Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Dyskusja nad funkcjonowaniem nowej funkcji-Pochwały/Pomógł
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Nowości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
po_lak
Postrach forum
Postrach forum



Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 858
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:04, 31 Sty 2006    Temat postu: Dyskusja nad funkcjonowaniem nowej funkcji-Pochwały/Pomógł

Witam,

chcę na dniach wprowadzić funkcję Pochwały/Pomogł.
Zapraszam do udziału w dyskusji. Funkcja ta wyglądała by bardzo podobnie jak ostrzeżenia, ale mamy do rozważenia następujące rzeczy:

[1] Nazwa - "Pochwały" czy "Pomógł" - która z nich i dlaczego? Jeśli ktoś udziela się w tej sprawie musi napisać sensowny komentarz i swoją opinię, za posty typu "popieram" bez komentarza będę dawał ostrzeżenia

[2] Sposób przyznawania - teoretycznie najlepszą sytuacją byłoby, gdyby pochwały mógł przyznawać każdy użytkownik serwera i gdyby każdy mógł to zrobić tylko raz. Niestety "sprawdzanie unikalności" będzie bardzo kłopotliwe, ze względu na obciążanie serwera. Chcemy wprowadzić uproszczoną, rozważam dwie możliwości [a] pochwały będą mogli dawać tylko moderatorzy lub admini bez kontroli ilości [b] pochwały będą mogli dawać dowolni zarejestrowani użytkownicy, oprócz użytkownika chwalonego, bez kontroli ilości. Oczekuję uwag jak wyżej.

[3] Inne propozycje możliwe do wprowadzenia przy stosowaniu tej funkcji

Potrzymam ten topic otwarty parę dni, potem podejmę decyzję, chcę "znaleźć" czas i wprowadzić to jeszcze w tym tygodniu...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Koszmarny Anonim
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Nightmare City

PostWysłany: Wto 19:09, 31 Sty 2006    Temat postu:

Jest to bardzo dobry pomysł. Skoro są ostrzeżenia to wiadomo ,że muszą być i pochwały. W ten sposób użytkownicy mogą zyskać respekt w oczach administratora. Każdy użytkownik wiedziałby też o tym kto jaki jest. Tylko nie wiem czy przy tej funkcji powinna panować skala tak jak w ostrzeżeniach. Chociaż niech będzie. A np. za daną ilość pochwał będzie jakaś nagroda typu "moderator". Albo lepiej nie ,bo później każdy by chciałte pochwały tylko dla "moda".

Jestem za.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bercik
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 75
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:14, 31 Sty 2006    Temat postu:

Zgadzam sie!
Jestem za wprowadzeniem "pochwał". Są ostrzezenia to i powinny byc pochwały. Bardzo przydatne bo wtedy wieksza ilosc osób starała by sie pisac sensownie:)Nie było by takiego bałaganu

Za np. 5 pochwał zostało by zdejmowane jedno ostrzezenie. Mysle ze to byłby dobry pomysł przyznawania pochwał.
Użytkownik powinien pomagac w wielu sytuacjach i nie dac sie prowokować.

Jestem jak najbardziej za!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
po_lak
Postrach forum
Postrach forum



Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 858
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:15, 31 Sty 2006    Temat postu:

Myślę, że nie będę wprowadzał żadnych automatycznych przywilejów, bo to raczej bez sensu. Każdy admin na swoim forum w regulaminie sam zdecyduje, za ile pochwał co się komu należy i użytkownik który tyle pochwał dostanie na pewno sam się ochoczo zgłosi, wiec nawet admin nie będzie miał żadnej roboty z tym związanej. Bo jedni może będą dawać rangę, inni by chcieli dawać moda, jeszcze inni jakiś przywilej w sojuszu, klanie itp.... takie jest moje zdanie ale czekam na dalsze uwagi.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
INIM
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 28 Lip 2005
Posty: 264
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Śro 12:03, 01 Lut 2006    Temat postu:

Moim zdaniem powinno to być wprowadzone w życie, ale żeby mógł o dać mod i admin, bo wtedy każdy bedzie dawać sobie nawzajem pomógł/pochwały.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kuba159951
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:33, 01 Lut 2006    Temat postu:

Zgadzam się z tobą bo jak by każdy użytkownik by mógł dawać pomógł/pochwały to by sobie zrobił na jakimś forum dwóch użytkowników albo nawet więcej i wybranemu by dawał pochwały/pomógł jestem zdecydowanie na za

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
suxel
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5

PostWysłany: Śro 14:38, 01 Lut 2006    Temat postu:

Bardzo dobry pomysł

ja jestem za pochwałami (bo pomógł to mało ogólne - a POZHWAŁE mozna dostać za cokolwiek niekoniecznie za pomoc komuś)

jestem za opcją że tylko admin i moderatorzy mogą dawać pochwały
trzeba mieć ograniczone zaufanie - zawsze sie znajdzie jakiś pajac co bedzie kazdego chwlił za nic

I tu moja propozycja - może jeśli byłoby możliwe i oczywiście będą podzielne zdania na ten temat .... w PA możnaby zrobić coś takiego że początkowe ustawienia pochwał będą takie że tylko admin może dawać i moderzy - ale np będzie sobie można np odznaczyć jakiś "krzaczek" tak aby każdy mógł i wtedy każdy admin bedzie sam decydował kto moze dawać pochwały(jeśli nie byłoby przy tym wiele pracy myśle że to dobry pomysł)

POZDRAWIAM


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SER
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:46, 01 Lut 2006    Temat postu:

[1] - Według mnie powinno być tak, że pod postem osoby, która dostała pochwałę powiniem być napis : "Autor postu otrzymał pochwałę". Tekst ten powinien być zaznaczony na zielonkawy kolor.
[2] - Pochwały mógłby przyznawać autor topic'u (każdy:admin,user,moderator). W jednym topicu, jeden użytkownik może otrzymać tylko jedną pochwałę.
[3] - Podgląd pochwał - pod awatarem powinna wyświetlać się informacja : "Pochwał - 1". Powinna być możliwość podejrzenia, za co użytkownik dostał pochwałę. Czyli tym sposobem przy dawaniu pochwał, użytkownik, który otrzymał odpowiedź na swoje pytanie, podaje powód, dla którego daje pochwałę temu właśnie użytkownikowi.

Mam nadzieję, że Administrator zastanowi się nad tym co napisałem. Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:57, 01 Lut 2006    Temat postu:

Jak dla mnie wprowadzenie pochwał nie jest zbyt dobre.
Dlaczego ?
Odpowiedź jest bardzo prosta.
Teraz użytkownicy prześcigają się w ilości postów (pisza kto ma które miejsce - po co - dla mnie to jest głupie i bardzo dziecinne Confused )
a jak zostaną wprowadzone owe pochwały to będą się prześcigać kto ma ich więcej.
Będą chcieli pomagać innym jak najczęściej jak najszybciej tylko dlatego zeby to oni mogli dostać tą pochwałę Confused
Dla mnie to jest trochę bez sensu - ale kto przegląda to forum w miarę regularnie i często to widzi co się dzieje Confused


Wg mnie nie powinna ta opcja zostać wprowadzona Smile
Ale to tylko moje skromne zdanie Smile
Bo obserwuje ludzi na forum i idzie bardzo łatwo wywnioskowac że będą robic coś tylko po to, żeby zdobyc pochwałę Confused


Jezeli jednak ma wejść taka opcja to już bym prędzej była za tym żeby te pochwały przyznawał admin lub moderator Smile
Użytkownicy odpadają Twisted Evil


wyraziłam swoje zdanie na ten temat Rolling Eyes
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SER
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:09, 01 Lut 2006    Temat postu:

Ja szczerze mówiąc nie zgadzam się z Tobą miroeso. Według mnie pochwały są odzwierciedleniem umiejętności i wiedzy użytkownika na dany temat. Powinny zostać wprowadzone, ponieważ np. jeżeli na forum zarejestrował się jakiś nowy użytkownik i ma pytanie odnośnie "czegoś tam", to zaufa użytkownikowi, który ma np. 2 pochwały, a nie użytkownikowi, który ma 2 ostrzeżenia. Wiem, że użytkownik, który ma 2 ostrzeżenia też może znać się na rzeczy, ale dostrzegalne jest to tylko dla kogoś, kto przegląda jego posty. Właśnie dlatego prosiłem w poprzednim poście o wprowadzenie podglądu pochwał i ostrzeżeń. Użytkownik nie wiedzący komu zaufać, może sobie obejrzeć posty osoby odpowiadającej i sam zadecydować, komu zaufać, a komu nie, w sprawie, na którą oczekuje odpowiedzi.
Mogłaby istnieć również opcja w Panelu Administracyjnym jak "wyłącz pochwały". Każdy, który nie chciałby pochwał na swoim forum, wyłączyłby je i każdy byłby zadowolony. Takim sposobem "i wilk by był syty i owca cała"

Jestem za pochwałami Pozdrowienia


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Loniu
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: z pokoju =]

PostWysłany: Śro 17:51, 01 Lut 2006    Temat postu:

[1] Moim zdaniem lepiej by bylo "Pomogł" a to dlatego ze:
- za co ma byc ktos chwalony?
- pomogl by sie bardzij zdalo na tym forum jak i na wiekszosci for
[2] Pomogł najleiej niech moga dac tylko zalozyciele tematu. osobie ktora jemu pomogla. Np. Ja zalozylem temt. Jak sie nazywam ?? (jestem zalozycielem temtu) A ktos odpial np. Jozek czyli zle wiec nie daje mu pomogl ktos nastepny napisal Loniu wiec daje mu pomgl i juz wiecej razy w tym temacie nie moge.

Niech funkcja pomógl nie jest ograniczona tak jak osty ze do 5. Pomogl niech jest ile wejdzie i wtedy bedzie wiadomo ile razy ta osoba pomogla.

Osoby ktore zaloza temat niech najpier dobze przemysla komu moga dac pomogl bo moga zrobic tylko raz to w temacie ktory zalozyli, w kolejnym temacie nastepne pomogl osobie itd.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
van Nistelrooy
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Śro 20:37, 01 Lut 2006    Temat postu:

Po_lak , to bardzo dobre pomysły.

Opcja "pomógł" przydała by się do chwalenia użytkowników.
Ale "pochwały" też się by przydały , jeśli są ostrzeżenia to i też to powinno być.


PS : na www.1bundesliga.fora.pl są pochwały w dziale O forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kwiat3k
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 120
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: TO JA ;D

PostWysłany: Śro 20:43, 01 Lut 2006    Temat postu:

1) a dlaczego nie mozna by bylo dodac oby dwu opcji ?
2) mam podobne zdanie jak po_lak
3) Propozycja - czy moglo by byc tak ze np po dodaniu 10 pochwal uzytkownik nie patrzac na ilosc postow automatycznie dostajesz wyzsza range ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Will_Patrycja
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraina Elfów...

PostWysłany: Śro 20:48, 01 Lut 2006    Temat postu:

Moim zdaniem to niepotrzebne obciazenie servera. Mozna by było za to dać kilka styli.
A i zeby te glupie pomogl dało sie wylaczyc w panelu, prosze!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SER
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:18, 01 Lut 2006    Temat postu:

Obserwując temat, widzę, że kilku użytkowników chce pochwały, kilku nie chce. Tak więc zwracam się do Ciebie - drogi po_lak'u, byś wprowadził pochwały, ale nie uruchamiał ich - umieść je w Panelu Administratora i każdy, kto będzie je chciał włączy je sobie, i nikt nie będzie miał do nikogo żalu.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Nowości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin