Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Dyskusja nad funkcjonowaniem nowej funkcji-Pochwały/Pomógł
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Nowości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kłopot
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Śro 23:43, 01 Lut 2006    Temat postu:

Podoba mi się ten pomysł. Funkcja ciekawa, a jeśli się komuś nie podoba to jej istnienie nie powinno nikomomu przeszkadzac.
Wolałbym nazwe „pomógł” i żeby możliwośc jej przyznawania mieli tylko admini i modzi.
No, podoba mi sie też koncepcja aktywacji tej funkcji w ustawieniach ogólnych forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Loniu
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: z pokoju =]

PostWysłany: Śro 23:56, 01 Lut 2006    Temat postu:

Jezli POMOGŁ to czemu admini i modzi?? Z kad oni moga widziec czy komus ktos pomugl czy nie ? Najlepiej niech pochwałe moze dawac ten co zalozyl dany temat i danej osobie ktora mu pomogla dac POMOGL i potem pod Ostrzezeniemi niech pisze Pomogł: np. 12 razy. I niech zakazdym razem co osoba zalozy temat ona niech ma prawo dac komus opcje "POMOGL" To najlepsze i najbardziej funkcjonalne rozwiazanie !

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:59, 02 Lut 2006    Temat postu:


SER napisał:
Ja szczerze mówiąc nie zgadzam się z Tobą miroeso. Według mnie pochwały są odzwierciedleniem umiejętności i wiedzy użytkownika na dany temat. Powinny zostać wprowadzone, ponieważ np. jeżeli na forum zarejestrował się jakiś nowy użytkownik i ma pytanie odnośnie "czegoś tam", to zaufa użytkownikowi, który ma np. 2 pochwały, a nie użytkownikowi, który ma 2 ostrzeżenia. Wiem, że użytkownik, który ma 2 ostrzeżenia też może znać się na rzeczy, ale dostrzegalne jest to tylko dla kogoś, kto przegląda jego posty. Właśnie dlatego prosiłem w poprzednim poście o wprowadzenie podglądu pochwał i ostrzeżeń. Użytkownik nie wiedzący komu zaufać, może sobie obejrzeć posty osoby odpowiadającej i sam zadecydować, komu zaufać, a komu nie, w sprawie, na którą oczekuje odpowiedzi.



Ojjj kochaniutki i tutaj się mylisz Mr. Green

Jeżeli mamy nowego uzytkownika to trzeba z góry założyć, że on jest "zielony" jeżeli chodzi o obsługiwanie sie forum Wink

Jeżeli wiele osób nie wie jak korzystać z opcji "szukaj" (taki przykład) to skąd miałaby wiedziec o tej opcji "pochwały/pomógł" ?

Myślisz, że taka osoba zwraca uwage na to czy ktoś ma ostrzeżenie i ile i czy ma (w przyszłości) pochwały ?

Wydaje mi się, ze taka osoba oczekuje odpowiedzi od kogokolwiek (oczywiście prawidłowej odpowiedzi Smile )

Takie jest moje zdanie - ja wiem, że nie zwracałabym uwagi na to czy ktoś ma ostrzeżenie czy ma pochwałe...bo ostrzezenia nieraz dawane są z dziwnych przyczyn Wink

I serio uważam, że to bedzie jeden wielki "wyścig" w tym kto bedzie miał więcej pochwał Confused

Loniu - mówisz, że osoba może dostac pochwałe w załozonym przez siebie temacie - zastanów się teraz nad tym co napisałeś Wink
Wiesz ile w tym wypadku powstanie nowych tematów ?
I to pewnie powtarzajacych się niesamowicie Wink



Inna sprawa - po co w ogóle taka opcja jak pomógł/pochwały ?
Nie wystarczy wam sama satysfakcja z tego, ze mogliście komus pomóc ? Confused
Jak widac nie wystarczy - niestety - co taka pochwała wam da ?
Pomoże w czymś czy jak ? Confused
Życie wam umili ? Confused


Troche dziwne jest te wasze rozumowanie.
Kategorycznie jestem przeciw tej opcji.


Przykład SER'ka Mr. Green uważam za zły - bo nowy użytkownik oczekuje odpowiedzi od kogokolwiek nie zwraca uwagi na to kto ma ile ostrzezen czy pochwał no i trzeba byc nastawionym na to, że może nie wiedziec po co/na co/dlaczego to jest Rolling Eyes
(wnioskuje z obecnej niewiedzy niektórych nowych jak równiez i nie nowych uzytkowników Wink )

A przeykład Loniu tym bardziej uważam za zły bo przypuszczam, że wtedy bedzie jedno wielkie spamowisko (tak tak to co teraz jest to jest nic Wink )
Bo każdy (ten komu zależy na pochwałach) Bedzie zakładał nowe tematy i osoby moga powtarzac te tematy bo w nie swoich nie dostana pochwał.


Nie wiem czy ktoś rozumie moje rozumowanie Mr. Green
ale wydaje mi się, że tak będzie - taka kobieca intuicja Twisted Evil


Jestem na NIE Twisted Evil


Pozdrawiam Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SER
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 11:19, 02 Lut 2006    Temat postu:


Cytat:
Loniu - mówisz, że osoba może dostac pochwałe w załozonym przez siebie temacie - zastanów się teraz nad tym co napisałeś


Miroeso nie zrozumiałać Lonia - jemu chodziło o to, że pochwałę może dać osoba, która założyła temat.

Pochwały powodują (przynajmniej u mnie) motywację do dalszej pracy/pomocy.

Teraz prośba do po_laka : Czy po wprowadzeniu pochwał istniałaby możliwość włączenia i wyłączenia ich w Panelu Administracyjnym. Widzę, że byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie tego problemu

Pozdrawiam (szczególnie Miroesę)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:38, 02 Lut 2006    Temat postu:


SER napisał:

Cytat:
Loniu - mówisz, że osoba może dostac pochwałe w załozonym przez siebie temacie - zastanów się teraz nad tym co napisałeś


Miroeso nie zrozumiałać Lonia - jemu chodziło o to, że pochwałę może dać osoba, która założyła temat.



upss Embarassed zwracam honor Embarassed

Ale i tak moge powiedzieć, że to nie jest dobry pomysł Twisted Evil

Nawet wówczas gdy osoba założy temat i bedzie chciała uzyskac odpowiedź to ludzie beda odpisywać jak najszybciej (co za tym idzie - kilka tych samych odpowiedzi - co się z tym wiąże ? - spam Wink ) żeby to akurat jemu została przyznana pochwała.
Nie wiem czy mnie rozumiecie Wink


SER napisał:

Pochwały powodują (przynajmniej u mnie) motywację do dalszej pracy/pomocy.


No właśnie i to jest takie trochę bez sensu Smile
Czemu musisz miec tak jakby coś w zamian za udzielenie pomocy ?
sama satysfakcja ci nie wystarcza ? - a powinna Smile

Ale teraz takie czasy nikt nic nie zrobi bezinteresownie Sad
Nawet jakaś pochwała staje sie kierunkiem w którym ludzie będa dązyć... żeby ją zdobyc...


SER napisał:

Pozdrawiam (szczególnie Miroesę)



co za zaszczyt Embarassed


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SER
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 12:22, 02 Lut 2006    Temat postu:

Na każdym forum jest Administrator, który może usunąć zbędne posty w temacie. Jeżeli autor tematu uzna, że jakiś użytkownik mu pomógł, może mu się odwdzięczyć, dając pochwałę (znak podziękowania). Nie ma w tym nic złego
A jeżeli admin zauważy, że ktoś np. w swoim poście pisze : "jeśli Ci pomogłem, daj plusa", czyli chodzi mu tylko o pochwałę, post wykasuje i dostanie ostrzeżenie.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:29, 02 Lut 2006    Temat postu:

Ehh...i tak jestem przeciwna tej opcji Confused

Nikt do mnie raczej nie przemówi Smile

swoje zdanie wyraziłam Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Flora
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: Czw 12:56, 02 Lut 2006    Temat postu:

Fajnie! To ja jestem taka ciemna Embarassed ...Nie wiedziałam, że plus to pochwała, myślałam, że jak nacisnę na plus to dostaje ten ktos ostrzeżenie...Ale powie mi ktoś jak widać, że ktoś dostał pochwałę lub nagane?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:18, 02 Lut 2006    Temat postu:

No bo jak ancisniesz na plus do dajesz ostrzeżenie Confused

Pochwały jeszcze nie weszły....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kwiat3k
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 120
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: TO JA ;D

PostWysłany: Czw 14:10, 02 Lut 2006    Temat postu:

dobry pomysl ale chyba tak sie nieda Neutral

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Loniu
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: z pokoju =]

PostWysłany: Czw 15:06, 02 Lut 2006    Temat postu:


SER napisał:

Cytat:
Loniu - mówisz, że osoba może dostac pochwałe w załozonym przez siebie temacie - zastanów się teraz nad tym co napisałeś


Miroeso nie zrozumiałać Lonia - jemu chodziło o to, że pochwałę może dać osoba, która założyła temat.

Pochwały powodują (przynajmniej u mnie) motywację do dalszej pracy/pomocy.

Teraz prośba do po_laka : Czy po wprowadzeniu pochwał istniałaby możliwość włączenia i wyłączenia ich w Panelu Administracyjnym. Widzę, że byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie tego problemu

Pozdrawiam (szczególnie Miroesę)


Jezli POMOGŁ to czemu admini i modzi?? Z kad oni moga widziec czy komus ktos pomugl czy nie ? Najlepiej niech pochwałe moze dawac ten co zalozyl dany temat i danej osobie ktora mu pomogla dac POMOGL i potem pod Ostrzezeniemi niech pisze Pomogł: np. 12 razy. I niech zakazdym razem co osoba zalozy temat ona niech ma prawo dac komus opcje "POMOGL" To najlepsze i najbardziej funkcjonalne rozwiazanie !


Analfabectwo sie szezy Smile przeczytaj jeszcze raz to co napisałem Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Loniu dnia Czw 19:01, 02 Lut 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
van Nistelrooy
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Czw 18:00, 02 Lut 2006    Temat postu:

SER , to jest właśnie sprawiedliwe , żeby po_lak tak właśnie zrobił.

A czy opcja "pomógł" według Was jest zbędna czy niezbędna ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
malyxxl
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw 18:42, 02 Lut 2006    Temat postu:

jestem za Exclamation
a oto moje koncepcja tego :
-dodawać mogą założyciele tematu (userzy nie admini)
-mozna tą funkcje wlonczyć i wylonczyć w PA
-odejmować punkty mogą tylko admini i wyznaczeni przez admina modzi
-ilość puntków będzie widoczna pod profilem
-niech posty ktore dostały takie punkty były jakoś oznaczane zeby mozna je bylo odnalezc np. innym kolorem


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez malyxxl dnia Czw 18:54, 02 Lut 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SER
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:47, 02 Lut 2006    Temat postu:

malyxxl zgadzam się z Tobą w 100 %

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
S Jacko
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 584
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdynia - Oksywie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:05, 02 Lut 2006    Temat postu:

Dla Mnie taka opcja jest kompletnie nieprzydatna. Kogo i za co mam chwalić ? Wszyscy (prawie) wpisujący się w tym poście patrzą tylko z perspektywy tego forum, a w szczególności działu 'Pomoc i Pytania'. A na prawdziwym forum wymienia się poglądy, spostrzeżenia i rzeczywiście pomaga, ale nie dla pochwał. Od pomocy w takim znaczeniu jak wy rozumujecie są moderatorzy, którym tym bardziej żadne pochwały się nie należą, bo od tego są.
I taka mała dygresja. Widziałem w ostatnim czasie chyba ze sto for, bo wszyscy się nimi chwalą w swoich podpisach i nie wiadomo gdzie jeszcze i doszedłem do wniosku, że 99% z nich jest założona tylko po to by były. Nie spełniają kompletnie żadnych funkcji. I to właśnie Admini takich for chcą pochwał, bo będą mogli dawać je sobie nawzajem ze swoim drugim kolegom Adminem (bo niby komu innemu, jak innych użytkowników nie ma).
Forum na którym jestem Adminem istnieje 8 miesięcy, mamy w tym momencie 80 użytkowników (w sumie przewinęło się ok. 130) z czego ok. 70 loguje się codziennie. Napisano ok. 6000 postów (wszystkie na temat bo nie mamy kosza, a spam jest od razu usuwany). Nie potrzeba nam żadnej reklamy, bo od takich "użytkowników" jak niektórzy tutaj, to uchowaj Panie Boże.
I z takiej perspektywy, uważam pochwały za kompletnie nieprzydatne. Po prostu na normalnym forum i przy normalnych użytkownikach, nie ma za co i po co ich przyznawać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Nowości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin