Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Haker
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:11, 09 Maj 2006    Temat postu:


djdeaka napisał:

Po pierwsze: nikt nie bedzie wlamywal sie na forum przez ktorys z serverow fora.pl bo:
- odszukanie konkretnego servera gdzie lezy forum jest niemozliwe
- zlamanie dostpu do servera jest o niebo trudniejsze niz hasla do PA



taa... ? ludzie włamują się do banków itp. tzn że fora.pl ma większe zabezpieczenia niż np. jakaś wielka sieć bankowa ?

dobry haker włamie się wszędzie gdy nawet administratorzy sieci nie będą o tym zorientowani


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Berenzol
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:34, 09 Maj 2006    Temat postu:

Ten ExHibit to oszust i inwalida. Sam sobie wymyśla problem, a wy naiwnie mu jeszcze odpowiadacie. Przecież to od razu widać po jego tempych wypocinach. Robi sobie z was jaja jak chce. Przeczytajcie ten cały temat od początku, pomyślcie, a jego głupota od razu stanie się dla was widoczna.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ExHibit
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Z Nienacka

PostWysłany: Czw 11:26, 11 Maj 2006    Temat postu:

Może Ale Lepiej Byc Zabezpieczony, Niż Nie Miec Forum Jest Jakis Sposób Na ZAbezpieczenie Mojego Forum Czy Nie??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
djdeaka
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 217
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5

PostWysłany: Czw 12:30, 11 Maj 2006    Temat postu:


Cytat:
ludzie włamują się do banków itp. tzn że fora.pl ma większe zabezpieczenia niż np. jakaś wielka sieć bankowa ?


no jezeli ty porownujesz wlamania do bankow z wlamaniami na fora 15 latkow to zycze powodzenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 12:59, 11 Maj 2006    Temat postu:

podkreśle może ... " - odszukanie konkretnego servera gdzie lezy forum jest niemozliwe

i podałem tylko przykład tego że jest możliwością włamanie się na serwery fora.pl


dlaczego nie odpisujesz sensownymi odpowiedziami ? " no jezeli ty porownujesz wlamania do bankow z wlamaniami na fora 15 latkow to zycze powodzenia " sensowne to nie jest

i "Ty" nawet do obcej osoby pisze się z dużej litery, po drugiej stronie też siedzi druga osoba która żyje chyba że nie masz tylu lat że nie wiesz o szacunku .... pzdr.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
po_lak
Postrach forum
Postrach forum



Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 858
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:19, 11 Maj 2006    Temat postu:

Witam,

Wszystkie włamania, o których mi donoszono wynikały TYLKO i WYŁĄCZNIE z zaniedbań samych właścicieli. Nie pilnowali swoich haseł - były zbyt proste i włamywacze wchodzili zgadujac hasło do panelu lub też wchodzili najpierw na skrzynke pocztową (zwykle ludzie mają jakieś banalne pytania do przypomnień hasła). Dlatego też każdy admin powinien mieć trudne, niepowtarzalne gdzie indziej hasło do swojego panelu admina i do skrzynki pocztowej której używa z tym profilem. Inny sposób to podsłuchanie hasła za pomocą koni trojańskich, które śledzą klawisze wpisywane na klawiaturze komputera i przesyłają je włamywaczowi. Nawet najlepiej zabezpieczone serwery nie zwolnią właścicieli forów od zdrowego rozsądku.

Podsumowując, rady dla właścicieli-adminów:
- Używajcie długich i skompilkowanych haseł z cyframi i znakami specjalnymi. Możecie je zapisać na kartce (ale nie róbcie tego na komputerze)
- Nie uzywajcie opcji zapamiętywania hasła jeśli korzystacie z obcego komputera (u kolegi czy w kafejce)
- Pilnujcie hasłem do skrzynek email wpisanych w profilu (rady jak wyżej)
- Operatorzy skrzynek email zwykle dają możliwść odzyskania hasła po odpowiedzi na pytanie pomocnicze - tego użwają pseudohakerzy. Na pytania o imię ulubione zwierzaka czy o nazwisko panieńskie matki odpowie każdy wasz znajomy... Wymyślajcie trudne pytania zabezpieczające, na które odpowiedzi znacie tylko Wy i nikt inny
- Używajcie oprogramowania wykrywającego trojany, polecam: [link widoczny dla zalogowanych] oraz [link widoczny dla zalogowanych]



Zabezpieczenia naszych serwerów sa wystarczające. ŻADNE włamanie nie nastąpiło z powodu zbyt starej wersji phpBB lub z powodu dziur na naszych serwerach.

Osoby, które z jakiegoś powodu straciły dostęp do admina, proszone są o wysłanie mi maila, na odpowiedź trzeba trochę poczekać, za to istnieje mozliwość oddania admina prawowitemu założycielowi forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
djdeaka
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 217
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5

PostWysłany: Czw 13:32, 11 Maj 2006    Temat postu:


Cytat:
i "Ty" nawet do obcej osoby pisze się z dużej litery

wez czlowieku albo gadasz na temat albo szukasz sobie innych argumentow.

jakbys nie zauwazyl w ogole nie uzywam shifta i dla ciebie nie bede robil wyjatku.

eot.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robertino
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:51, 11 Maj 2006    Temat postu:

jassssne zadne wlamania...

A u mnie koles o nicku _mk jakims cudem porobil ponad 1000 wirtualnych userow i doprosic sie nie moge o usuniecie. Jak to niby zrobil jak nie przez wadliwe zabezpieczenia phBB na fora.pl?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nadoll1
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Żelistrzewo

PostWysłany: Czw 17:38, 11 Maj 2006    Temat postu:

u mnie wiele osób groziło włamaniem, ale mam hasło nie znane nikomu, a pytanie do poczty związane z hasłem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zACK
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 190
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw 18:16, 11 Maj 2006    Temat postu:


djdeaka napisał:

DJ Spox Wink napisał:
Powinni znać się na językach takich jak C++ (nie mam pojęcia czy się znają czy nie może się znają) a jeżeli się na nich znają to powinni łatać dziury w systemach operacyjnych na których są posadzone fora.pl

O czym ty czlowieku w ogole mowisz?

Po pierwsze: nikt nie bedzie wlamywal sie na forum przez ktorys z serverow fora.pl bo:
- odszukanie konkretnego servera gdzie lezy forum jest niemozliwe
- zlamanie dostpu do servera jest o niebo trudniejsze niz hasla do PA

Po drugie: widziales ty kiedys baze PHP obslugiwana przez Windows ?? Bo ja nie, wiec skoncz pier*** o C++ !!!!


DJ Spox Wink napisał:
Ty nie jesteś temu winien tylko Oni ponieważ nie tylko mają słabe zabezpieczenia, ale również niepołatane oprogramowanie.

Skoro maja nieodplatne oprogramowanie to skad u ciebie gadka o C++ ??


a ty gościu wiesz co to jest c++ Wink można zrobić program do łamania haseł Wink

ludzi wszędzie się włamią...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robertino
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:06, 11 Maj 2006    Temat postu:

ja nawet nie mowie o wlamaniu i haczeniu forum. Ja mowie o tym ze koles nie wlamujac sie narobil userow od cholery ponad 1000 i jak niby to teraz skasowac??? Smietnik sie robi na forum przez to ze nie ma odpowiednich zabezpieczen i ze nie ma funkcji masowego kasowania userow...
Zeby chociaz ktos usuwal z for uzytkownikow ktorzy nie dokonali aktywacji konta...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ExHibit
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Z Nienacka

PostWysłany: Sob 14:11, 13 Maj 2006    Temat postu:


Berenzol napisał:
Ten ExHibit to oszust i inwalida. Sam sobie wymyśla problem, a wy naiwnie mu jeszcze odpowiadacie. Przecież to od razu widać po jego tempych wypocinach. Robi sobie z was jaja jak chce. Przeczytajcie ten cały temat od początku, pomyślcie, a jego głupota od razu stanie się dla was widoczna.


Oszustem Nie Jestem Inwalida Tez Nie Ale Tak Jak Każdy Admin Troszce Sie O Swoje Forum Żeby Jakis Haker Nie Włamał Mi Sie I Nie Usunoł Mojego Forum Jakby To Ciebie Dopadło Berenzol TYo Ciekawe Co Bys Zrobił. Hakerów Jest Dużo I Beda Robic Z Forum To Co Im Sie Podoba A Ja Tylko Prosze O Pomoc Jak Mam Zabezpieczyc Swoje Forum Przed Włamaniem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Berenzol
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:57, 13 Maj 2006    Temat postu:


ExHibit napisał:
Oszustem Nie Jestem Inwalida Tez Nie Ale Tak Jak Każdy Admin Troszce Sie O Swoje Forum Żeby Jakis Haker Nie Włamał Mi Sie I Nie Usunoł Mojego Forum.

Nic nie wskórasz takim gadaniem. Poza tym, jaki haker włamywałby się na fora dyskusyjne tego serwisu?? Widzę że nie masz kompletnie pojęcia o tym czym zajmują się hakerzy. A jeżeli ktoś odgadł hasło jakimś prostackim sposobem czyjeś forum i uważa się za hakera, to nazywa się takich "chakerami", albo lamerami.

ExHibit napisał:
Jakby To Ciebie Dopadło Berenzol TYo Ciekawe Co Bys Zrobił. Hakerów Jest Dużo I Beda Robic Z Forum To Co Im Sie Podoba

Tak... setki hakerów czeka tylko za rogiem żeby włamać się na twoje/moje/kogokolwiek forum, bo nie ma nic ciekawszego do roboty Confused .

ExHibit napisał:
A Ja Tylko Prosze O Pomoc Jak Mam Zabezpieczyc Swoje Forum Przed Włamaniem.

Zadzwoń na policję.

Ostatni raz odpowiadam na takie sprawy. Bez urazy - ale jak traktować poważnie osobę która wypisuje takie głupoty?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pisarz
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Nie 21:43, 14 Maj 2006    Temat postu:

Nie wierz !
Gaduję co im ślina na język przyniesie .
Nie zawsze jest to wina admina.
Np.hasło może być trudne , a haker i tak się włamie .
Hekrzy mają takie narządzia do hakowanie i nic nie zrobić.
P.S.Na 50% procent jest to wina polaka , bo w Fora.pl jest jakaś luka i haker może się włamać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DJ Spox ;)
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1073
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z MIASTA

PostWysłany: Pon 12:30, 15 Maj 2006    Temat postu:


zACK napisał:

djdeaka napisał:

DJ Spox Wink napisał:
Powinni znać się na językach takich jak C++ (nie mam pojęcia czy się znają czy nie może się znają) a jeżeli się na nich znają to powinni łatać dziury w systemach operacyjnych na których są posadzone fora.pl

O czym ty czlowieku w ogole mowisz?

Po pierwsze: nikt nie bedzie wlamywal sie na forum przez ktorys z serverow fora.pl bo:
- odszukanie konkretnego servera gdzie lezy forum jest niemozliwe
- zlamanie dostpu do servera jest o niebo trudniejsze niz hasla do PA

Po drugie: widziales ty kiedys baze PHP obslugiwana przez Windows ?? Bo ja nie, wiec skoncz pier*** o C++ !!!!


DJ Spox Wink napisał:
Ty nie jesteś temu winien tylko Oni ponieważ nie tylko mają słabe zabezpieczenia, ale również niepołatane oprogramowanie.

Skoro maja nieodplatne oprogramowanie to skad u ciebie gadka o C++ ??


a ty gościu wiesz co to jest c++ Wink można zrobić program do łamania haseł Wink

ludzi wszędzie się włamią...

Odpowiedź do pierwszego:
-odnalezienie jest możliwe na przynajmiej 2 sposoby
-zależy jakie haker posiada umiejętności nie dla każdego jest proste włamanie się na serwer a dla innych włamanie się do PA
Odpowiedź do drugiego:
Widziałem obsługiawną przez Windows 2003 Server (R)
Odpowiedź do trzeciego:
Mylisz dwa pojęcia bo ja napisałem NIEPOŁATANE a nie NIOEODPŁATNE
Po czwarte:
zACK ma rację.
Radzę wszystkim przeczytać post po_lak'a i zmienić hasło.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin