Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Zła opinia o fora.pl ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viki
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bochnia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:09, 17 Lut 2012    Temat postu:

Wszystko zależy od tego z czym miało się wcześniej styczność. Fora.pl nie jest złe, wręcz świetne jeżeli ktoś dopiero zaczyna swoją działalność w sieci.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hogan
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 20:20, 06 Wrz 2014    Temat postu:

Mam wieloletnie doświadczenie w każdym serwisie i na pierwszym miejscu skreśliłabym z listy [ j u n(celowo tak piszę bo automat zmienia w inną nazwę)], na drugim fora.pl a na trzecim e-fora.pl.

Z ostatnim miałam jednak najwięcej problemów i nikomu nie polecam, gdyż jak doszło co do czego, chciałam od swego forum bazę danych i postawienie na własnym serwisie. Niestety, nie doczekałam się, webmaster zaproponował mi tylko jedną rzecz, mianowicie udostępnienie bazy danych bez bazy SQL. Co mi po grafice, avkach i innych pierdołach? Smile
Skasowałam forum a byliśmy przez ponad 4 lata jako forum prowadzące w TOP 10. Przeniosłam się na swoje podwórko i za przeproszeniem, mam wygwizdane. Robię co chcę, ustawiam jak chcę i nic nie tracę a tam straciliśmy wraz z Użytkowaniami wszystko, kilka lat naszej pracy poszło w diabły. Mogę podać link gdyż tam już nikt się nie zarejestruje gdyż wyłączyłam rejestrację, jak też nikt się nie zaloguje, bo wszystkie konta usunęłam. Wbijcie w Google nazwę gryf hybrydy, bo nie mogę jeszcze dodać linka.

Możecie śmiało każdemu odradzać powyższy serwis z tego powodu, że mimo, iż webmaster ma w swoim regulaminie wzmiankę o tym, że nie udostępnia bazy danych SQL to zawsze twierdził inaczej, że można się dogadać i wiem, że chodziło o kasę. Myślał, że w ten sposób nas zatrzyma ale nic z tego, nie zamierzałam więcej dawać jemu zarabiać, czas było przerwać tę farsę. Poza tym kasował ode mnie raz na pół roku 250 zł. za same usunięcie reklam. Na pomoc nie było co liczyć, 4 lata prosiłam o dodanie mego wybranego stylu, nie doczekałam się. Prosiłam o nowe emoty, doczekałam się tylko części. Prosiłam o wstawienie logo forum, wstawił tylko przy jednym stylu. Czat także działał tylko przy jednym stylu. Samemu logo nie można było wstawić a co najśmieszniejsze(teraz z tego się śmieję ale wtedy to był nerw, że myślałam, że kompem o ziemię trzasnę!), że on kopie zapasowe przechowywał na forach!!! Debilizm do kwadratu! Takie dane jak konta Użytkowników, adresy, numery IP, itd. jak ktoś zrobiłby włam, to miałby to wszytko podane na talerzu! Nie ufajcie darmowym serwisom, które przechowują bazę danych na forach, webmaster powinien wykonać bazę danych na swój komputer i tam powinien przetrzymywać.

Także więc jak ktoś ma możliwość, niech zwiewa z darmowych serwisów jak najdalej! Taka jest moja rada.

Ja wiem, że łatwo jest powiedzieć, bo nie każdego stać na utrzymanie swego serwisu ale weźcie pod uwagę fakt, że na swoim jesteście panami!

Sama także do niedawna używałam darmowych ale tylko z jednego powodu. Bałam się sama zaczynać, że sobie nie poradzę ale jest dobrze! Razz


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez hogan dnia Sob 20:29, 06 Wrz 2014, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Pon 10:03, 30 Maj 2016    Temat postu:

Nie wiem, czy fora.pl ma złą opinię, ale śmiem twierdzić, że jest bardzo popularnym serwisem oferującym darmowe fora. Wystarczy wpisać do Googla hasła "załóż forum" albo "darmowe forum", i na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania jest właśnie fora.pl Smile

Ja mam na fora.pl założone fora od 2005 roku i jestem w miarę zadowolony z tego serwisu. Serwis działa prawie bezawaryjnie, krótkotrwałe awarie zdarzają się raczej rzadko. A awarie długotrwałe? Hm, pamiętam tylko dwa takie przypadki, kiedy fora były niedostępne przez dłuższy czas: jesienią 2006 roku i chyba wiosną 2011 roku, była jakaś większa awaria i cały serwis był niedostępny przez dobę albo i dłużej. Ale dwie takie awarie w ciągu jedenastu lat można wybaczyć.

Fora.pl to nie jest oczywiście ideał, ale dla średnio wymagającego użytkownika, który potrzebuje dobrego forum, na którym da się dyskutować, nie potrzebuje Bóg wie jakich bajerów i wodotrysków, fora.pl oferuje prawie wszystko, czego trzeba. Oczywiście brakuje tutaj kilku bardzo przydatnych funkcji w panelu administracyjnym, na przykład wyłączenia możliwości edycji postów po pewnym czasie (żeby użytkownicy nie mogli edytować swoich postów sprzed lat, bo miałem u siebie przypadek, kiedy jeden użytkownik obraził sie na forum i odszedł, ale zanim to zrobił, wyedytował wiele swoich postów sprzed lat i nawpisywał w nich mnóstwo wulgaryzmów i minęło trochę czasu, zanim to zauważyłem, po czym miałem mnóstwo roboty ze "sprzątaniem" tych wulgaryzmów). Denerwuje też to, że od dwóch lat fatalnie działa przenoszenie postów do innego tematu i nikt się tym nie zajmował. Brakuje też możliwości przenoszenia postów do innego tematu z zachowaniem chronologii ich powstawania (pisałem o tym dokładnie w tym temacie). Przydałyby się też jakieś dodatkowe style forum, co prawda jest ich bardzo wiele (pewnie ze 100, o ile nie więcej), ale większość stylów to style w moim odczuciu przekombinowane, z przerostem formy nad treścią. Za mało jest do wyboru prostszych stylów (podobnych do deox'ów czy xand'ów). Szkoda też, na forum pomocy od dawna nie udzielają się już administratorzy serwisu (pamiętam jak przed laty to forum było OFICJALNYM forum pomocy i udzielali się tutaj @po_lak i @jawowy, którzy odpowiadali na pytania i uwagi użytkowników, informowali o wprowadzanych nowościach itd., ech to były piękne czasy).

Mam jednak nadzieję, że istnienie serwisu fora.pl nie jest zagrożone i będzie on istniał jeszcze przez bardzo długie lata, choć brak jakichkolwiek zmian i nowości od wielu lat budzi poważne obawy. Sad Cała nadzieja na to, że nowy właściciel jeszcze coś dobrego będzie robił dla tego serwisu, bo Gadu-Gadu całkowicie zaniedbał ten serwis i przez wiele lat nic nowego się nie pojawiało. Wielu ludzi ma tutaj fora istniejące od dawna i dobrze rozkręcone, byłaby wielka szkoda i strata, gdyby to wszystko kiedyś poszło z dymem. Sad Oby nie!
Powrót do góry
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 4:54, 31 Maj 2016    Temat postu:


PDK napisał:
Szkoda też, na forum pomocy od dawna nie udzielają się już administratorzy serwisu

Hmmmm.... no nie wiem ... Dr.Kidler jest regularnie (ostatnio pisał 18 maja!), ja też (jestem Modem nie Adminem) staram się odpowiadać na pytania.
Pytałeś (aś) o coś i nie dostałeś (aś) odpowiedzi? Chyba nie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Wto 16:37, 31 Maj 2016    Temat postu:

Miałem na myśli administratorów (właścicieli) serwisu, którzy mają jakiś wpływ na działanie fora.pl, mogą coś zrobić, coś naprawić. Wy jesteście tylko administratorami i moderatorami tego forum i jak sami już wiele razy pisaliście, nie możecie absolutnie nic zrobić i tylko charytatywnie w ramach swojego wolnego czasu udzielacie technicznych podpowiedzi na tym nieoficjalnym forum.

Do 2007-2008 roku udzielali się na tym forum po_lak i jawowy, którzy faktycznie mieli wpływ na działanie serwisu, a forum było wtedy jeszcze oficjalnym forum pomocy. Tego teraz trochę brakuje - obecności na forum osób, które mają na fora.pl jakiś wpływ.
Powrót do góry
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 5:11, 01 Cze 2016    Temat postu:

Może ja mam absolutną sklerozę, albo przyszłam na to forum zbyt późno (2007) ale mnie się wydaje, że zawsze pod nazwą forum był napisane: "Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl" , może oni mieli jakieś "tajemnicze dojścia"?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Śro 6:03, 01 Cze 2016    Temat postu:

Kiedyś było to po prostu "Forum pomocy serwisu fora.pl", jeszcze bez dopisku "Nieoficjalne".

W 2006 roku jeszcze tak było: [link widoczny dla zalogowanych]
W czerwcu 2007 też: [link widoczny dla zalogowanych]
We wrześniu 2007 już było nieoficjalnym: [link widoczny dla zalogowanych]

Dopisek "Nieoficjalne" pojawił się właśnie dlatego, że przestali się tutaj udzielać administratorzy serwisu. Tutaj jest wyjaśnienie od miroesy: http://www.forum.fora.pl/pomoc-i-pytania,3/nieoficjalne-forum-fora-pl,34519.html
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Sob 9:51, 17 Wrz 2016    Temat postu:

Na stronie głównej fora.pl pojawił się taki komunikat:


Cytat:
środa 16-09-2016

Od poniedziałku od godzin porannych z powodu prac administracyjnych na serwerach, mających na celu polepszenie jakości naszych usług, fora będą niedostępne. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za cierpliwość..


Może nowy właściciel jednak COŚ dobrego zrobi dla fora.pl. Ciekawe, na czym będzie polegało to "polepszenie jakości usług"?

Szkoda, że nie piszą, ile mniej więcej czasu fora będą niedostępne. Oby nie za długo, chociaż jestem gotów przeboleć niedostępność forów nawet przez cały dzień, o ile rzeczywiście cokolwiek miałoby się zmienić na lepsze po wielu latach zaniedbań.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 9:52, 17 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:52, 17 Wrz 2016    Temat postu:

Moje forum http://www.perskaalternatywa.fora.pl/ cały czas normalnie się ładuje. Wchodzę codziennie. Reklam znowu więcej forum.fora.pl też, jak widzisz, działa normalnie.
Ale dzięki za powiadomienie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Sob 17:54, 17 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Sob 20:37, 17 Wrz 2016    Temat postu:

Fora rzeczywiście działają stabilnie, wszystko się szybko ładuje - z tym nie ma problemu. Dlatego tym bardziej zastanawiające jest, co ma oznaczać "polepszenie jakości usług".
Może wprowadzą jakieś nowe przydatne mody, a może naprawią coś, co działa źle (przenoszenie postów do innego tematu). Przekonamy się w poniedziałek.

Wciąż naiwnie liczę na to, że ktoś jeszcze zechce rozwijać ten serwis! Smile Pod koniec sierpnia wysyłałem długiego e-maila do nowych właścicieli fora.pl z kilkoma uwagami i sugestiami. Żadnej odpowiedzi niestety nie dostałem, ale może skorzystają przynajmniej z niektórych moich uwag.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 20:40, 17 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 9:57, 21 Wrz 2016    Temat postu:

Dwa dni ani moje forum ani forum.fara.pl nie działało! Dziś już wszystko normalnie.
Był komunikat treści mniej więcej takiej "Przerwa techniczna, zaraz wracamy".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Śro 17:53, 21 Wrz 2016    Temat postu:

Cały serwis fora.pl był niedostępny od poniedziałku od godzin przedpołudniowych i wrócił do życia dzisiaj krótko przed 11:00. Komunikat, który się wyświetlał po wejściu na stronę, był dokładnie taki: "Przepraszamy. Trwają prace administracyjne. Wkrótce wracamy".

Przyznam szczerze, że nawet się cieszyłem (!) z tego, że przerwa w działaniu forów nie trwała kilka godzin i tak długo się przeciągała, bo do ostatniej chwili naiwnie łudziłem się, że może wprowadzają jakieś większe zmiany i poprawki, że czymś przyjemnie zaskoczą użytkowników. Nawet przyszło mi do głowy, że może robią konwersję wszystkich forów do phpBB3 i dlatego tak długo ta przerwa trwa. Niestety po dzisiejszym powrocie forów nie zauważyłem absolutnie ŻADNYCH zmian, więc nie bardzo rozumiem, na czym w praktyce miało polegać to zapowiadane "polepszenie jakości usług" Question Rolling Eyes
Dalej występuje trwający od dwóch lat problem z przenoszeniem postów do innego tematu! Sad W panelu administracyjnym też nie przybyło żadnych nowych funkcji. Wszystko jest tak samo, jak było przed przerwą techniczną, nie da się odczuć żadnych polepszeń, więc nie wiadomo, co robili z forami aż przez dwa dni! Shocked
Powrót do góry
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 4:49, 22 Wrz 2016    Temat postu:

Może przenosili na inne serwery? Cieszmy się, że wszystko działa jak działało bo każda zmiana właściciela (a taka niedawno miała miejsce) niesie za sobą niepokój co do naszego istnienia. A są fora działające od naprawdę długiego czasu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Czw 8:32, 22 Wrz 2016    Temat postu:

Ja oczywiście bardzo się cieszę, że serwis fora.pl w ogóle jeszcze działa i oby działał jeszcze przez bardzo długie lata, bo rzeczywiście jest tutaj wiele ciekawych forów internetowych prowadzonych od dawna (nawet od 2005 roku!), ludzie włożyli wiele trudu w rozwijanie swoich forów i szkoda byłoby, gdyby pewnego dnia to wszystko nagle przepadło.

Niemniej jednak, chciałoby się już kilku ulepszeń i nowych możliwości na fora.pl. Wink Owszem, jest to serwis darmowy, nic nie płacimy za możliwość korzystania ze swoich forów, ale jednak zgadzamy się na oglądanie reklam (czasami bardzo denerwujących), więc nie można powiedzieć, że serwis w ogóle nic na nas nie zarabia i nie mamy prawa nic oczekiwać. Smile Poza tym ja doskonale pamiętam początki fora.pl (lata 2005-2008), kiedy ten darmowy serwis jeszcze przysłuchiwał się do głosów użytkowników i jednak w miarę możliwości wdrażał zgłaszane przez użytkowników propozycje ulepszeń, dlatego tym bardziej jest przykro, że od wielu lat jest taki zastój. Ostatnie nowości na fora.pl były wprowadzane bodajże w 2008 roku (subfora, galeria zdjęć, czy - moim zdaniem bezsensowne - wyświetlanie pod nickiem informacji o ilości przeczytanych tematów). Po 2008 roku był już niestety totalny zastój. Sad

Ale myślę sobie, że może warto dać nowemu właścicielowi czas. Gadu-Gadu poważnie zaniedbało ten serwis w ostatnich latach, ale nowego właściciela fora.pl mamy od niespełna trzech miesięcy, może warto mu dać trochę czasu i dopiero po jakimś dłuższym czasie oceniać, co zrobił dla rozwoju fora.pl. Może za rok będzie wiadomo, czy nowemu właścicielowi w ogóle zależy na tym serwisie. Mam nadzieję, że Fitlabs przejmował fora.pl po to, żeby coś dobrego tutaj zrobić, a nie po to, żeby nic nie robić.
Powrót do góry
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 5:07, 23 Wrz 2016    Temat postu:


PDK napisał:
Poza tym ja doskonale pamiętam początki fora.pl (lata 2005-2008), kiedy ten darmowy serwis jeszcze przysłuchiwał się do głosów użytkowników i jednak w miarę możliwości wdrażał zgłaszane przez użytkowników propozycje ulepszeń, dlatego tym bardziej jest przykro, że od wielu lat jest taki zastój.

Nie możesz pamiętać początków forum.fora.pl ponieważ zarejestrowałeś się 3 maja 2016 roku i przeczytałeś 6 tematów!
Ale nie bijmy piany, te rozważania nie mają sensu. Koniec tematu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pią 5:21, 23 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin