Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Usuwanie konta
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sob 15:56, 24 Sty 2009    Temat postu: Usuwanie konta

Zgodnie z polskim prawem uzytkownik jakiego kolwiek forum na fora.pl powinien mieć możliwość usunięcia własniego konta.


I to w kilku wariantach


    Usuń - zostaw nick i post


    Usuń - zostawn nick usuń lub zamień treść posta


    Usuń - zmień nick na gość lub usunięty - usuń lub zamień treść posta

    Usuń - zmień nick na gość lub usunięty - usuń lub zamień treść posta



Obecnie istnieje możliwoś wrogiego przejęcia konta przez admina a co za tym idzie możliwość wykożystywania danego nicka do pisania bzdur


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 15:58, 24 Sty 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:31, 24 Sty 2009    Temat postu:

Gdzie w polskim prawie jest taki zapis?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:43, 24 Sty 2009    Temat postu:

rejestrując się na forum nie podajesz żadnych danych osobowych. poza tym rejestrując się na forum akceptujesz regulamin = stajesz się częścią forum.

nie możesz więc żądać od admina usunięcia konta - możesz poprosić.

polskie prawo z tego co wiem nic nie mówi na ten temat.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 15:55, 25 Sty 2009    Temat postu:

No to jest dziwne. A że nei podajesz danych. Cóż dla niektórych sam nick jest wartością samą w sobie.

A co do polskiego prawa. Każdy użytkownik czy to sieci komórkowej czy prenumeraty gazety ma możliwość rozwiązania umowy. A na forum nie ma takiej możliwości.

Jedynie w postaci gdy admin się łaskawie zgodzi. A to już jest formalne łamanie prawa.
Powrót do góry
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:17, 25 Sty 2009    Temat postu:


Typowy napisał:
A co do polskiego prawa. Każdy użytkownik czy to sieci komórkowej czy prenumeraty gazety ma możliwość rozwiązania umowy. A na forum nie ma takiej możliwości.

Jedynie w postaci gdy admin się łaskawie zgodzi. A to już jest formalne łamanie prawa.

W sieci komórkowej i w prenumeracie musisz prawdziwe dane podać które mówią o Tobie wszystko. Na forum nie musisz i to jest tylko Twoja sprawa czy podasz coś co Cię będzie identyfikować z Twoim prawdziwym życiem. Zresztą regulamin serwisu mówi że podawanie danych osobowych jest dobrowolne. Tylko Twoja sprawa co podasz.

Każdy z adminów ustala regulamin na forum i nie ma obowiązku by Ci usunąć konto. Może się zgodzić lecz to tylko Jego wola. Czasem wystarczy że usunie się adres email z profilu chociaż tu regulamin serwisu pozwala tylko w wypadku narudzenia regulaminu. Postów napewno nie ma obowiązku, bo jeśli by usunięto usera z dużą ilości postów, to wiele wątków straciło by całkowity sens.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 17:33, 25 Sty 2009    Temat postu:

Nie ma to znaczenia. Treść postu jak i nick jest wartością samą w sobie. Wjęc z godznie z ochroną praw autorskich każda osoba ma prawo wycofać swój wkład w dane przedsięwzięcie. nawet jeśli są to wartości niematerialne.
Powrót do góry
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:51, 25 Sty 2009    Temat postu:

To admin decyduje czy usunie czy też nie. Jeśli masz jakieś wątpliwości czy się nie rozmyślisz po jakimś czasie na jakiś temat, to po prostu nie pisz nigdzie postów. W innym przypadku akceptujesz prawa które są na danym forum.

Nie porównuj nicka do danych osobowych. To są dwie różne sprawy. Nick nie mówi gdzie mieszkasz i jak się nazywasz. No chyba że masz na tyle nierozsądny że rejestrujesz się na nick mówiący za dużo. No ale to już sprawa każdego z nas ile danych o sobie wstawi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 18:04, 25 Sty 2009    Temat postu:

Nie w tym rzecz co nick mówi. On jest wartością sam w sobie. Powiedzmy jeżeli zarejestruje się tutaj jako dr. Kidler i zrobię klona twojej osobowości wypisując głupoty nie będziesz szczęsliwy.

I również posty są wartością niematerialną chronioną prawem. I jeżeli zgadzam się teraz na ich publikację na stronei danego forum nie znaczy że się kiedyś z tego nei wycofam. A wiec jeżli chce odejśc i zabrać swoej "zabawki" to powinienem mieć taką możliwość. Niezależnie od zgody kogokolwiek.
Powrót do góry
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:09, 25 Sty 2009    Temat postu:

prosty rachunek. prenumerata czy sieć komórkowa to podpisanie umowy - to fakt. ale rejestrując się na forum żadnej umowy, która mówi o usunięciu konta nie podpisujesz ani nie akceptujesz.

powtarzam, polskie prawo nie reguluje tego wątku. i dobrze, bo byłaby to głupota.

jeżeli wciąż tego nie rozumiesz to Twój problem, Dr.Kidler wystarczająco to wytłumaczył.

chociaż sądząc po tym jak piszesz


Cytat:
Wjęc z godznie z ochroną praw autorskich


nie masz zbyt dużego pojęcia o prawie.

co do nicku - to jest żadna wartość, nic, zero. jeżeli masz inne zdanie to kieruj się do kancelarii prawniczej aby Ci to wytłumaczyli łopatologicznie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:26, 26 Sty 2009    Temat postu:

http://fora.pl/content/pl/files/regulamin.pdf - paragraf 8

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
feni_mash
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:02, 21 Lut 2009    Temat postu:

Serjo!. Ja nic takiego nie widziałem!.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Sob 16:56, 21 Lut 2009    Temat postu:

Punkt 8 przeczytałem. I licencia jest przekazywana właścicielowi na 5 lat. Ktoś w Gadu-Gadu .ł z radości. I to do kwadratu.

W związku z tym że admin mnie uświadomił wysyłam maila do UOKiK-u.

A i poproszę o pola które są na górze.

Ps. Rządam dostępu do forum dla nicku TYPOWY. Zgodnie z &* nick nie ma cech UTWORU a więc jestem jego wyłącznym, jedynym i niepodzielnym właścicielem!!
Powrót do góry
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 17:28, 21 Lut 2009    Temat postu:

jak narazie łamiesz regulamin i dostajesz ostrzeżenie.

tutaj się nie toleruje ludzi, którzy nie potrafią się kulturalnie zachować.

pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Sob 18:03, 21 Lut 2009    Temat postu:

Tak, tak. Wiem. Cóż trudno. Nie interesują mnie liczby przy nicku. Interesuje mnie mój nick, moje posty, mój podpis ect.. A w wyniku 5/5 warnów nie moge się dostać do konta Typowy w wyniku czego nie mogę ani usunąć ani zmienić avatara czy podpisu.

I wbrem wtemu co pisze x-alien skoro jest regulamin to nad nim są przepisy. I skoro regulamin wyraźnie mówi że jeśli coś nie ma cech utworu (a podpis, nick czy nawet post!!) takowych nie ma to jest moją własnością. I dlatego
-ponawiam swoje postulaty zawarte na samym początku
-domagam się aby osoby z zablokowaną możliwością pisania na forum miały możliwość dostępu do swojego profilu
Powrót do góry
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:07, 21 Lut 2009    Temat postu:

człowieku zastanów się co piszesz.

rejestrując się dobrowolnie na forum nie masz prawa czegokolwiek żądać od admina.

poza tym nie będę się rozwijał, ponieważ szkoda mi na Ciebie nerwów i czasu skoro i tak już wcześniej zostało wszystko wytłumaczone.

P.s. dziękuję za pozdrowienia, Twój podpis świadczy tylko o Twoim niskim wieku (bo tak właśnie zachowują się dzieci na tym forum Wink )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin