Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Nieczytelny obrazek z kodem podczas rejestracji.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ndg
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:54, 06 Mar 2009    Temat postu: Nieczytelny obrazek z kodem podczas rejestracji.

Witam.
Nie wiem, czy należycie wybrałem dział forum, ale chyba najbardziej pasuje. Nie do końca to błąd, ale bardzo duża niedogodność.

http://www.ndg.fora.pl/sugestie,38/rejestracja,94.html
- Tak, jak tu napisał ostatnio jeden z użytkowników - i tak, jak w temacie.


Kody wymagane podczas rejestracji miały być zabezpieczeniem przed spamem i masowym zakładaniem kont, a są uciążliwe dla normalnych ludzi.
Cały czas słyszę uwagi, o "dobijaniu" się do forum, że bardzo ciężko się zarejestrować. Czy można coś z tym zrobić??? Zapezpieczenia zabezpieczeniami, ale utrudniać się przez to zwykłym użytkownikom, nie powinno, a neistety tak jest.

Pozdrawiam.

P.s.
Musiałem także przed chwilą napisać 3 posty - dowolny ciąg znaków, które zaraz skasuję, ponieważ system nie pozwala mi podać przykładu w linku - to także przydałoby się zmienić. Nie zabezpieczajcie się przed użytkownikami, bo ich takie zabezpieczenia zniechęcają.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ndg dnia Pią 12:58, 06 Mar 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:28, 06 Mar 2009    Temat postu:

Bardziej zniechęcają admini którzy po założeniu forum muszą wpakować w pierwszych 3 postach linki do innych stron. Gratuluję. Tylko po co Ci forum, jak odrazu przekierowujesz potencjalnych userów na inne strony??

Dzięki tym zabezpieczeniom po 5 min od chwili założenia forum nie masz 100 postów napisanych przez boty. Przed wprowadzeniem tych mechanizmów właśnie tak było. Do tego naprawdę trzeba było kombinować by nie powpuszczać boty.

Zamiast narzekać trzeba się przyjrzeć obrazkom z kodem (jak się nie widzi poprawnie to odświeżyć, założyć okulary jak nie pomaga) i czytać ze zrozumieniem to co jest napisane. Większość jakoś sobie radzi. Tylko nieliczni narzekają

To nie jest po to by utrudnić użytkownikom życie, a po to by ułatwić. Nawet nie wiesz co było by beż tego. Dopiero byłby płacz na tym forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ndg
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 16:21, 06 Mar 2009    Temat postu:

Dlaczego od razu tak bezczelnie i arogancko?? Po to jest to forum??
A admini mają użytkowników za potencjalnych matołów i gówniarzy, że odnoszą się po chamsku?? Jeżeli tak, to gratuluję.

Jeżeli chodzi o "wpakowanie" w pierwszych 3 postach linków, to nie wiem, o czym mowa. Ktoś rejestruje się na forum pomocy, aby ją uzyskać, coś zasugerować, a zostaje od razu zmieszany z błotem, bo chciał przykład wypowiedzi podać. Niezwykle bezczelne podejście...

Odnośnie całych tych zabezpieczeń natomiast, to nie wydaje mi się, aby byli nieliczni. Nie spotkałem się z tak (bez urazy) idiotycznym systemem obrazkowym, który po prostu utrudnia rejestrację. Nie chodzi o niedoczytanie kodu, a jego NIECZYTELNOŚĆ. Niektóre są ok, ale sporo jednak nie - po wpisaniu nieprawidłowego, system czyści część pola formularza, przez co użytkownik wraca do punktu wyjścia, w końcu rezygnując. I to nie jest tylko moja opinia - co jak widzę, mi się właśnie przypisuje.

Przykre, że ktoś chcąc coś zasugerować - jakąś pożyteczną zmianę, został "obszczekany" przez administratora. Widocznie nie można tego forum brać na poważnie, trudno.

Pozdrawiam.

P.s. Jeżeli sugestie są niemile widziane, prosze wątek usunąć -ot po prostu Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ndg dnia Pią 16:28, 06 Mar 2009, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:37, 06 Mar 2009    Temat postu:

Nie było bezczelnie uwierz mi. No ale jeśli Cię uraziłem, to najmocniej przepraszam.

Wielokrotnie poruszane było to co piszesz i zawsze udzielano odpowiedzi. Wystarczy że ktoś nowy by najpierw poczytał to forum i się zapoznał co już było omawiane i jakie padły rozwiązanie. Nikt nie jest w stanie pisać po raz 100 tego samego. Stad reakcje osób które tu się udzielają już dość długo są raczej dosadne. Po p[ropstu ludziom którzy tu odpowiadają ręce już opadają. Nasza praca idzie na marne bo musimy to samo w kółko powtarzać. Wszyscy idą na łatwiznę i nawet FAQ się nie chce przeczytać, a co mówić o czytaniu wcześniejszych postów.

Co do odnoszenia się do użytkowników przez adminów to się nie wypowiem. Sam jestem takim użytkownikiem, nie adminem. Staram się pomagać każdemu gdzie znam odpowiedź na jakikolwiek pytanie. Nieraz ręce opadają bo "nowym" się nie chce czytać a potem zwalają na to że nikt nie pomaga lub w sposób arogancki się odnosi.

Wracając do zabezpieczeń musisz ZROZUMIEĆ jedno. Serwis ma prawie 600tyś for. Zabepieczenia obowiązują wszędzie, na każdym forum. Są takie bo widocznie nie powodują utrudnień w pracy serwerów. Jeśli widziałeś inne zabezpieczenia prawdopodobnie były na np jednym forum lub były modyfikacją pisaną pod jedną modyfikację. Tu jak wspomniałem admini fora.pl piszą wszystko od podstaw i optymalizowane pod ogromną ilośc for w serwisie. Jeśli coś się sprawdza to nie zmieniają tego na coś innego bo kilka osób ma z tym "problem" Inni sobie z tym radzą. Nie oszukujmy się. Gdyby wszyscy mieli z tym problemy to nie było by tylu użytkowników na fora.pl. Jest ok 6.5 miliona. Odsetek tych z "roblemami" jest zatem bardzo znikomy.

Piszesz że pożyteczna zmiana. Na chwilę obecną czekamy na bardziej pożyteczne zmiany które miały być wprowadzone i których nie ma. Nie wspominając o bardzo ważnych poprawkach wcześniejszych modyfikacji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:40, 06 Mar 2009    Temat postu:


ndg napisał:
Dlaczego od razu tak bezczelnie i arogancko?? Po to jest to forum??
A admini mają użytkowników za potencjalnych matołów i gówniarzy, że odnoszą się po chamsku?? Jeżeli tak, to gratuluję.

Jeżeli chodzi o "wpakowanie" w pierwszych 3 postach linków, to nie wiem, o czym mowa. Ktoś rejestruje się na forum pomocy, aby ją uzyskać, coś zasugerować, a zostaje od razu zmieszany z błotem, bo chciał przykład wypowiedzi podać. Niezwykle bezczelne podejście...

Odnośnie całych tych zabezpieczeń natomiast, to nie wydaje mi się, aby byli nieliczni. Nie spotkałem się z tak (bez urazy) idiotycznym systemem obrazkowym, który po prostu utrudnia rejestrację. Nie chodzi o niedoczytanie kodu, a jego NIECZYTELNOŚĆ. Niektóre są ok, ale sporo jednak nie - po wpisaniu nieprawidłowego, system czyści część pola formularza, przez co użytkownik wraca do punktu wyjścia, w końcu rezygnując. I to nie jest tylko moja opinia - co jak widzę, mi się właśnie przypisuje.

Przykre, że ktoś chcąc coś zasugerować - jakąś pożyteczną zmianę, został "obszczekany" przez administratora. Widocznie nie można tego forum brać na poważnie, trudno.

Pozdrawiam.

P.s. Jeżeli sugestie są niemile widziane, prosze wątek usunąć -ot po prostu Smile


skoro się nie spotkałeś z takim systemem to znaczy, że masz internet od kilku dni, bo obrazków używa się nawet przy zakładaniu maila.

to nie jest błąd ani nic w tym rodzaju - to zwyczajna weryfikacja. jeżeli ktoś nie potrafi przeczytać kodu albo wcisnąć CAPS LOCKa to nie nasza wina.

zabezpieczenie przed botami jak powiedziano już wyżej, jest bardzo pożyteczne. podać Ci przykład Question forum bez tego zabezpieczenia, które przez 30 dni stało puste zostało zasypane przez 1700 botów w kilka minut. nie podam linka, bo nie mogę reklamować. uświadamiam tylko, że to jest potrzebne.

temat zamykam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin