Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Nieczytelne obrazki z kodami do wreryfikacji na fora.pl

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wirgil
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 9:50, 26 Kwi 2009    Temat postu: Nieczytelne obrazki z kodami do wreryfikacji na fora.pl

Inni już pisali:

Shepard napisał:

Zmiana kodu dostępu- obrazka wyświetlanego na bardziej przejzysty przyniosłaby wam większą ilość membersów, sam miałem problemy z tymi kodami, aż chyba za 5 próbą mi się udało.


http://www.forum.fora.pl/pomysly,2/nieczytelny-obrazek-z-kodem-podczas-rejestracji,35998.html

Powtarzam temat bo Szanowni Moderzy przy aplauzie Bossów zamknęli dostęp do poprzedniego.

Otóż ściągnijcie swoje klapki z oczów (to głównie do wypalonego i chyba sfrustrowanego Aliena). Duża część zakładających tutaj swoje forum i większość użytkowników to normalni ludzie a nie neofici informatyczni (bo Zaawansowani stawiają forum samodzielnie na swoim lub wynajętym serwerze). Prawdopodobnie niewielu z nas kwestionuje wprowadzenie weryfikacji poprzez obrazki.
Może jednak chcemy na swoich forach zagościć również starszych, oraz nowych forumowiczów z mniejszym doświadczeniem w Internecie?

Są pewnie wśród założycieli forów osoby które maja fora również na innych portalach i wybierają wśród kilku stopni wyrazistości tych obrazków. Jeśli na fora.pl nie ma możliwości wyboru to dlaczego nie można zmienić bazy tych obrazków na choć troszkę bardziej wyrazisty?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wirgil dnia Nie 12:59, 26 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 11:11, 26 Kwi 2009    Temat postu: Re: Nieczytelne obrazki z kodami do wreryfikacji na fora.pl


wirgil napisał:


Otóż ściągnijcie swoje klapki z oczów (to głównie do wypalonego i chyba sfrustrowanego Aliena).


klapki to Ty masz skoro wciąż myślisz, że ja mogę coś na Fora.pl zdziałać.


wirgil napisał:

dlaczego nie można zmienić bazy tych obrazków na choć troszkę bardziej wyrazisty?


ponieważ z tym serwisiem nie robi się nic. jeżeli jeszcze tego się nie nauczyłeś to Twój problem.

p.s. zakładając forum, trzeba mieć założonego maila. aby mieć maila też trzeba przejść przez "obrazkowe" zabezpieczenie, które jest mało czytelne.

nigdy nie miałem problemu z odczytaniem obrazka, wystarczy się przyglądnąć i wszystko wiadomo.

każdy kto ściągał z RS jeszcze kilka miesięcy temu poznał co to jest nieczytelny obrazek.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Starogard Gdański
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:29, 10 Sie 2009    Temat postu:

http://www.forum.fora.pl/pomysly,2/nieczytelny-obrazek-z-kodem-podczas-rejestracji,35998.html

przeczytałem ten temat,

te obrazki są oczywiście potrzebne, pewną niedogodnością nie dla wszystkich ale dla wielu jest ich prawidłowe odczytanie.
Może te obrazki mogą być bardziej czytelne czy te boty w necie umieją czytać bo nie wiem.
Na jednym z forum widziałem zabezpieczenie polegające na tym że należało dodać dwie liczby np. 30 + 44 wpisywał się wynik w kwestii weryfikacji. Liczby były bardzo czytelne.
Tu czasami są takie obrazki że nie można ich odczytać i trzeba kilka razy odświeżyć stronę po każdym odświerzeniu znika część wypełnionego formularza rejestracyjnego.

Ja oczywiście nie nalegam nad zmianą tego zabezpieczenia jednak jeżeli zmiana nie będzie trudna i możliwa do zrobienia na łatwiejsze do czytania liczby i litery jestem ZA.

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maniek99
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 164
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 4/5

PostWysłany: Śro 20:01, 12 Sie 2009    Temat postu:

obrazki sa czesto niewyraźne

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:41, 13 Sie 2009    Temat postu:

Obrazki są identyczne jak w programie gadu-gadu, a fora.pl jest własnością GG dlatego wszędzie używają jednakowych tokenów. A do gg wykorzystali właśnie tak nieczytelne aby żaden program/bot nie mógł zakładać masowo kont, a takich programów było już setki.

Raczej tego nie zmienią, chociaż można próbować pisać emaile do ekipy fora.pl


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez cleXter dnia Czw 16:42, 13 Sie 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin