Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Zmiana odstępów między wierszami

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michaellll86
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:22, 24 Lip 2017    Temat postu: Zmiana odstępów między wierszami

Witam wszystkich

Piszę w takiej sprawie: w większości szablonów (a przynajmniej we wszystkich, które sprawdziłem), w których działa zmiana czcionki z poziomu zarządzania stylami, mam problem z odstępami pomiędzy kolejnymi wierszami. Przykład można zobaczyć tutaj:

(jednak przykładu nie pokażę, w związku z walką z internetowymi botami, itp... nazwa forum to: "doforum001", na początku www, na końcu fora pl i trzeba wejść do jakiegoś posta)

Gdy ściągnąłem stronę i zajrzałem do kodu, to zauważyłem, taki fragment:

Cytat:
(...)
/* The content of the posts (body of text) */
.postbody { font-size : 30px; line-height: 18px}
(...)


To 30px sam ustawiłem z poziomu zarządzania stylami, a ta wysokość wiersza 18px jest tam na stałe (ściągnąłem skądś standardowy subSilver i tam jest we właściwościach to 18px na stałe).

No i teraz czytając FAQ zauważyłem, że są sposoby, aby na przykład wrzucić muzykę na forum, albo zmienić tło na jakiś konkretny obrazek... Czy można w jakiś sposób wpłynąć na odstęp między wierszami, np. wpisując coś w opisie/tytule forum? Nie znam tego języka, a ze strzałów w ciemno nic nie wyszło.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 6:32, 25 Lip 2017    Temat postu:

To znaczy, teoretycznie można wszystko, ale wymaga to albo wejścia w edycję stylu ( PA>> Style >> Zarządzaj >>subSilver >> Edycja >> ) i tam już gdzieś szukać. Ale poprzez edycję stylu można niezbyt dużo zrobić, do tego trzeba znać podstawy HTML'a. Można też ściągnąć styl i potem jeśli już masz ściągnięty plik css zrobić zmiany jakie chcesz mieć, gdzieś go zahostingować i potem gotowy wstawić na swoje forum
PA>> Ogólne>>Konfiguracja >>Zewnętrzny plik CSS
Umożliwia zdefiniowanie własnego stylu za pomocą zewnętrznego pliku CSS. Link do pliku poprzedź frazą "http://". >>wstawiasz adres tego zmodernizowanego i zahostngowanego swojego stylu
To wymaga sporych umiejętności.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michaellll86
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:17, 25 Lip 2017    Temat postu:

Zrobiłem coś takiego:

Ściągnąłem stronę forum (Ctrl+s) i zapisałem w html. Po otwarciu pliku znalazłem odpowiedni fragment (bez pierwszej i ostatniej linii z cytatu):

Cytat:
<!--
/*
The original bluetabs Theme for phpBB version 2+
Created by subBlue design
subBlue com

NOTE: These CSS definitions are stored within the main page body so that you can use the phpBB2
theme administration centre. When you have finalised your style you could cut the final CSS code
and place it in an external file, deleting this section to save bandwidth.
*/

/* General page style. The scroll bar colours only visible in IE5.5+ */
body {
background-color: #305A7A;
scrollbar-face-color: #2E6086;
scrollbar-highlight-color: #000000;


(...)


.menulink:hover {text-decoration: none; background-color: #5E94C2; border-style: solid; border-color: #ffffff; border-width: 1px; padding: 0px 4px 0px 4px;}

.menuitem {font-family: verdana; font-size: 7pt; text-decoration: none; }

/* Import the fancy styles for IE only (NS4.x doesn't use the @import function) */
@import (" picsrv fora pl bluetabs formIE css");
-->


i zapisałem do pliku css. Znalazłem interesujący mnie fragment (to o wysokości linii = 18px) i go skasowałem. Następnie ten plik wrzuciłem na sewer (drive google), udostępniłem, skopiowałem link i wkleiłem go do "Zewnętrzny plik CSS" w panelu administratora.

Czy gdzieś powyżej zrobiłem błąd? Ponieważ efekt końcowy jest inny od zamierzonego... Wygląda jakby zniknęły ramki, kolorystyka jest zgodna z ze stylem z panelu administratora, a nie z pliku css; no i wielkości czcionek są domyślne.

EDIT -> Znowu ze względu na zabezpieczenie musiałem trochę pozmieniać fragmenty, w których były konkretne adresy internetowe...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez michaellll86 dnia Wto 14:18, 25 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michaellll86
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:38, 25 Lip 2017    Temat postu:

Ok, znalazłem problem - nie można podać bezpośredniego linku do pliku, jaki uzyskujemy, tylko trzeba zastosować taki adres:

[link widoczny dla zalogowanych]

gdzie TUTAJ_ID_PLIKU dla adresu
[link widoczny dla zalogowanych]
to 0ByG1ydRNLplHWVVCTEJleHlLcXc


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 6:00, 26 Lip 2017    Temat postu:

Cieszę się, że wszystko OK i działa, ale na przyszłość radzę bardzo ostrożnie ze zmianami, do tego trzeba pamiętać, że są różnice między przeglądarkami i każda trochę inaczej czyta styl. Przeglądarek mamy teraz sporo, to nie są czasy kiedy było tylko IE i Mozilla.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin