Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Serwer - narzekania
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SHAKAL
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 7:46, 18 Sie 2005    Temat postu: Serwer - narzekania

Wiem, że to nie teges zaczynać od narzekań, ale cóż ... ten nowy serwer, na którym stoi serwis do najlepszych niestety nie należy ... dalej w ciągu dnia zdarzają się momenty, kiedy na żadne forum nie idzie się dostać - albo "nie można znaleźć serwera" albo tak się wlecze, że w ogóle nie idzie korzystać z forum, albo pojawiają się jakieś błędy sql'a Confused wstawcie jakieś reklamy (chociażby z Googli) albo poszukajcie jakichś stron partnerskich i przenieście serwis na coś stabilniejszego, bo w końcu fora.pl skończy tak jak reszta tego typu serwisów.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bypietras
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nienacka!!!!!!!!!!!!!!

PostWysłany: Czw 8:27, 18 Sie 2005    Temat postu:

nom jakąś płatną reklame na strone główną można by dać...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GoRo
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 733
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 127.0.0.1
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 8:30, 18 Sie 2005    Temat postu:

Też się zgadzam, błędy wyskakują kilka razy dziennie, ale i tak nie jest najgorzej.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Master Blue
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 75
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9:46, 18 Sie 2005    Temat postu: Re: Serwer - narzekania


SHAKAL napisał:
Wiem, że to nie teges zaczynać od narzekań, ale cóż ... ten nowy serwer, na którym stoi serwis do najlepszych niestety nie należy ... dalej w ciągu dnia zdarzają się momenty, kiedy na żadne forum nie idzie się dostać - albo "nie można znaleźć serwera" albo tak się wlecze, że w ogóle nie idzie korzystać z forum, albo pojawiają się jakieś błędy sql'a Confused wstawcie jakieś reklamy (chociażby z Googli) albo poszukajcie jakichś stron partnerskich i przenieście serwis na coś stabilniejszego, bo w końcu fora.pl skończy tak jak reszta tego typu serwisów.


Ja osobiście moge potwierdzić że takie błędy się zdarzają i to w momentach kiedy najbardziej jest forum potrzebne Confused


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Will_Patrycja
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraina Elfów...

PostWysłany: Czw 9:52, 18 Sie 2005    Temat postu:

JA prawie caly dzien jeste na kompie i nic mi sie nie dzieje...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pawmen
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw 10:12, 18 Sie 2005    Temat postu:

Mi tez zadne bledy nie wyskakuja tylko serwer jest czesto OFF Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hub
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:52, 18 Sie 2005    Temat postu:

Bledy sql powstaja jak za duzo majstrujecie przy forum. Przy takiej ilosci for moglo dojsc do bledu podczas zapisywania informacji do bazy danych. Na to nie ma wplywu serwer.

Ten temat moim zdaniem jest nie na miejscu, ponieważ otrzymujecie darmową usługę i jeszcze narzekacie. Możecie przenieść się na lycos, ale tam bedziecie mieli reklam na pol strony i redkosc wcale nie wieksza...
"Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SHAKAL
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:36, 18 Sie 2005    Temat postu:

hub, a ja myślę, że takie tłumaczenie jest ciut nie na miejscu ... a i owszem - usługa jest darmowa, ale ludzie już się zdążyli przekonać, że co jest darmowe nie jest najlepsze jakościowo, a myślę, że jeżeli chcecie osiągnąć cokolwiek, to musicie jednak postawić na jakość a nie na ilość, bo w końcu pękniecie w szwach. Widzicie ile osób korzysta z for, więc raczej zależy im na poprawnym ich działaniu, dlatego obowiązek kliknięcia od czasu do czasu na jakiś link czy banner nie byłby zbyt dużym wymaganiem w zamian za stabilne forum - przy takiej liczbie forów i uzytkowników roczne koszty porządnego serwera zwróciłyby się szybko. Ja nie mam tutaj jakichś specjalnych wyrzutów do realizatorów pomysłu, bo mało komu by się chciało prowadzić taki serwis, ale jeżeli biorą się już za coś takiego to przydałoby się trochę więcej profesjonalizmu w tym gąszczu amatorszczyzny.

Co do grzebania w forum, to ja mam właśnie forum w najczystszej postaci, bez żadnych ulepszeń i z zaledwie 10 userami i błędy sql mam dosyć często.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hub
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:39, 18 Sie 2005    Temat postu:

O.K. pogadam z adminem...zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ja nie mam żadnych błędów...raz z mojej winy Wink w tej sprawie tez sprobuje pogadac...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Master Blue
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 75
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 15:44, 18 Sie 2005    Temat postu:


SHAKAL napisał:
Co do grzebania w forum, to ja mam właśnie forum w najczystszej postaci, bez żadnych ulepszeń i z zaledwie 10 userami i błędy sql mam dosyć często.


Ja równierz Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bypietras
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nienacka!!!!!!!!!!!!!!

PostWysłany: Czw 16:29, 18 Sie 2005    Temat postu:


SHAKAL napisał:
hub, a ja myślę, że takie tłumaczenie jest ciut nie na miejscu ... a i owszem - usługa jest darmowa, ale ludzie już się zdążyli przekonać, że co jest darmowe nie jest najlepsze jakościowo, a myślę, że jeżeli chcecie osiągnąć cokolwiek, to musicie jednak postawić na jakość a nie na ilość, bo w końcu pękniecie w szwach. Widzicie ile osób korzysta z for, więc raczej zależy im na poprawnym ich działaniu, dlatego obowiązek kliknięcia od czasu do czasu na jakiś link czy banner nie byłby zbyt dużym wymaganiem w zamian za stabilne forum - przy takiej liczbie forów i uzytkowników roczne koszty porządnego serwera zwróciłyby się szybko. Ja nie mam tutaj jakichś specjalnych wyrzutów do realizatorów pomysłu, bo mało komu by się chciało prowadzić taki serwis, ale jeżeli biorą się już za coś takiego to przydałoby się trochę więcej profesjonalizmu w tym gąszczu amatorszczyzny.

Co do grzebania w forum, to ja mam właśnie forum w najczystszej postaci, bez żadnych ulepszeń i z zaledwie 10 userami i błędy sql mam dosyć często.

Juzkilka razy chaciałem coś takiego napisac ale nigdy niemogłem tego dobże sformułować... Dzięki SHAKAL


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SHAKAL
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:45, 18 Sie 2005    Temat postu:

Co do tej kasy to jest taka koncepcja - nie musi być żadnych reklam, które zaśmiecałyby powierzchnię forum ... wystarczy nawiązać współpracę z jakimś serwisem oferującym płacenie za usługi poprzez SMS (wapster, wapacz czy smspartner) wybrać sobie jakiś numer z zakresu od 70000 do 70999 i każdemu nowozakładającemu forum kazać wysłać rocznie jednego sms'a (50 gr + VAT = 61 gr) pod ten numer, prosta kalkulacja - obecnie jest 20478 for * 61 gr = coś ponad 12 tys. zł - za tą kasę, nawet gdyby operator pobierał dosyć sporą prowizję, można mieć ładniutki serwer z 24-godzinnym serwisem technicznym na zawołanie. Od 1 sms'a rocznie za 61 gr nikt z głodu nie umrze, a będzie miał satysfakcję a wy renomę i pewien zysk. Pewnie część dusigroszy przeniesie się na darmowe fora, ale szybko tego pożałują jak im forum zdechnie szybciej niż je założyli.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bypietras
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z nienacka!!!!!!!!!!!!!!

PostWysłany: Czw 16:48, 18 Sie 2005    Temat postu:

eeee no wiesz... Koncepcja ciekawa ale niekazdy ma telefon komórkowy...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Master Blue
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 75
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 16:54, 18 Sie 2005    Temat postu:


bypietras napisał:
eeee no wiesz... Koncepcja ciekawa ale niekazdy ma telefon komórkowy...

Zgadzam się ja np nie mam (bo mi nie potrzeba) Wink Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SHAKAL
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:56, 18 Sie 2005    Temat postu:

bypietras, założę się, że tak z 90% osób posiadających fora w tym serwisie jednak ma, a jeśli nawet nie - zawsze się znajdzie ktoś od kogo możnaby takiego mesa wysłać, w końcu forum nie zakłada się tylko dla samego siebie Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin