Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Galerie zdjęć/obrazków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Nowości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 17:37, 20 Gru 2008    Temat postu:

póki co to najlepsza rozwiązanie, które często używa się np. w Przemie.

niektóre style nie zawierają linku "Download" i to wtedy jest najlepsze wyjście.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Dziewczynka
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:32, 20 Gru 2008    Temat postu:

Brakuje mi mozliwości dodawania zdjęć do galerii stworzonej przez innego użytkownika. Dlaczego? Chciałabym, aby na forum pojawiły się galerie tematyczne np. galeria zdjęć ze zjazdu forumowiczów, wykonanych przez różne osoby ale zamieszczonych w jednej galerii. Uważam, że powinna się pojawić opcja - Zezwól innym użytkownikom na dodawanie zdjęć do mojej galerii

Dodatkowo przydała by się możliwość dania komuś uprawnień moderatora dla galerii

Wiem, wiem, ze marudzę...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:44, 20 Gru 2008    Temat postu:

Z tego co się domyślam, to ustawienie w PA na TAK spowoduje że każdy będzie mógł dodawać nowe galerie. Bo niby czemu miała by służyć??

Co do uprawnień moderatorskich to i owszem. Powinna być taka opcja.

Dodatkowo powinno się ustalać dostęp do dodawania fotek (mówię o pojedyńczych galeriach, nie zbiorowo we wszystkich) tylko wybranym grupom. Że np grupa A ma dostęp do galerii A i nikt oprócz tej grupy tam dostępu nie będzie miał chyba że admin ustawi inaczej np na przeglądanie wszystkim (lub np. grupie B), a dodawanie tylko grupie A


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lilia
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:57, 20 Gru 2008    Temat postu:

Tylko kłopot w tym, że użytkownik może stworzyć galerię i wrzucić w nią tylko jeden obrazek.
Poza tym nie można uporządkować zdjęć wrzuconych luzem, bez tworzenia galerii Bałagan.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:37, 20 Gru 2008    Temat postu:


Lilia napisał:
Tylko kłopot w tym, że użytkownik może stworzyć galerię i wrzucić w nią tylko jeden obrazek.
Poza tym nie można uporządkować zdjęć wrzuconych luzem, bez tworzenia galerii Bałagan.

I tu się mylisz. Można dodawać fotki do stworzonej galerii. Przed chwilą sprawdziłem.

Wchodzisz w galerię po dodaniu pierwszej fotki i masz Dodaj nowy obrazek Tyle że z tego co zauważyłem to fotki do galerii może dodawać tylko założyciel Shocked Admin może ewentualnie zmienić widoczność galerii dla wybranej grupy.

Dodatkowo czymś dziwnym jest to że po zmianie widoczności przez admina na grupę do której nie należy autor to mimo tego widzi ostatni obrazek w galerii. A powinien nie widzieć jej wcale.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Dr.Kidler dnia Sob 20:48, 20 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lilia
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 21:08, 20 Gru 2008    Temat postu:

U mnie użytkowniczka się skarży, że założyła galerię i mogła wrzucić tylko jeden obrazek. Więcej nie może Confused
Ja stworzyłam inną i dało się wrzucić więcej.
Nie wiem, od czego to zależy, ale chciałabym mieć więcej uprawnień jako admin w galerii, np móc posprzątać obrazki bez galerii...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 0:02, 21 Gru 2008    Temat postu:

Przy każdym obrazku (po prawej niżej) masz jako admin ustawienia:
edytuj galerię / usuń galerię / edytuj obrazek / usuń obrazek

Co do dodawania nowych obrazków w galerii to jak ma Dodaj nowy obrazek to w IE mi np nie wyświetla obrazka w który trzeba kliknąć by dodać nowy tylko malutki kwadracik.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rafal50
Lewa ręka mafii
Lewa ręka mafii



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 405
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 0:23, 21 Gru 2008    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:

Co do dodawania nowych obrazków w galerii to jak ma Dodaj nowy obrazek to w IE mi np nie wyświetla obrazka w który trzeba kliknąć by dodać nowy tylko malutki kwadracik.


Dokładnie mam ten sam błąd (IE 7). W FF. Operze i Safari wszystko jest ok. IE 6 - nie sprawdzałem


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez rafal50 dnia Nie 0:24, 21 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zielony28
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 02 Lip 2005
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Kielce
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:32, 21 Gru 2008    Temat postu:

U mnie linki [edytuj galerię / usuń galerię / edytuj obrazek / usuń obrazek] zasłaniają co większe opisy fotek. Mam styl: Galaxian. Myślę, że dobrze by było zmniejszyć czcionkę, a linki zastąpić ikonami.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:50, 21 Gru 2008    Temat postu:


Zielony28 napisał:
U mnie linki [edytuj galerię / usuń galerię / edytuj obrazek / usuń obrazek] zasłaniają co większe opisy fotek. Mam styl: Galaxian. Myślę, że dobrze by było zmniejszyć czcionkę, a linki zastąpić ikonami.
Sprawdziłem. Na tym stylu u mnie wszystko ok. Przeglądarka Opera 9.63. Dałem max opis na jaki zezwala zabezpieczenie przed długością opisu. Możliwe że przeglądarka Ci źle ładuje stronę.

Dodaj tu screen-a i napisz jaka przeglądarka. Najpierw jednak sprawdź czy problem występuje na innych przeglądarkach. Opera, IE, FF, itd


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arkadiusz
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:08, 21 Gru 2008    Temat postu:

i ja takze jako twórca straz559.fora.pl mamm problem, czemu pomimo tego iż dałem wyraznie opcję aby każdy bez wyjątku z moich użytkowników dodawał zdjęcia oczywiscie do odpowiednich tematów na w/w forum, teraz sie okazuje zę jest na odwrót ze ja nie moge dodawać fotek do np działow galeri założonych przez userów i odwrotnie,proszę o pomoc,chce aby kazdy z moich userów zarejestrowanych mógł bez przeszkód dodawać zdjęcia do każdej kategori galeri, niezależnie czy ja czy ktos inny ja załozył i sa z tym ogromne problemy, niestety nawet KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W Pszczynie, która oficjalnie jest włascicielem forum a ja adminem, i niestety strażacy sa zawiedzeni ja takze, Admini jak to naprawić, prosze o pomoc

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zielony28
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 02 Lip 2005
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Kielce
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:01, 21 Gru 2008    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:
Dodaj tu screen-a i napisz jaka przeglądarka. Najpierw jednak sprawdź czy problem występuje na innych przeglądarkach. Opera, IE, FF, itd


Przeglądarka: Firefox (na Operze i IE problemu nie ma, jednak Firefox jest popularną przeglądarką i chyba powinna być brana pod uwagę)

Screen:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:33, 21 Gru 2008    Temat postu:


Zielony28 napisał:
Przeglądarka: Firefox (na Operze i IE problemu nie ma, jednak Firefox jest popularną przeglądarką i chyba powinna być brana pod uwagę)
Nie sądzę by to była wina ze strony serwisu. Równie dobrze wina może leżeć po stronie FF lub Twoich ustawień. Chyba że coś zmieniałeś w stylu CSS

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lilia
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 17:29, 21 Gru 2008    Temat postu:

Co z tego, że są opcje [edytuj galerię / usuń galerię / edytuj obrazek / usuń obrazek] skoro nie mogę wrzucić obrazków luzem do utworzonej galerii? Próbowałam wrzucić do istniejącej, ale stworzyło mi drugą galerię z taką samą nazwą Confused

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zielony28
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 02 Lip 2005
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Kielce
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:41, 21 Gru 2008    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:
Chyba że coś zmieniałeś w stylu CSS


...i tu była podpowiedź - bo wystarczyło poprawić oryginalny arkusz i już działa jak należy.

Dzięki.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Zielony28 dnia Nie 19:10, 21 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Nowości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin