Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Czy jesteś za równouprawnieniem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Na luzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za równouprawnieniem?
Tak
56%
 56%  [ 30 ]
Nie
28%
 28%  [ 15 ]
Szczerze, nie obchodzi mnie to.
15%
 15%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
Karo Linka
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:45, 29 Gru 2009    Temat postu:

Cóż, nie zawsze przyozdabiam cytat w cudzysłów. Prawda, nie jest on wtedy cytatem, ale staje się testem na inteligencję.

Znajdą się tacy, co go obleją, panie BASF.

Powracając do tematu: równouprawnienie jest chore. Przynajmniej w takiej formie, w jakiej propaguje je "łunia". Bo niby jakim cudem kobieta ma pracować jako murarz albo mechanik samochodowy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:02, 29 Gru 2009    Temat postu:


Karo Linka napisał:
Cóż, nie zawsze przyozdabiam cytat w cudzysłów. Prawda, nie jest on wtedy cytatem, ale staje się testem na inteligencję.



narodowe testy na inteligencję można sobie zrobić raz do roku poznając zasięg swojej wiedzy i IQ. to akurat jest forum internetowe, gdzie powinno się zachowywać pewne zasady pisowni. nie dziw się reakcji innych użytkowników, skoro Twoja wypowiedź zabrzmiała jak wypowiedź dziecka wieku gimnazjalnego i była co najmniej nie na poziomie. tak samo jak pisanie tekstu z włączonym CAPS LOCK'iem oznacza krzyk, tak samo powinno się kształtować resztę tekstu, aby była zrozumiała. tyle na ten temat.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:00, 29 Gru 2009    Temat postu:

a słyszałeś kiedyś, że ważniejsza jest treść a nie sposób przesłania? na maturze z zadania matematycznego chłopak napisał słowami jak rozwiązałby te zadanie i ZDAŁ mimo że forma była nieprawidłowa a treść, owszem

PS. będąc prawidłowym, to to co napisałeś ma się tyle do tematu, co nic-komuś innemu napisałbyś że nie piszę nic na temat

PS2. po kropce piszę się z dużej litery (jak żeś taki polonista)


PS3. to co On/Ona napisała, nie jest w żadnej księdze cytatów więc może sobie to pisać jak jej się podoba. Pisząc słowa wyginam śmiało ciało czy inne pierdoły z filmów nie piszemy ich w cudzysłowie mimo że tekst jest z bajki/filmu tak więc zacznij się czepiać czegoś mądrego, bo panoszysz się na tym forum jakbyś Bóg wie kim był a prawdę mówiąc przeciętnej nie dosięgasz, cieszysz się, że potrafisz dowalić komuś kto ma 13 lat, bo o ile dobrze wiem to taka średnia wieku tutaj panuje


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shunkiano
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:15, 29 Gru 2009    Temat postu:


Karo Linka napisał:
Bo niby jakim cudem kobieta ma pracować jako murarz albo mechanik samochodowy?


A dlaczego niby jaki cudem? Jak skończy szkołę, zda egzaminy i zna się na tym to będzie lepsza od niejednego faceta...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:12, 29 Gru 2009    Temat postu:

@zychu, rzeczywiście, treść którą zawarł w tym zdaniu, o które się rozeszło była bardzo głęboka moralnie i etycznie. nie ma co Smile

co do Ciebie, to wierz mi - nie chce mi się dyskutować z Tobą na ten temat, bo raczej brałem Cię za bardziej poważnego człowieka, pomimo iż wiele razy na to nie wskazywałeś.

możesz mi mówić, że nie dosięgam do przeciętnej i słodzić mi na setki innych sposobów -> nie rusza mnie to Smile mam poczucie własnej wartości i zabawa w wujka ciętą ripostę z Tobą mnie nie cieszy Panie Przeciętny (z dużej litery) Wink

p.s. treść bywa tak często ważna jak sposób przekazu. gdyby sposób przesłania nic nie znaczył, Tusk nie miałby dzisiaj szans siedzieć w fotelu Premiera, a jednak siedzi pomimo swoich pustych od lat obietnic. prawda zawsze leży pośrodku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karo Linka
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:11, 29 Gru 2009    Temat postu:


Cytat:
ma 13 lat


Mam 18, i jestem mężczyzną. Z pozostałą częścią Twojego postu się zgadzam.


Cytat:
A dlaczego niby jaki cudem? Jak skończy szkołę, zda egzaminy i zna się na tym to będzie lepsza od niejednego faceta...


He, he... to tak jak w ratownictwie medycznym. Kobiety kończą szkoły odpowiednie, ale już na etat do pogotowia dyrektor ich nie przyjmie. Może warto zatem zaprzestać naboru, żeby potem nie było rozczarowań?

Inna sytuacja - do takiego np. warsztatu przyjmą, i będzie niewiasta pracować, ale tylko teoretycznie. Bo praktycznie, to niezbyt jej to będzie wychodzić.

Żeby o czym pisać, należy mieć pojęcie. Nie wiem, czy ktoś z Was kiedykolwiek naprawiał auto w kanale, albo pracował na budowie. Sądząc po wypowiedziach, chyba nie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:48, 29 Gru 2009    Temat postu:

nie czaję...to myślisz, że nie ma babki, która byłaby dobrym mechanikiem Question



niektóre kobiety określa się mianem "chłopczyce" Rolling Eyes czemu ? bo sięgają po to, co jest teoretycznie dla faceta - bo je to po prostu kręci....

powiem tak.... jeżeli któraś kobieta chciałby pracować w przytoczonym kamieniołomie...bo to by było jej marzenie (tylko zakładam coś takiego) to wierzcie mi, że wykonywałaby ten zawód 100% lepiej niż niejeden facet.
czemu?
bo kobieta jeżeli czegoś chce i sprawia jej to satysfakcję, gdy kocha to co robi... oddaje się temu całkowicie ;p


najlepiej kobietę do garów posłać.... a i tak powinien stać tam facet bo mu to lepiej wychodzi Mr. Green

(więc tym samym tam jego miejsce hihi )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:59, 29 Gru 2009    Temat postu:


Karo Linka napisał:

Żeby o czym pisać, należy mieć pojęcie. Nie wiem, czy ktoś z Was kiedykolwiek naprawiał auto w kanale, albo pracował na budowie. Sądząc po wypowiedziach, chyba nie.


tak, naprawiałem auto nie raz a swoją pracę zaczynałem mając 15 lat i nosząc codziennie pakunki ważące po 30 kilo aby załadować TIRa. i wiem, że kobieta jak chce, to potrafi. nie dziwię się widząc kobietę prowadzącą autobus czy wykonującą jakikolwiek inny, rzekomo męski zawód. popatrz na więzienia dla kobiet. przykład może wydawać się śmieszny, jednak w takich miejscach jest normalnym, że wykonują taką pracę jak mężczyźni w swoich zakładach karnych. jeżeli ktoś ma predyspozycje i angażuje się pełnym sercem to potrafi osiągnąć szczyt świata.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DinoKatowice
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:55, 13 Mar 2010    Temat postu:


Shunkiano napisał:

miroesa napisał:

a nie pracują babki na budowach?
pracują ;]


Tak owszem pracują, w bufecie, w księgowości... A tu chodzi o to żeby pracowały tak jak faceci czyt. nosili cegły itp.


Tak racja. Pracowałem w magazynie, pewnego dnia brygadzista kazał jednej pannie wziąć paleciaka i przewieź paletę z towarem na drugi koniec magazynu.
Paleta ważyła 280 kg czyli mając wózek paletowy robota lekka ! A ona z wielkim oburzeniem : Ja tego nie przewiozę bo jest to za ciężkie . A brygadzista na to : Chciałyście równouprawnienia to macie .
Ot taka historyjka z życia wzięta. Magazyn w którym pracowałem był dość spory i pracowało tam dużo kobiet i mężczyzn i przynajmniej 80% lasek zawsze głosowało za równouprawnieniem, a jak przyszło co do czego to wielkie ale. Więc kolego zapomnij że kobiety będą nosić cegły na budowie i robić inne cięższe rzeczy . Pewnie gdzieś na budowach pracują kobiety i wykonują zadania równie ciężkie jak mężczyźni, ale to jest znikoma liczba niestety. Kobietom prędzej zależy na dostaniu się na "wysokie stołki" lub do "koryta" jak się to mówi, a jeśli chodzi o dźwiganie, przenoszenie to już jest "be". Oczywiście nie mówię że wszystkim kobietom zależy tylko na dorwaniu się do władzy i liczeniu kasy (bo to nie jest przecież ciężkie zajęcie Smile ), ale z tego co słyszałem i doświadczyłem w życiu o władzy myśli co 3 kobieta . Jest to tylko moje zdanie !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:16, 13 Mar 2010    Temat postu:


DinoKatowice napisał:
Pracowałem w magazynie, pewnego dnia brygadzista kazał jednej pannie wziąć paleciaka i przewieź paletę z towarem na drugi koniec magazynu.
Paleta ważyła 280 kg czyli mając wózek paletowy robota lekka ! A ona z wielkim oburzeniem : Ja tego nie przewiozę bo jest to za ciężkie . A brygadzista na to : Chciałyście równouprawnienia to macie .



Dziewczyna miała rację. Dorosła kobieta wg przepisów BHP nie powinna ciągnąć ciężaru powyżej 75kg brutto. 75kg to prawie tyle ile sam paleciak waży. Mężczyźni nie więcej jak 400kg brutto. Z tymi normami mam do czynienia prawie 8 lat.
A mądry brygadzista za taką odpowiedź powinien znaleść się w Powiatowym Urzędzie Pracy !
On jest od tego jak nos od wąchania, by pilnować aby pracownik przestrzegał przepisów. No chyba, że ów brygadzista sam nie ma o nich pojęcia.
W takiej firmie przydałaby się jednorazowa wizyta Państwowego Inspektoratu Pracy i problem zostałby sam rozwiązany.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:33, 13 Mar 2010    Temat postu:

Dosyć niedawno obchodziliśmy dzień kobiet, tuż po tym pięknym dniu był dzień mężczyzn;) O tym święcie przeczytałem na wikipedii:

Cytat:
Przemawiając w imieniu UNESCO, Ingeborg Breines (dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju) powiedziała:
"To doskonały pomysł i dałoby jakąś równowagę płci".


równowaga: czyli dla facetów dzień chłopaka i dzień mężczyzn, a dla kobiet tylko dzień kobiet Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez cleXter dnia Sob 22:33, 13 Mar 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DinoKatowice
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:02, 14 Mar 2010    Temat postu:


BASF napisał:

DinoKatowice napisał:
Pracowałem w magazynie, pewnego dnia brygadzista kazał jednej pannie wziąć paleciaka i przewieź paletę z towarem na drugi koniec magazynu.
Paleta ważyła 280 kg czyli mając wózek paletowy robota lekka ! A ona z wielkim oburzeniem : Ja tego nie przewiozę bo jest to za ciężkie . A brygadzista na to : Chciałyście równouprawnienia to macie .



Dziewczyna miała rację. Dorosła kobieta wg przepisów BHP nie powinna ciągnąć ciężaru powyżej 75kg brutto. 75kg to prawie tyle ile sam paleciak waży. Mężczyźni nie więcej jak 400kg brutto. Z tymi normami mam do czynienia prawie 8 lat.
A mądry brygadzista za taką odpowiedź powinien znaleść się w Powiatowym Urzędzie Pracy !
On jest od tego jak nos od wąchania, by pilnować aby pracownik przestrzegał przepisów. No chyba, że ów brygadzista sam nie ma o nich pojęcia.
W takiej firmie przydałaby się jednorazowa wizyta Państwowego Inspektoratu Pracy i problem zostałby sam rozwiązany.


Dokładnie tak jak mówisz tylko że w tej firmie nie raz był PIP i nic z tego nie wynikało. Wnioski nasuwają się same ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
majkel13
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:23, 14 Mar 2010    Temat postu:

Jeśli kobiety chcą równouprawnienia to powinny pracowac rónież w takich miejscach jak np kopalnie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:25, 14 Mar 2010    Temat postu:


majkel13 napisał:
Jeśli kobiety chcą równouprawnienia to powinny pracowac rónież w takich miejscach jak np kopalnie.



Równouprawnienie to nie tylko praca.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:00, 15 Mar 2010    Temat postu:

równouprawnienie to przede wszystkim te same zarobki na tym samym stanowisku, ale to mit i bzdura każdy kto ma łeb na karku doskonale wie że tak nigdy nie będzie

pzdr


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Na luzie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin