Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Zmiany w banicji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S Jacko
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 584
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdynia - Oksywie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 10:51, 05 Lut 2006    Temat postu: Zmiany w banicji

Mam prośbę, by wprowadzić dwie zmiany w systemie banicji. To tylko zmiany kodu nie obciążające w żaden sposób serwera i nie wpływające na działanie forum.

Po pierwsze, żeby zablokować możliwość zbanowania przez Admina samego siebie. Admin nie może usunąć samego siebie, nie może zmienić sobie funkcji z Admin na Użytkownik, a może się zbanować. To trochę dziwne. Taka zmiana ograniczy błędy popełniane przez początkujących administratorów. No i raz na zawsze skończą się wpisy na forum i maile do administracji w stylu "Ratunku!!! Zbanowałem sam siebie."

Po drugie, proszę o naprawienie błędu w systemie ostrzeżeń. Jeżeli mamy włączony system ostrzeżeń np. na 5, to po piątym ostrzeżeniu następuje automatyczny ban. Jeżeli jednak odbanujemy takiego gracza, to możemy dawać mu dalej ostrzeżenia. Trochę dziwnie to wygląda 6/5. Sugerował bym, aby w momencie automatycznego bana, był zerowany licznik ostrzeżeń. Nie wpływa to w żaden sposób, na system kar, a ułatwi pracę niektórym administratorom. Jeżeli przyjmujemy zasadę, że użytkownik po 5 ostrzeżeniach jest zablokowany na zawsze, to taka zmiana kodu, nie zmienia zasady działania (ban przecież zostaje). Natomiast na niektórych forach użytkownik za karę jest blokowany czasowo i po określonym czasie odbanowywany. Zerowanie licznika ułatwi takie działanie i nie pozwoli na sytuację, że użytkownik ma 6 ostrzeżeń na pięć możliwych.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kwiat3k
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 120
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: TO JA ;D

PostWysłany: Nie 10:53, 05 Lut 2006    Temat postu: Re: Zmiany w banicji


S Jacko napisał:
Mam prośbę, by wprowadzić dwie zmiany w systemie banicji. To tylko zmiany kodu nie obciążające w żaden sposób serwera i nie wpływające na działanie forum.

Po pierwsze, żeby zablokować możliwość zbanowania przez Admina samego siebie. Admin nie może usunąć samego siebie, nie może zmienić sobie funkcji z Admin na Użytkownik, a może się zbanować. To trochę dziwne. Taka zmiana ograniczy błędy popełniane przez początkujących administratorów. No i raz na zawsze skończą się wpisy na forum i maile do administracji w stylu "Ratunku!!! Zbanowałem sam siebie."

yy moim zdaniem ten punkt jest nie potrzebny ktos jest za przeproszeniem glupi to sam siebie banuje i ma nauczke Neutral a drugi punkt tez mi sie nie podoba przy tym bedzie duzo roboty Neutral

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 0:28, 06 Lut 2006    Temat postu:

Wogóle nie potrzebne i bez sensu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin