Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Zabezpieczenia!!

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldgraficon
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 4/5

PostWysłany: Wto 14:19, 08 Kwi 2008    Temat postu: Zabezpieczenia!!

Ostatnio zauważyłem, iż zostało dużo ulepszeń, może dodać zabezpieczenia przed hakerami?? bo bany nic nie dają, jak mają programik do zmiennego ip tak kąkretnie to nie mam pomysłów na większe zabezpieczenia, chciałbym żeyśmy to przedyskutowali razem, czy potrzebne są lepsze zabezpieczenia, czy by się przydały, oraz jakie to będą zabezpieczenia.

Tylko prosze mi nie mówić - "to nic nie wprowadza do serwisu fora.pl" bo napewno wprowadza tylko trzeba się nad nimi zastanowić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:54, 08 Kwi 2008    Temat postu: Re: Zabezpieczenia!!


Goldgraficon napisał:
Ostatnio zauważyłem, iż zostało dużo ulepszeń, może dodać zabezpieczenia przed hakerami?? bo bany nic nie dają, jak mają programik do zmiennego ip tak kąkretnie to nie mam pomysłów na większe zabezpieczenia, chciałbym żeyśmy to przedyskutowali razem, czy potrzebne są lepsze zabezpieczenia, czy by się przydały, oraz jakie to będą zabezpieczenia.

Tylko prosze mi nie mówić - "to nic nie wprowadza do serwisu fora.pl" bo napewno wprowadza tylko trzeba się nad nimi zastanowić.
Naucz sie jednego. Taki "hacker" nie lamie zabezpieczen serwisu tylko Twoje haslo. Udostepniasz mu przez wlasna glupote. Otwierasz zalacznik w emailu i masz trojana, dodasz nr. GG do llisty i juz gosc ma Twoje IP. Masz ustwione latwe przypomnienia hasla na poczcie wejdzie tam i wejdzie na Twoje forum.



Zreszta jak dajecie modow/ adminow poznanych "przed chwila" na tym forum to sie pozniej nie dziwcie ze tak jest.

Nic sie nie da by wprowadzic wieksze zabezpieczenia. Bo one sa i nie sa lamane. Gdyby byly to by sie wlamywani do bazy fora.pl a nie do PA pojedynczych for.

Co do zmiennego IP to radze napisac do np TP sa ze udostepnia neostrade z zmiennym IP. Zmienne, ale nie znaczy ze nie do namierzenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pucuś
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1173
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 55 razy
Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:36, 08 Kwi 2008    Temat postu:

Z tego co ja wiem jest jeden mały hak ale nie da się przez niego włamać na fora.pl Serwis fora.pl jest bardzo dobrze zabezpieczony nie ma powodow do obaw jedynie jak napisal kolega Dr.Kidler mozna zlamac Twoje haslo i rozwalic forum , mozna zrobic strone glowna jak wygladaja prawdziwe wlamania , sam ostatnio napisalem taki kod HTML , jesli chcesz to zobacz to moje forum testowe www.adresforum2.fora.pl Wyglada jakby nic nie bylo ale wejdz sobie www.adresforum2.fora.pl/login wszystko dziala. Nie powodow do obaw. Nie ma chyba o czym gadac , moim zdaniem zbedny post i pomysl bo juz nie mozna bardziej :p.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Goldgraficon
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 4/5

PostWysłany: Śro 13:59, 09 Kwi 2008    Temat postu:

chodziło mi o takie zabezpieczenia przed tym, iż można zahować swoje hasła tak żeby nikt się nie włamał, bo dla hakera to jest proste, nie jestem na tyle głupi żeby każdemu podawać swoje hasło, albo admina. Chociaż znam jedną osobe co głupio podaje hasła, i daje na rozkaz każdego na admina:P Nie podaje tej osoby.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 14:45, 09 Kwi 2008    Temat postu:


Goldgraficon napisał:
chodziło mi o takie zabezpieczenia przed tym, iż można zahować swoje hasła tak żeby nikt się nie włamał, bo dla hakera to jest proste....

Powiedz w jakie sposob mozna zabezpieczyc przed wpisywaniem hasla. Takie "zabezpieczenie" spowoduje ze sam sie nie zalogujesz na konto.

Tu juz nie ma innej mozliwosci niz ustawienie hasla dosc skomplikowanego i pilnowanie by nikt nie "wyciagnal" go przez GG email i wlam na kompa. Inaczej naprawde sie nie da.

Zreszta niech admini sie wypowiedza i bedziesz mial 100% jasnosc.

90% wlaman na fora.pl pochodzi od tego ze ufa sie ludziom poznanym w necie. Nawet na tym forum. Dajecie swoje nr GG, emaile i potem dzieki temu traca fora. Zabezpieczcie komputery antywirusem, firewalem (zapora systemowa to nie firewal) i nie ufajcie za bardzo ludziom. To jest zabezpieczenie.

Niektorzy admini nowo powstalych for robia glupote. Maja kilka postow a juz szukaja nowego admina/moderatora i to na innych forach!!! Poczatek forum powinien byc prowadzony przez jedego admina i potem widzac ze ktos cos robi na forum mozna dac mu moda. Najpierw zaufac tej osobie.

To wszystko i jeszcze wiecej rozumku spowoduje ze bedzie mniej wlaman i nie potrzeba zabezpieczen. Bo nikt nie lamie tych zabezpieczen, a odgaduje hasla.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
CzarnyElo
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 136
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Śro 20:39, 09 Kwi 2008    Temat postu:


Goldgraficon napisał:
zahować

Nie mogę na to patrzeć...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:43, 09 Kwi 2008    Temat postu:

dobry haker jak ma się włamać to się i tak włamie.
żadne zabezpieczenie wtedy nie będzie mu przeszkadzać.

zamykam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin