Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Usuwanie konta użytkownika wraz z postami

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Betsy
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Leszno
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:46, 24 Sty 2010    Temat postu: Usuwanie konta użytkownika wraz z postami

Właśnie siedzę sobie od ponad godziny na moim forum i usuwam posty jakiego smarkacza, który przez noc zaspamował mi całe forum.

W związku z tym nasuwa mi się pytanie - dlaczego nie można usunąć użytkownika wraz z jego postami?

To już nawet nie chodzi o spamerów, ale czasem są osoby, które chcą zupełnie zniknąć z forum.. wraz z postami.
Oczywiście zawsze można takiemu delikwentowi napisać, że ma sam sobie posty edytować. Ale generalnie taka opcja BARDZO ułatwia życie..
Wiem o tym, bo mam forum na innym skrypcie i dopiero jak wchodzę na phpbb2 to przeglądam na oczy jak mało tu udogodnień..

Proszę o dodanie tego moda.

Dziękuję


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:35, 24 Sty 2010    Temat postu:

Jeśli byłaby taka funkcja, że przy usuwaniu użytkownika znikają jego posty to byłay to największa pomyłka w dziejach.
Pomyśl jakby wyglądały tematy w których ów usunięty użytkownik brał udział.
Przyjmijmy, że taki ktoś napisał 400 postów i nagle usuwasz je wszystkie. Podejżewam, że kolejne 400 byłoby trzeba usunąc aby doprowadzić wątki do ładu.
Na pewno nie jest to dobre rozwiązanie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Betsy
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Leszno
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:40, 24 Sty 2010    Temat postu:

Pozwol ze majac wybór sama o tym zdecyduję.

Chodzi o to, że narazie trzeba ręcznie usuwać wszystkie posty..
Jesli byłby wybór czy usuwam użytkownika z postami czy nie to jestem pewna, że mnóstwo osób z tego by skorzystało.

Polecam w tej kwestii popracować na phpbb3.


P.S. Obecnie siedzę trzecią godzinę i usuwam spam. Jeśli Ty uważasz, że usuwanie uzytkownika a zostawianie jego postów jest lepsze to może zaproszę moich spamerów na Twoje forum Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Betsy dnia Nie 16:41, 24 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:08, 24 Sty 2010    Temat postu:

Skoro tyle czasu usuwasz posty tylko mówi o tym że osoby moderujące zawaliły i dopuściły do tego.

Zablokuj usera, wejdź w jego profil, wybierz pokaż wszystkie posty klikaj tematy gdzie pisał z tego co Ci się pokaże i wywalisz.

Opcja z usuwaniem postów wraz z userem naprawdę by narobiła więcej szkody niż pożytku. Jak tak patrzę to nie tylko admini for założonych w serwisie są rozgarnięci, ale i admini serwisu (jak widać po ostatnich dniach) również. Dlatego to mogło by byś niebezpieczne. Nie tylko samo używanie co wprowadzenie tego dodatku też, bo nikt nie wie co by narobili. Zresztą i tak na razie tylko reklamy wprowadzają


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Betsy
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Leszno
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 17:13, 24 Sty 2010    Temat postu:

1. nie mam moderatorow
cała akcja z zaspamowaniem forum działa się w nocy...
2. wiem, ze w ten sposob moge usunac jego posty.. ale tlumacze Ci, ze w przypadku spamu najlepszym wyjsciem z sytuacji jest usuniecie osoby wraz z jego postami, bo nikt na te spamy nie odpowiada...
3. wiesz... jakby jeden admin z drugim raz sobie posuwali zwyklego uzytkownika wraz z postami i mieliby balagan to drugi raz by sie zastanowili (mam taką nadzieje)

Prowadzę fora internetowe już od bardzo dawna (ponad 5 lat już będzie i to nie tylko tutaj i nie tylko na tym skrypcie) i naprawdę funkcja o ktorej piszę jest przydatna. Oczywiście wiadomo, że zawsze się znajdzie osoba, która najpierw coś zrobi a później pomyśli..
no cóż... podobno myślenie nie boli...


No i dośc dawno tu nie pisałam ale wydawało mi się, że coś drgnęło w sprawie modów na fora.pl...
szkoda, że jest tak jak piszesz..


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Betsy dnia Nie 17:14, 24 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coder
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 260
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 5/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:26, 24 Sty 2010    Temat postu:

mając dostęp do bazy można to bardzo prosto zrobić... ale nie tutaj
Betsy, mogę napisać Ci prosty programik do usuwania postów... napisz Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin