Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

RSS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anfit
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 12:38, 23 Lis 2006    Temat postu: RSS

[disclaimer]Był już taki wątek i pytanie, ale wieki temu i zmarł z braku dobrego wyjaśnienia[/disclaimer]


Czy byłoby możliwe dodanie do www.fora.pl nieinwazyjnego moda do phpBB?


Cytat:
[2.0.19] Smartfeed
[link widoczny dla zalogowanych]

"MOD Description: Provides RSS 0.91, RSS 1.0, RSS 2.0 and Atom 1.0 customized newsfeeds. Users select forums they want using a web page. If registered with the board, users can get feeds for protected forums if they have appropriate phpBB permissions. Public forums can be selected without registration. Sophisticated logic keeps the public from receiving feeds from protected forums via URL cracking."



Największym problemem wszelkich forów są nieaktywni użytkownicy - zarówno Ci, którzy zaglądają rzadko, jak i Ci, którzym mija pierwszy entuzjazm.

Całkiem niezłym lekarstwem na jedno i drugie jest RSS.


Cytat:
Wyjaśnienie: RSS jest to niejako odwrotność mailingu - skrypt generuje specjalne listy nowych wiadomości (np. pierwsze kilka zdań z nowego wątku i link) w uproszczonym xml-owym formacie odczytywanym przez zewnętrzny program. Program sprawdza, czy nie ma czegoś nowego co zadany odstęp czasu. Może niewiele, ale w ten sposób efektywnie da się być na bierząco z kilkuset forami, blogami i portalami na raz - czemu normalny pracujący człowiek raczej nie podoła.



RSS z kolei marnie sprawdza się na zamkniętych forach, ale ten mod do phpBB rozwiązuje ten problem wyśmienicie.

Instalacja polega na przekopiowanie garści (bodajże siedmiu) plików, żadnego grzebania w kodzie czy ustawieniach... Kod jest przejrzysty, widać co to robi.

Jedyne czego może ewentualnie brakować, to polskie tłumacznienie, czego ew. mogę się podjąć.

Pozdrawiam,

A.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Anfit dnia Czw 14:23, 21 Cze 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anfit
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:27, 23 Lis 2006    Temat postu:

Co do obciążenia łącz - z jednej strony RSS to znacznie mniejsze transfery niż zwyczajne przeglądanie, z drugiej jak użyszkodnik ustawi odświerzanie na "raz na 30 sekund" to może być kłopotliwe.

Co do obciążenia serwera - porównywalne albo mniejsze od przeglądania forum "ręcznie" (ok 7dmiu prostych query na każde pytanie).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:29, 23 Lis 2006    Temat postu:

każdy dodatek w przypadku fora.pl obciąża w tej chwili bardzo serwer.

to raczej nie przejdzie Wink

P.S. nie pisz posta pod postem Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anfit
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:06, 23 Lis 2006    Temat postu:

Racja, edytka by wystarczyła.

Spodziewałem się tego argumentu Wink kłócił bym się z jego logiką (obciążają dodatki-rozszerzenia, a nie dodatki zastępujące przeglądanie czymś innym), ale bez solidnych porównań na bazie statystyk logów jest to mało celowe ("a bo co ja tam wiem").

Słowem, tak wiem, jeśli ktoś się zainteresuje, super, jeśli nie, zabiorę się do gardłowania za przenosinami naszych zabawek "gdzieś indziej".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:08, 23 Lis 2006    Temat postu:

Każdy dodatek wysyła żądanie do bazy danych! więc nie mów mi że ten nie obciaża a inne tak.

KAŻDY JEDEN.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anfit
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:31, 23 Lis 2006    Temat postu:

To oczywiste. Nie o tym mówię.

Ech, :shrug:.

Jedyne co próbuję sugerować, że niektóre rozwiązania zastępują normalne korzystanie z forum, a efektywnie są od nich "lżejsze".

To tak jak powiedzieć, żę template'y nie zawierające żadnych grafik wykorzystują mniej transferu niż inne template'y.

Tak samo mod wymagający do 7 query na godzinę jest lżejszy od przeglądania jakiegoś forum raz na 12 godzin. (mówię tu o modach do których interface forum się normalnie nieodwołuje - a taki jest ten rssowy, króry wskazałem)

Ale, jak powiedziałem, to nie jest takie oczywiste bez dokładnych statystyk (i tego co faktycznie zrobią userzy).

YT
A.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Godrick
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:10, 23 Lis 2006    Temat postu:

Mam wrażenie, że tutejsi moderatorzy mają jakiegoś bota, który zastępuje ich w tym dziale Razz Na każdą propozycję (zarówno na tak nierealną, jak dodanie systemu portalowego, jak i całkiem ciekawą i rozsądną, jak np. nienaliczanie postów w wybranych działach) odpowiadacie tak samo, czasem zapominając o jakiejkolwiek argumentacji.
Moim zdaniem RSSy są dość ciekawym dodatkiem - przyjmując założenie, że użytkownicy będą z niej korzystać... Wiele dzieci neo piszących na forach z Fora.pl nie będzie nawet wiedziało, czym są kanały RSS...
____________


~zychu napisał:
Każdy dodatek wysyła żądanie do bazy danych! więc nie mów mi że ten nie obciaża a inne tak.

KAŻDY JEDEN.

Nie zgodzę się. Są modyfikacje, które same nic nie zmieniają w bazie danych, modyfikując tylko sposób wyświetlania lub format wysyłania do bazy. (dobrym przykładem jest mod AutoEdit, który IMO byłby bardzo przydatny)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:09, 03 Maj 2007    Temat postu:

aktualnie jestem jak najbardziej na tak bo często mi się to przydaje, praktycznie cały czas korzystam tylko z google deskop bo jest na wierzchu gdzie mam wyświetlone kanały RSS z różnych for lub stron z torrentami.


Jak najbardziej przydatna rzecz, u mnie to wygląda tak: [link widoczny dla zalogowanych]

pasek z prawej strony - przesyła mi informacje o nowych tematach/postach na forach oraz ruchu na innych stronach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
renczus
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 150
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: inąd z miasta

PostWysłany: Czw 19:57, 08 Maj 2008    Temat postu:

szkoda, że z twojego "bycia na tak" niestety przez cały rok nic nie wynikło.
na prawdę szkoda.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin