Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Płatna usługa w zamian za brak reklam

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polonus
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:46, 19 Paź 2007    Temat postu: Płatna usługa w zamian za brak reklam

Pewnie gdzieś to już było poruszane, ale nie mogę znaleźć. Mój pomysł polega na tym, żeby udostępnić (oczywiście dla tych, którzy chcą) płatny serwis na fora.pl w zamian za nieumieszczanie reklam. Opłata zapewne nie musiałaby być zbyt wielka, bo też i wpływy za reklamy w przeliczeniu na indywidualne forum są niewielkie. Tymczasem wiele osób, myślę, chętnie by skorzystało z takiej formy.

Jak zakładałem swoje forum, na głównej stronie fora.pl była wyraźna obietnica, że nie będzie reklam typu pop up. Teraz obietnica zniknęła, a reklamy stały się wszechobecne. Dla mnie jest to rzeczywistość bardzo trudna do zaakceptowania. Trochę mi szkoda stracić adres forum, który jest znany i wyszukiwarki także umieszczają moje forum dość wysoko. Odwiedza je około 4 tysięcy osób miesięcznie. Jednak jak nie znajdę innego wyjścia, przeniosę się gdzieś, gdzie da się otworzyć forum bez reklam. To potrzebowało paru miesięcy na zdobycie takiej popularności, nowe zapewne nie będzie potrzebowało więcej.

A więc pytanie: Jest jakakolwiek szansa na płatne fora bez reklam, czy też jesteśmy skazani na te irytujące reklamy? Czekam pilnie na odpowiedź, bo muszę jakąś decyzję podjąć. Dziękuje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Colorz
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 224
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 9:49, 20 Paź 2007    Temat postu:

Słyszałem, że nie będzie żadnych opłat, czy to przez sms czy tak jak napisałeś.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szymon3
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 63 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:39, 20 Paź 2007    Temat postu:

Bardzo bardzo dziwne, bo właściwie co to za różnica adminom serwisu czy dostaną kase z reklam czy z smsów, a każdy użytkownik będzie sobie mógł sam wybrać co chce i co mu bardziej odpowiada.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pokuś
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 358
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:02, 20 Paź 2007    Temat postu:

Jest różnica w tym, że zawierasz umowę z operatorem, który też swoją działkę dopisuje do kosztów. Żeby to wkalkulować w cenę smsa, trzeba się nagłowić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
polonus
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:14, 20 Paź 2007    Temat postu:

Pewno, ale też są inne formy płacenia. Karty kredytowe są chyba i w Polsce już tak popularne, że i taka forma płatności staje się wszechobecna. Ja prawdę mówiąc SMS-y wysyłam tylko jak jestem w Polsce, tutaj to nie jest tak popularna forma przekazywania wiadomości, jak w Europie, ale kartą bankową płacę za wszystko, nawet za śniadanie w McDonaldsie.

Ja co prawda zainstalowałem plugina na mozilli blokującego pop upy i stała się rzecz zdumiewająca: Żadnych reklam. Nie ma nawet baneru u góry strony. Utraciłem więc trochę motywację do jakichkolwiek zmian i wysyłania komukolwiek pieniędzy. Ponieważ jednak forum nie jest dla mnie, ale dla innych uczestników, a ci niekoniecznie mają możliwość usunięcia reklam, ciągle chętnie bym zapłacił za możliwość posiadania forum bez reklam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szymon3
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 63 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:09, 20 Paź 2007    Temat postu:

Ale mi problem, działka dla operatora. Załóżmy, że wykupienie reklam kosztuje 10 PLN to sms bedzie kosztował 30 i po kłopocie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bexio
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 252
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Co was to obchodzi? ;)
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:10, 20 Paź 2007    Temat postu:

Myślisz że każdy będzie za to płacił?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szymon3
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 63 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:15, 20 Paź 2007    Temat postu:

Nie myślę... Confused Widzisz co tam napisałem na górze?

Cytat:
każdy użytkownik będzie sobie mógł sam wybrać co chce i co mu bardziej odpowiada.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kadra
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POLSKA !!!

PostWysłany: Nie 2:36, 21 Paź 2007    Temat postu:

Kto Ci będzie dopłacał do forum, które nie przynosi żadnych dochodów...
Szczególnie, że nie może nawet na forum zarabiać, aby utrzymać to forum.
Bezsens...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
polonus
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 4:26, 21 Paź 2007    Temat postu:


Kadra napisał:
Kto Ci będzie dopłacał do forum, które nie przynosi żadnych dochodów...
Szczególnie, że nie może nawet na forum zarabiać, aby utrzymać to forum.
Bezsens...


Hmmm... jak już wspomniałem, ja jestem gotów to zrobić. I nie jest to wcale bezsens. Nie wszystko można przeliczyć na kasę i nie każde działanie, które nie przynosi dochodu, jest bezsensowne. Dla mnie ważniejsze jest, żeby uniknąć frustracji spowodowanej wyskakującymi okienkami reklam, niż parę złotych rocznie.

Reklamy, jakie zamieszcza portal fora.pl dają im zapewne grosze w przeliczeniu na jedno forum. Wszystkich for jest ponad 400 tysięcy. Nie sądzę, żeby opłaty za reklamy wynosiły w skali roku miliony złotych. Gdyby więc nawet indywidualne fora płaciły, powiedzmy, 10 złotych rocznie, fora.pl dostawałyby w sumie większą kwotę. Chyba, że zupełnie się mylę zgadując o jakie sumy chodzi gdy mówimy o zyskach z reklam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 9:51, 21 Paź 2007    Temat postu:

polonus widzę, że te reklamy mocno odbiły Ci się na psychice. Stanąbyś na głowie żeby je usunąć. Moje zdanie jest takie. Reklam jest wszędzie pełno i zdążyłem się do nich przyzwyczaić i naprawdę nie jest mi ciężko kliknąć "x" 4 czy 5 razy na dzień aby zamknąć reklamę. A wierz mi, na forach dziennie to ja spędzam bardzo dużo czasu. Jakby zebrać to razem to wyjdzie nawet i 6 godzin. I jakoś nie jestem sfrustrowany.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pokuś
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 358
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:03, 21 Paź 2007    Temat postu:

Ja przypuszczam, że ten protest polonusa może mieć trochę głębsze podłoże niż tylko lenistwo czy dyskomfort klikania x-a paręnaście czy -dziesiąt razy dziennie (bo przecież gdy odświeżasz stronę reklamy znowu wyskakują).
Ja to widzę tak: w USA tworzy się przecież strony sponsorowane na większą skalę czy u nas. Nie wiem, jaki jest przekrój użytkowników polonusa, ale jakaś część z nich może być przekonana, że od samego admina zależy, jakie reklamy wyskakują i dlaczego. Sama miałam taką sytuację niedawno. Zostałam na moim forum obrzucona błotem, bo komuś nie spodobała się reklama pewnej partii.
Słowem, mając kontrolę nad reklamami masz większą kontrolę nad całą strukturą forum. A jak ktoś prowadzi forum "zaangażowane", jak np. polonus, lepiej taką kontrolę mieć, żeby nie ulegać żadnym naciskom.
Może trochę za szeroko to widzę, i może przesadzam. Bo oczywiście wiem, że fora.pl są darmowe i można (ba! trzeba) trochę wymagać, ale bez przesady Wink

A radą na popupy jest po prostu zainstalowanie Firefoxa i Addblocka. Taniej Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 10:33, 21 Paź 2007    Temat postu:

120PLN na rok to byłaby bardzo duża kwota jak dla nas, ale nie ma tak dobrze jak myślisz. Masz małe pojęcie o płatnościach smsowych. Zrobiłeś kilka błędów w założeniu.

SMS kosztuje 9zł + VAT. Z tego my dostalibyśmy po odliczeniu prowizji około 3,30zł. Po odliczeniu podatku zostało by niewiele ponad 3zł.

Wiec pierwszy problem jest taki, że ktoś wysyła smsy za 131,76 PLN rocznie a my mamy z tego 9zł. Efekt taki - wszyscy klną, że strasznie drogo.

Drugi problem mamy taki, że za 120 PLN rocznie można kupić na prawde dobry i stabilny hosting, nasza usługa nie byłaby konkrencyjna. Mało kto skłonny byłby tyle zaplacić, przynajmniej moim zdaniem. Jeśli są tacy to pewnie na palcach policzymy.

Ceny SMSów musiały by być znacznie niższe, poza tym, żeby to nam się opłacało to lepiej byłoby już pobierać opłaty przelewami, ale jest to mało wygodne dla każdej ze stron.



Było o tym - opcja wpłacania za odstawienie reklam na forach nie będzie brana pod uwagę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin