Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Opcja spoiler
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FurryThales
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:30, 06 Cze 2008    Temat postu: Opcja spoiler

Witam wszystkich.
Tak ostatnio przyszedł mi do głowy pewien pomysł, i postanowiłem o nim napisać. Może by tak trochę pomyśleć o opcji Spoiler ? Z całą pewnością jest masa for na których taka funkcja by się przydała, bo wiadomo, nikt nie lubi znać zakończenia zanim czegoś nie przeczyta, czy też czegoś nie obejrzy.

Ps. jeśli pomysł na taką opcję już był to przepraszam, w Szukajce znalazło mi tylko jeden temat z zapytaniem czy taka opcja istnieje =]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
joker00
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Pią 14:19, 06 Cze 2008    Temat postu:

Według mnie spoiler to dobry pomysł, przydał by sie na pewno na wielu forach Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:52, 06 Cze 2008    Temat postu:

jeżeli chodzi Ci o ten mod związny z pokazywaniem tekstu dopiero po jego zaznaczeniu, to wydaje mi się szczerze, że to jest nieprzydatne... bo po co to komu Question

jak ktoś nie chce czegoś czytać to nie wchodzi w dany temat i po sprawie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FurryThales
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 9:30, 07 Cze 2008    Temat postu:


X-Alien napisał:
jeżeli chodzi Ci o ten mod związny z pokazywaniem tekstu dopiero po jego zaznaczeniu


Takie coś to i bez modów mogę sobie zrobić, zmienię kolor czcionki pod kolor tła i mam "ukryty" tekst Wink Bardziej chodziło mi o coś takiego [link widoczny dla zalogowanych], po kliknięciu "Pokaż" zawartość spoilera by się ukazała :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
joker00
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Sob 9:50, 07 Cze 2008    Temat postu:


Cytat:
Takie coś to i bez modów mogę sobie zrobić, zmienię kolor czcionki pod kolor tła i mam "ukryty" tekst


Ale pod spoilerem by można by było "chować" np. zdjęcia(żeby np.jak zdjęcie jest duuże można je "ukryć" żeby się forum nie "rozjeżdżało" na boki ) albo filmiki z YT itp. Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FurryThales
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 9:52, 07 Cze 2008    Temat postu:


joker00 napisał:

Cytat:
Takie coś to i bez modów mogę sobie zrobić, zmienię kolor czcionki pod kolor tła i mam "ukryty" tekst


Ale pod spoilerem by można by było "chować" np. zdjęcia(żeby np.jak zdjęcie jest duuże można je "ukryć" żeby się forum nie "rozjeżdżało" na boki ) albo filmiki z YT itp. Wink


Ano zgadzam się z Tobą, i to jest kolejny powód dlaczego warto wprowadzić opcję Spoiler Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
joker00
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Sob 10:02, 07 Cze 2008    Temat postu:

np. [link widoczny dla zalogowanych]
Tutaj jest to o co mi chodzi (pierwszy post od góry) można schować filmik lub zdjęcie Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez joker00 dnia Sob 10:02, 07 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:18, 07 Cze 2008    Temat postu:

Wg. mnie bezsensowny pomysł. Nie ma sensu takich ukryć. Nie sądze by mod był potrzebny większości.

Jest sporo innych bardziej potrzebnych modów. Zreszta te wcześniej zrobione wymagaja poprawek.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kpc21
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:24, 08 Cze 2008    Temat postu:

Mod z pewnością przyda się na wielu forach, a nie wygląda na trudny do wprowadzenia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:23, 08 Cze 2008    Temat postu:


Kpc21 napisał:
Mod z pewnością przyda się na wielu forach, a nie wygląda na trudny do wprowadzenia.


żaden nie wygląda na trudny, a w rzeczywistości zrobić go i wprowadzić na 500 tys. for tak by dobrze funkcjonował to inna bajka.

i napewno wielu osbom się nie przyda bo mało kto zna tą opcję gdyż jest ona rzadko widoczna na forach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:42, 08 Cze 2008    Temat postu:


X-Alien napisał:

Kpc21 napisał:
Mod z pewnością przyda się na wielu forach, a nie wygląda na trudny do wprowadzenia.


żaden nie wygląda na trudny, a w rzeczywistości zrobić go i wprowadzić na 500 tys. for tak by dobrze funkcjonował to inna bajka.

i napewno wielu osbom się nie przyda bo mało kto zna tą opcję gdyż jest ona rzadko widoczna na forach.

no tak, zapewne bardziej przydatną opcją jest pokazywanie ile tematów się przeczytało <rotfl>


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:41, 08 Cze 2008    Temat postu:

ta opcja jest tak samo nieprzydatna jak i spoiler.

ale to admini decydują o tym co wprowadzać a czego nie, ja tylko wyrażam swoje zdanie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kpc21
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:40, 09 Cze 2008    Temat postu:

Na pewno dużo prościej jest napisać opcję pokazującą tekst po naciśnięciu przycisku niż shoutboksa czy subfora. A ta opcja przydaje się też przy prezentowaniu dużych fragmentów tekstu - można zrobić menu, gdzie będzie można pokazać i ukryć dany rozdział w poście (dotyczy to głównie tutoriali, poradników czy regulaminów).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:54, 09 Cze 2008    Temat postu:

Ludziom się nie chce czytać regulaminów w pełni widocznych (nie ukrytych) i sądzisz że taki mod to zmieni?? Brak szans. Mod wymaga dodatkowego kliknięcia, a jak widać na tym forum userzy to lenie i nie chce im się poszukać na temat interesujących ich informacji, które są opisywane nieraz wielokrotnie.

Dodatkowo ludziom sprawia trudność obsługi np. statystyk które jak opcja spoiler wymaga obsługi javascript to jak sądzę było by "kupę płaczu" że nie działa ta opcja. Napisanie takiej opcji wykorzystującej javascript jest raczej ciężej napisać niż nawet subfora. Inne mechanizmy działania.

Dodatkowo ciekawe jak to obciąża serwery. Przy jednym forum może nieznacznie. Jednak na fora.pl jest już ponad 500 tys for. To mogło by nieźle obciążyć.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Vereena
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: z Verden

PostWysłany: Śro 20:50, 18 Cze 2008    Temat postu:


Cytat:
Takie coś to i bez modów mogę sobie zrobić, zmienię kolor czcionki pod kolor tła i mam "ukryty" tekst

Przecież zainstalowane są różne style. Więc co z tego, jeśli zmieni się np. kolor czcionki w czarnym stylu na czarny, jeśli w załóżmy w zielonym będzie go już widać? Confused

Ja tę opcję jak najbardziej popieram. Nie będę się już powoływać na wszystko, co napisaliście wyżej. Ale np. na forach literackich byłoby to bardzo przydatne. Pamiętam ile było roboty, żeby oznaczyć w temacie o jakiejś nowo wydanej książce wszystkie spoilery. Specjalne zaznaczanie, że "uwaga, teraz spoiler", a teraz już koniec, a teraz znów spoiler. Brrr. A to wzrok padł parę linijek niżej i już znało się zakończenie

I chociaż zasadniczo ta opcja priorytetem bynajmniej nie jest, to jednak fajnie byłoby coś takiego zainstalować.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin