Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Kopia zapasowa.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:52, 24 Sty 2009    Temat postu:

po pierwsze baza danych na Fora.pl jest inna niż wszystkie "standardowe". dlatego, nawet jak ją dostaniesz to będziesz miał problem ją zainstalować na prywatny serwer.

po drugie żaden serwis w internecie nie udostępnia baz danych. ani odpłatnie, ani za friko.

po trzecie, to jest dobry pomysł - bynajmniej nie jest to żadne oszustwo. zakładając forum jesteś świadomy tego, że forum nie opuści serwera Fora.pl

po czwarte - z perypeti xad.pl możnaby napisać całą książkę.

z tego co wiem, po ich upadku zrobili iforums.pl, który już dawno ma przerwę techniczną (taką samą jak miał forumer.pl - po dwóch miesiącach padł ). niedawno, z xadu działało przekierowanie na rzekomo tworzony serwis nfora.pl

dziś wszystkie witryny są zablokowane przez dostawców ;] pech Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mariusz63
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:17, 25 Sty 2009    Temat postu:

Jeżeli baza jest inna to tym bardziej, ja nie chce bazy danych po to żeby sie gdziekolwiek przenosić Smile gdybym miał zakładać forum ze świadomością że za rok zniknie to bym sobie głowy nie zawracał, a jeżeli chciałbym załozyć forum na prywatnym serwerze to zrobiłbym to od samego początku
Tak jak napisałem wcześniej, założyłem tutaj forum dlatego że polecono mi ten serwis, osoba polecająca ma forum na fora.pl od marca 2006
Myślę że łatwiej i szybciej zrobić kopię bazy jednego własnego forum niż takiej ogromnej ilości for
Poza tym ja jako administrator wiem kiedy warto zrobić kopie np po zmianie konfiguracji czy nowych ciekawych tematach
Co do xad i iforums to sprawdziłem że to jest to samo dziadostwo i dałem sobie spokój
Myślę że udostępnienie bazy to dobry pomysł, pomyślcie o tym, moim zdaniem doda to tylko nowych klientów Smile

pozdrawiam
Mariusz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 16:05, 25 Sty 2009    Temat postu:

A jeżeli ktoś nie chce dostępu do bazy danych (aby ją przenieś) tylko wykonać kopię zapasową aby móc przywrócić forum po zniszczeniu (przez wrogiego admina). Czy nie dało by się zrobić tak. Np przywróć forum od i powiedzmy 3 daty do wyboru.
Powrót do góry
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:28, 25 Sty 2009    Temat postu:


Typowy napisał:
A jeżeli ktoś nie chce dostępu do bazy danych (aby ją przenieś) tylko wykonać kopię zapasową aby móc przywrócić forum po zniszczeniu (przez wrogiego admina). Czy nie dało by się zrobić tak. Np przywróć forum od i powiedzmy 3 daty do wyboru.
Pisząc na adres email [link widoczny dla zalogowanych] i opisując problem serwis ma możliwość przywrócenia każdego forum. Z tego co wiem kopie bazy danych są robione co tydzień. To że ich nie udostępniają to nie znaczy że nie mogą przywrócić. Wszystko zależy jak grzecznie opiszemy problem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 17:35, 25 Sty 2009    Temat postu:

No tak. Ale jeżeli każde forum ma swoją kopie zapasową robioną co tydzień to dlaczego admin nie ma możliwości przywrócenia ze swojego PA ??
Powrót do góry
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:44, 25 Sty 2009    Temat postu:


Typowy napisał:
No tak. Ale jeżeli każde forum ma swoją kopie zapasową robioną co tydzień to dlaczego admin nie ma możliwości przywrócenia ze swojego PA ??
Dlatego że to jest serwis posiadający prawie 600tyś for i lepiej żeby w tym grzebali admini serwisu, a nie admini for. Dodatkowo kopie robione są "hurtem" i dopiero admini serwisu po przez im znane sposoby wynajdują w całej bazie serwisu wymagane forum by je przywrócić. Nie sądzę by baza była robiona dla każdego fora oddzielnie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 17:50, 25 Sty 2009    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:
Dodatkowo kopie robione są "hurtem" i dopiero admini serwisu po przez im znane sposoby wynajdują w całej bazie serwisu wymagane forum by je przywrócić. Nie sądzę by baza była robiona dla każdego fora oddzielnie


Więc skoro amini fora.pl są w stanie to znaleść to i nie ma problemu z napisaniem skryptu wyszukującego faene forum w bazie a co za tym idzie nie ma większego problemu z dodaniem takiej opcji. I tu nie ma nic do grzebania. Przywróć forum od dnia i to wszystko.
Powrót do góry
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:13, 25 Sty 2009    Temat postu:

łatwo się mówi a trudniej się to robi. napisz taką modyfikację, która będzie działać w bezbłędny sposób.

nie ma co grzebać w bazach danych i w ich strukturach. znając możliwości użytkowników będzie z tego więcej złego niż dobrego.

zresztą o czym jest wogóle ta rozmowa Question nie ma w Internecie serwisu, który udostępnia bazę danych MySQL z darmowych serwerów. chcecie rzeczy niemożliwych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Pon 21:53, 26 Sty 2009    Temat postu:

Pewnie dostanę ostrzeżenie. Ale co tam. Jest taki serwis. [link widoczny dla zalogowanych] Jest dostęp do bazy ale cóż są ograniczenia w jej rozmiarze.
Powrót do góry
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:10, 26 Sty 2009    Temat postu:

ponieważ to jest darmowy ale prywatny serwer. tam wygląda to zupełnie inaczej ponieważ instalacja i całe skonfigurowanie bazy polega na użytkowniku.

tutaj wszystko jest automatyczne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin