Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Edycja nazwy tematu.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszo_93
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:44, 27 Gru 2009    Temat postu: Edycja nazwy tematu.

Witam.

Dość dawno tu nie odwiedzałem i pomyślałem, że przyda się kilka ciekawych i przydatnych funkcji na forach tego typu, tzn. forach tworzonych przez fora.pl.

Posiadam moderatora na kilku forach tworzonych przez vbulletin. Istnieje tam pewna funkcja edytowania nazwy tematu bez wchodzenia w temat.

Polega to na tym, że autor tematu/moderator może edytować nazwę tematu poprzez dwukrotne kliknięcie obok nazwy. Przy wolnym łączu jest to na prawdę uciążliwe, gdy trzeba wchodzić w temat. Niby takie proste, a cieszy. Proszę o przemyślenie mojej propozycji i ew. jej dodanie.

Regards,
Łukasz. Cool


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez lukaszo_93 dnia Nie 19:45, 27 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:44, 28 Gru 2009    Temat postu:

Wątpię by takie coś dodali Wink Generalnie nie jest, aż tak bardzo potrzebne.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shunkiano
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:21, 28 Gru 2009    Temat postu:


cleXter napisał:
Wątpię by takie coś dodali Wink Generalnie nie jest, aż tak bardzo potrzebne.


Tak jak napisał poprzedni, według mnie fora.pl skupiają się na bardziej przydatnych lub też nie przydatnych ale zarobkowych rzeczach.


Fakt faktem że taki dodatek to raczej kolejne ułatwienia dla coraz bardziej leniwego narodu jakim jesteśmy, więc nie jest to za bardzo potrzebne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:33, 28 Gru 2009    Temat postu:

I nie dodają takich, które dadzą więcej zapytań do bazy Wink Np. taki shoutbox nieźle by obciążył serwery jakby wprowadzili je na każde forum.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shunkiano
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:42, 28 Gru 2009    Temat postu:


cleXter napisał:
I nie dodają takich, które dadzą więcej zapytań do bazy Wink Np. taki shoutbox nieźle by obciążył serwery jakby wprowadzili je na każde forum.


Akurat tu nie chodzi tylko o obciążenie forum, bo nawet jakby wprowadzili takiego Shoutbox'a ale by odpowiednio go skonfigurowali i dostosowali to aż tak by tego obciążenia nie zwiększył.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 11:22, 29 Gru 2009    Temat postu:

Zastanów się zanim coś napiszesz. Ja kiedyś robiłem strony takie jak fora.pl na zlecenie i wiem z czym to się je. Powiedzmy, że fora.pl używa teraz x serwerów. Jeśli doda shoutboxa, każda napisana w nim wiadomość musi znaleźć się w bazie danej. Dodaj do tego 636 847 for z 6 369 142 użytkownikami. Na jednym forum piszą mniej lub więcej, co nie zmienia faktu, że waga samych wypowiedzi z shoutboxów będzie ważyć dość sporo. Pamiętaj, że jeszcze jest 95 926 170 postów, które także się zwiększają i "troszkę" ważą.

Zresztą poszukaj, poczytaj na forum.fora.pl. Może gdzieś znajdziesz wypowiedz administratorów fora.pl nt. shoutboxa Smile

Kiedyś jak jeszcze robiłem hostingi for, to był popyt na hosting phpbb by przemo. Sam zrobiłem takich z 10 na zlecenie, teraz został tylko jeden z tych co zrobiłem. Wszystkie padły z braku pieniędzy na serwery. Za duże obciążenie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez cleXter dnia Wto 11:24, 29 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shunkiano
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 13:20, 29 Gru 2009    Temat postu:

Wiem że to jest obciążenie dla serwerów, sam się zajmuje forami internetowymi blisko parę lat. Ale wystarczyłoby trochę chęci aby zmniejszyć obciążenie generowane przez Shoutboxa

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 13:30, 29 Gru 2009    Temat postu:


Shunkiano napisał:
Wiem że to jest obciążenie dla serwerów, sam się zajmuje forami internetowymi blisko parę lat. Ale wystarczyłoby trochę chęci aby zmniejszyć obciążenie generowane przez Shoutboxa


ale nie na taką ilość for, którą ma Fora.pl

na dzień dzisiejszy każda zmiana, którą trzeba wprowadzić łączy się z obciążeniem (mniejszym czy większym), zwłaszcza że skrypt tutaj zainstalowany nieco różni się od standardowego i wszelkie modyfikacje muszą być robione od zera. fakt faktem, że GG ma środki i możliwości do tego aby to wszystko zgrać, ale brakuje im widocznie chęci.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomysły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin