Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Zmiana tła forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karmen666
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:05, 11 Maj 2013    Temat postu: Zmiana tła forum

Wiem, nie jestem oryginalna co do tematu mojego pytania, ale nie znalazłam jeszcze odpowiedzi, która by mi mogła pomóc, stąd jestem zmuszona zaśmiecać nim to forum po raz setny.

Problem wygląda tak, że choćbym stawała na głowie nie mogę zmienić tła forum. Żeby była jasność mam forum już od prawie roku i wciąż z tym walczę. Mam ustawiony styl SubSilver no i oczywiście szare tło. Na samym początku chciałam wstawić obrazek tła - nic z tego. Odnajdując w sieci odpowiedź, że mogę to zrobić tylko poprzez edycję pliku CSS postanowiłam zniżyć sobie poprzeczkę i zmienić jedynie kolor tła. W tym celu weszłam w

Style-->Zarządzaj-->Edycja

Jest tam magiczne okienko "Obrazek tła" jak i drugie "Kolor tła". Zastanawia mnie, po jakiego grzyba to tam jest, skoro w ten sposób nie można zmienić ani koloru, ani wstawić obrazka tła? Wiem, bo próbowałam zarówno przez dodanie kodu RGB koloru, który to absolutnie nic nie zmienił, jak i poprzez dodanie linka do obrazu tła (tylko taki pomysł miałam, ale możliwe, że trzeba tam wlepić zupełnie coś innego). Tak czy inaczej jeśli jedynym sposobem na zmianę tła jest edycja kodu CSS, to chyba kogoś zdrowo pogrzało, bo przeciętny człowiek, zwłaszcza młodzież, która najczęściej zakłada fora, może się zupełnie w takim kodzie nie połapać. No, ale to już inna kwestia. Chciałabym prosić o pomoc jak i, jeśli jedynym wyjściem jest babranie się w CSS, przedstawienie mi sposobu na pobranie pliku gdzie ten CSS będzie zawarty, bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 9:24, 14 Maj 2013    Temat postu:

Punkt 41 FAQ dokładnie opisuje obie metody

Cytat:

41. Jak zmienić tło na forum?

Aby zmienić tło należy wejść do PA-->Style-->Zarządzaj i tam zeedytować styl, w którym chcemy dodać tło.
Uwaga! Jedyne co tam robimy to usuwamy, kolor tła (kasujemy wszystkie znaki w tym polu) i klikamy "Zapisz ustawienia"

Następnie wchodzimy do
PA-->Fora-->Zarządzaj-->Tworzymy nowe forum i w jego opis wklejamy następujący skrypt:

Kod:
<body background="Adres url obrazka">


W miejscu "Adres url obrazka" wklejamy bezpośredni link do obrazka, który chcemy dać na tło forum.

Jeżeli nasz obrazek nie ma adresu URL, należy wrzucić go na jakiś hosting ( patrz pkt. 16 )

Jak już stworzymy nowe forum, należy go ukryć przed użytkownikami:

PA-->Fora-->Zezwolenia-->Wybieramy forum ze skryptem na tło forum i ustawiamy je na "Prywatne [ukryte]"

Istnieje także inny sposób na zmianę tła na forum, który pozwoli na ustawienie dowolnego obrazka tła w każdym stylu!

Polega on na odpowiednim zmodyfikowaniu pliku CSS danego stylu.

W tym celu należy wkleić ten oto kod:

Kod:
body {
background-image: url("http://bezposredni.adres.do/obrazka.jpg");
}


Następnie zapisać plik CSS i wrzucić go na serwer. Po uzyskaniu bezpośredniego linka do pliku, należy wejść do:

PA-->Ogólne--Konfiguracja-->Zewnętrzny plik CSS

i tam przekopiować ów link. Klikamy "Wyślij" i cieszymy się nowym wyglądem forum


Obie metody działają - może coś jednak robisz nie tak jak to jest opisane?!

A "babranie" w css'ie jest tylko dla ludzi którzy coś niecoś wiedzą, reszta musi zadowoliś się dużym wyborem (ponad 100) różnych gotowych styli dostępnych na fora pl.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmen666
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 23:04, 17 Maj 2013    Temat postu:

A jednak - robię wszystko zgodnie z powyższą instrukcją i nic. Inaczej nie pisałabym z prośbą o pomoc. Przejrzałam już FAQ wzdłuż i wszerz - i nic. Tło jak było szare, tak nadal jest szare, a w polu gdzie powinien być wpisany kolor tła, nie mam nic. Mało tego - od samego początku nie był tam wpisany żaden kolor.

A co do CSS to jakieś pojęcie mam i potrafiłabym go ZEDYTOWAĆ, niestety NIE UTWORZYĆ więc ponawiam pytanie - jak pobrać CSS mojego forum, żeby jedynie wprowadzić tą jedną zmianę i móc wrzucić to CSS jeszcze raz na forum z wprowadzoną poprawką? Bo chyba nie muszę napisać tego CSS od nowa?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin