Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

zbanowany właściciel forum?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Borek
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:34, 05 Wrz 2008    Temat postu: zbanowany właściciel forum?

Kolega ma kłopot, od wczoraj nie jest w stanie wejść na fora.pl, ani z domu ani z pracy. Problem w tym, że jest właścicielem forum werttrew.fora.pl. Jego forum działa OK, wszyscy inni mogą normalnie korzystać, tylko on nie może. Wyświetla mu się, że wystąpił problem z ładowaniem forum. Usunięcie ciasteczek nic nie zmieniło. Czyżby nam ktoś właściciela zbanował?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:22, 05 Wrz 2008    Temat postu:

nie jest to ban, możliwe że ma problemy z wejściem na forum ale może to być jakiś błąd. w przypadku bana, widziałby komunikat mówiący, że został wyrzucony z forum

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lilia
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 18:07, 05 Wrz 2008    Temat postu:

u mnie dziewczyny też się skarżą, że nie mogą wejść na forum (od rana próbują) - na nasze forum i na to.
ja nie mam tego problemu. dotyka on tylko niektóre osoby.

od czego to zależy??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Borek
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:38, 05 Wrz 2008    Temat postu:

Odetkało mu się, tak ni stąd, ni z owąd Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lilia
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:43, 05 Wrz 2008    Temat postu:

u mnie też Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WERTTREW
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:51, 05 Wrz 2008    Temat postu:


Borek napisał:
Odetkało mu się, tak ni stąd, ni z owąd Smile

No własnie! Niby fajnie, ale 24 godziny takiego kaszanienia to wcale niefajna sprawa. Czy ktoś z "władców" może ten fenomen wyjaśnic jakoś przystepmnie? Sądzę, że kilka słow się należy ...
Tym bardziej, że teraz w dalszym ciągu co kilka czynności na moim forum wywala błąd "500" ...
Czyżby w każdej chwili znów miało nastąpic "dziwne zbanowanie"? Mnie juz atrakcji stanowczo wystarczy Evil or Very Mad
Pozdr
werttrew


P.S.
To o mnie i moich problemach pisał w tym wątku Borek. Dzieki Ci za pomoc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
notecreo
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 68
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:56, 05 Wrz 2008    Temat postu:

to nie bylo zadne "zbanowanie"
tez tak mialam, i gdy wyczyscilam cookies, wszsytko wrocilo do normy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WERTTREW
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:03, 05 Wrz 2008    Temat postu:

Tyle to ja już wiem i dlatego pisze o "banie" w cudzysłowie. O czyszczeniu ciasteczek też już było pisane, razem z tym że u mnie nic to nie pomogło.

Czekam na konkretne wyjaśnienie tego przypadku od kogoś dobrze poinformowanego o sprawie.
Z całym szacunkiem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 7:10, 06 Wrz 2008    Temat postu:


WERTTREW napisał:
Tyle to ja już wiem i dlatego pisze o "banie" w cudzysłowie. O czyszczeniu ciasteczek też już było pisane, razem z tym że u mnie nic to nie pomogło.

Czekam na konkretne wyjaśnienie tego przypadku od kogoś dobrze poinformowanego o sprawie.
Z całym szacunkiem.


Konkretów nie podam, ale był faktycznie problem. Wczoraj rano użytkownicy tego forum zgłosili kilka forów, które nie działały - sprawdziłem i faktycznie nie działały. Zgłosiłem sprawę do adminów technicznych serwisu fora.pl. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy (przed godziną 11 z tego co pamiętam). Użytkownicy forum, którzy zgłaszali problem - też twierdzili, że wszystko jest OK. Okazało się, że nie. Część użytkowników (niektórzy twierdzili, że z zagranicy) miało problemy z dostaniem się na fora, podczas gdy w większości przypadków chodziły prawidłowo i nikt nie zgłaszał problemów przez dość długi czas (co najmniej do godziny 17) - ale jak widać niestety ani mnie, ani innych adminów/moderatorów tego forum nie było przy komputerach - dlaczego - to jest forum nieoficjalne - nie jesteśmy etatowymi pracownikami fora.pl czy też właściciela Gadu-Gadu S.A. Exclamation Dlatego jest ważne, żeby zgłaszać takie problemy innymi drogami:
1. mail na [link widoczny dla zalogowanych]
2. formularz kontaktowy: fora.pl/?file=contact - jeśli jest dostępny, a nie był np. wczoraj dla tych samych osób, które miały problemy z dostaniem się na strony poszczególnych forów.

Wtedy sami zwiększacie szanse na szybkie rozwiązanie problemów.

Oczywiście słyszałem od osób z administracji, że często piszecie np.: "Moje forum nie działa. Proszę o odpowiedź." - (czasem są jeszcze bluzgi, ale to świadczy o takich osobach; zresztą na tym forum takie sytuacje też się zdarzają). Dlatego jest to forum, żeby od was "wyciągnąć" (dosłownie i w przenośni - często dopytywanie się o szczegóły trwa dużo dłużej niż samo naprawianie problemów) szczegółowe informacje, od większej liczby użytkowników. miroesa, x-alien i ja - wyciągamy z tego wnioski i wtedy znacznie szybciej niż po stwierdzeniu "Nie działa" i bez konkretnego opisu.

Przykład: wczorajszą sprawę rozwiązano w ok. 30 minut od czasu gdy ją zgłosiłem. Był ewidentny błąd w systemie, ale bez pełnego opisu problemu nic by to nie dało (Jeden z administratorów nawet twierdził, że wszystko działa w porządku, bo sprawdzał błędy łącząc się od CZTERECH operatorów ISP - dlatego sprawa szczegółowego opisu problemu jest bardzo ważna, bo trudno jest naprawić coś co działa).

Wnioski:
- opisujcie błędy jak najlepiej potraficie (rozumiem, że nie wszyscy na tym forum są informatykami, ale włóżcie w to jak najwięcej swojej wiedzy informatycznej),
- sprawdzajcie czy przy użyciu innych przeglądarek błędy (jakiekolwiek nie tylko taki jak wczorajszy) dają identyczne objawy (według Waszej subiektywnej oceny),
- czyśćcie w przeglądarkach ciasteczka (cookies), które często są przyczyną nieprawidłowego działania nie tylko serwisu fora.pl (mogą być modyfikowane przez nieodpowiednio zabezpieczony komputer przez serwisy różne internetowe - jak je określić "wrogie" Question "zawirusowane" Question - trudno powiedzieć),
- zgłaszajcie błędy różnymi drogami (wyżej napisałem jak),
- nie używajcie przy zgłoszeniach określeń powszechnie uznawanych za wulgarne (już jeden użytkownik twierdził, że żadnych przekleństw nie używa, bo np.: "cholera" - to dla tylko niego choroba - niech będzie zdrów) - zapewniam was, że nikt nie musi odpowiadać na tego typu zgłoszenia,
- gdy zgłaszacie problem argumentując, że jego rozwiązanie jest dla Was ważne (a występuje z dużym prawdopodobieństwem tylko u Kilku osób, a nawet konkretnie tylko na jednym forum - sami musicie zadbać o to, żeby być w stałym kontakcie - często są sytuacje, gdy zgłaszany jest błąd - proszę o dokładny opis, a odpowiedź dostaję po tygodniu, dwóch, trzech... i jeszcze z pretensjami, że nadal nie działa - to jest w takich zgłoszeniach niepoważne) bądźcie w miarę w stałym kontakcie z tym forum lub innymi drogami do adminów serwisu.

Wnioski są po to, żebyście umieli sobie sami pomóc, nie żeby kogokolwiek "zjechać" - bo ani nie miałem takiego zamiaru, ani ochoty. Sami zdecydujecie, czy w przypadku problemów/błędów dobrze będziecie je opisywać. Im lepiej to zrobicie, tym lepiej dla was (i czasem dla innych użytkowników). Sami budujecie serwis fora.pl, więc macie OGROMNY wpływ na jakość jego działania.

Życzę miłego weekendu.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin