Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Zaawansowana kontrola zezwoleń użytkowników - nieaktywna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raisha
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:13, 26 Sty 2012    Temat postu: Zaawansowana kontrola zezwoleń użytkowników - nieaktywna

Przeczytałam FAQ, przeszukuję fora, ale nie znalazłam tego czego szukałam, więc piszę:

Jestem jednym z 3 adminów. Admin-założyciel nie funkcjonuje na forum już od dawna (zrezygnował z korzystania z forum). W panelu administracyjnym, w zezwoleniach dla użytkowników widzę (po wpisaniu użytkownika) opcje podstawowe i odnośnik to trybu zaawansowanego (który wyświetla się w formie jakby tabeli z nagłówkami kolumn: Widoczny/Czytanie/Pisanie/Odpowiedzi/Edycja/Usuń/Przyklejone/Ogłoszenia/itd. Na chwilę obecną mogę zmieniać jedynie uprawnienia po prawej "moderator - nie moderator", a potrzebuję dostęp do opcji trybu zaawansowanego. (Dodam, ze PA u drugiego admina jest taki sam.)

Jak mogę go uzyskać? Czy jest to związane z rangą administratora? Jak można to zmienić? Czy taka zmiana jest w ogóle możliwa czy jest to może coś zablokowanego odgórnie przez fora.pl? A może dane ustawienia zmienia się w innym miejscu panelu administracyjnego a tu wyświetlany jest jakby "podsumowanie" uprawnień przyznanych danemu użytkownikowi?

Będę wdzięczna za pomoc.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Raisha dnia Pon 14:11, 30 Sty 2012, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:44, 27 Sty 2012    Temat postu:

Jeśli widzisz taką pełną tabelkę to znaczy, że widzisz wszystko.
Opcje po prawej oznaczają czy komuś nadajesz uprawnienia Moderatora czy jest "zwykłym userem" (nie moderator).

W "zezwoleniach for" ustawiasz kto i co może na konkretnym forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Raisha
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 1:54, 28 Sty 2012    Temat postu:

Dziękuję serdecznie za odp Smile Ale wiem jak działają opcje mod-nie mod po prawej i że widzę wszystko. Chodzi o możliwość korzystania a tego "wszystkiego" a nie tylko widzenia go.

W opisie nad wymienionymi w poprzednim poście kolumnami jest jasno powiedziane, że w zaawansowanych zezwoleniach użytkowników mogę zmieniać zezwolenia dla poszczególnych użytkowników i status moderatora. Ja natomiast widzę tą "tabelkę" - i tylko widzę. Nie mogę nic w niej zmienić, poza statusem moderatora po prawej, a potrzebuję dostęp do takich ustawień, żeby np. danemu użytkownikowi zablokować możliwość pisania postów w ogóle lub w określonym dziale. Nie wiem dlaczego nie mogę tego aktualnie zrobić jako admin. Da się to jakoś ustawić?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Raisha dnia Sob 1:56, 28 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:30, 30 Sty 2012    Temat postu:

A nie! Takich możliwości nie ma w ogóle! A jeśli są to ja o nich nie wiem i u mnie też jest tylko tak jak u Ciebie (jestem Adminem Głównym!)
"zezwolenia dla poszczególnych użytkowników" należy rozumieć chyba jako nadanie stusu Moderator lub zwykły user do wszystkich for
Jedynym wyjściem jest tworzenie grup z dostępem do poszczególnych for/tematów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Raisha
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:31, 30 Sty 2012    Temat postu:

Aaaa.... To po co w ogóle są wyszczególnione te opcje skoro nie można z nich korzystać?! Zamiast zablokować możliwość pisania jednemu użytkownikowi, muszę utworzyć grupę i dodać do niej wszystkich poza tym jednym użytkownikiem. Robota głupiego...

Dzięki za odp. jkw Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mondry
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:49, 30 Sty 2012    Temat postu:


Raisha napisał:
Aaaa.... To po co w ogóle są wyszczególnione te opcje skoro nie można z nich korzystać?! Zamiast zablokować możliwość pisania jednemu użytkownikowi, muszę utworzyć grupę i dodać do niej wszystkich poza tym jednym użytkownikiem. Robota głupiego...

Dzięki za odp. jkw Smile

Jest inny sposób ale też niezbyt wygodny.
Można wszystkie fora ustawić w zezwoleniach na prywatne. Potem odpowiednio pozmieniać szczegółowe zezwolenia for.
Potem utworzyć grupę z użytkownikiem któremu chcemy dać ograniczony dostęp do for. Wtedy można ustawić szczegółowe zezwolenia dla tej grupy.

Mnie by się nie chciało tyle męczyć dla jednego uzytkownika Mr. Green


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mondry dnia Pon 19:51, 30 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:35, 01 Lut 2012    Temat postu:

Może lepiej dać mu do zrozumienia ażeby sobie poszedł z forum ...!

Mondry - to faktycznie jest jakiś sposób ale chyba jeszcze bardziej skomplikowany Crying or Very sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin