Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Za dużo prób rejestracji dla tej sesji.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coffeebean
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:02, 25 Lip 2010    Temat postu: Za dużo prób rejestracji dla tej sesji.

Witam,

Chciałam na moim nowym forum (talk2me) zarejestrować przykładowego użytkownika do testowania opcji forum. Kilka razy źle odczytałam kod z obrazka (przy okazji, opcja dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach i solidnej determinacji), bez powodzenia.

Wyświetlił się komunikat następującej treści:
Za dużo prób rejestracji dla tej sesji. Proszę spróbować później.

Moje pytanie: kiedy mija owo "później"? Po kilku godzinach rejestracja nadal nie jest możliwa...

Czy da się to naprawić z poziomu administratora forum, czy może błąd jest niezależny od tego i można go usunąć jedynie "odgórnie"?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrwaiam serdecznie,
coffeebean


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:25, 25 Lip 2010    Temat postu:

Sesje są tworzone dla tego samego adresu IP i są ważne przez określony czas (o tym ile dokładnie, wiedzą ludzie, którzy pracują dla fora.pl, ale wcale nie muszą ujawniać takiej informacji). Captcha (obrazek z kodem) jest celowym utrudnieniem. Jeśli również po tych kilku godzinach źle wpisujesz kod z obrazka, liczba prób liczona jest kolejny raz od początku i w chwili przekroczenia ustalonego przez fora.pl limity, następuje taka "blokada".

Rozwiązanie - skorzystaj z komputera o innym adresie IP i staraj się poprawnie odczytać kod z obrazka. Opinie na temat captchy na fora.pl są podzielone - są sygnały, że jest nieczytelna, ale te głosy są odosobnione (takie mam wrażenie). Osoby o słabszym wzroku na pewno będą miały problemy. Jeśli nie masz pewności, że odczytasz dobrze obrazek, odśwież stronę - wtedy zostanie wygenerowany kolejny obrazek, ale o ile mi wiadomo, limit prób rejestracji jest tylko dla błędnie wypełnionego pola z kodem (lub innych błędów w wypełnianiu formularza rejestracyjnego).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
epilot
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:56, 25 Lip 2010    Temat postu:

Problem już omawiany na forum:

http://www.forum.fora.pl/bledy,6/problem-z-rejestracja-za-duzo-prob-rejestracji-dla-tej-sesji,39029.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coffeebean
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:16, 26 Lip 2010    Temat postu:

Dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam i życzę miłego dnia!
coffeebean


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin