Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Wgrywanie avataru

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adsenior
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 22:29, 06 Mar 2011    Temat postu: Wgrywanie avataru

Wracam do sprawy wielokroć poruszanej - avatary. Tak jak było już tutaj zgłaszane, można wybrać avatar z galerii ale nie można przesłać z własnego komputera. Pokazuje napis: Warring......dalej napis który bardzo szybko znika, nie można go przekopiować, by pokazać o co chodzi. Jestem administratorem forum: http://www.sprawypolakow.fora.pl. Bardzo proszę może ktoś pomoże dziadkowi /w styczniu skończyłem 65 lat!/, mając dużo czasu, spotykając nieprzyjemne zachowania użytkowników na wielu forach, w których brałem udział, nie mając na to wpływu, słowne zwrócenie uwagi nie skutkowało, założyłem własne forum na które przeniosło się grono moich przyjaciół z innych for. Być może coś "poszkapiłem" próbuję i próbuję naprawiać ale nic nie wychodzi.Prosiłem o pomoc na forum phpbb.pl, skierowano mnie tutaj. Bardzo proszę o pomoc.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 10:39, 07 Mar 2011    Temat postu:

Awatar, czyli obrazek jaki jest widoczny na forum pod naszym nickiem możemy wkleić na kilka sposobów:
1. Wyślij Emblemat z twojego komputera - jego szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB.
2. Wyślij Emblemat z adresu:
Wpisz adres, pod którym zlokalizowany jest Twój Emblemat, zostanie on skopiowany na tę stronę.
3. Odnośnik do zewnętrznego Emblematu
Wpisz adres Emblematu, który chcesz wykorzystać - wtedy możemy "ominąć" wymaganą wielkość awatara i mieć więszy albo "cięższy!
4. Wybierz Emblemat z galerii

Pojawiający się komunikat prawdopodobnie informuje o zbyt dużych wymiarach i "ciężarze" obrazka.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adsenior
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 13:31, 07 Mar 2011    Temat postu:

Dziękuję Panie JKW za odpowiedź. Tak jak zaznaczyłem, nie można wgrywać avatarów z własnego komputera, pomimo zachowania rygorów "ciężaru" obrazka. Ja swój avatar wgrałem, korzystając z linków zewnętrznych, ale chodzi mi o to, że uczestnicy forum, chcieli by wgrywać z własnego komputera. Za udzielone wskazówki z głębi serca dziękuję.

ps. np. avatar przy moich tutejszych wpisach, za nic nie chce się wgrać na moim forum!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:49, 07 Mar 2011    Temat postu:

Sprawdziłam na swoim forum testowym. Wgrało się bez problemu, ciężar awatarka był około 4 KB, do tego ruchomy, w formacie gif.

Z ciekawości zapisałam sobie Pański awatarek na kompie i wgrałam na forum testowym - też się wgrał. Był w .jpg

W PA>Ogólne>Ustawienia Emblematów>
Włącz galerię emblematów - TAK
Włącz zdalne emblematy Emblematy będą wyświetlane z innych serwerów - TAK
Włącz wysyłanie emblematów - TAK


Czy wszystko ma Pan tak ustawione?


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pon 14:06, 07 Mar 2011, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adsenior
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 15:43, 07 Mar 2011    Temat postu:

Dziękuję za informacje i przepraszam za kłopot jaki sprawiłem. Dlaczego u mnie nie działa ta możliwość wgrania sam nie wiem. Tak jak zaznaczyłem, ja wgrałem linkiem zewnętrznym, opisałem na forum użytkownikom jak można to zrobić, zaoferowałem, iż mogę im w tym pomóc. No nic dalej będę próbował.

Ustawienia które mi Pan podał, na niebiesko, mam tak zrobione. Moje forum: http://www.sprawypolakow.fora.pl


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez adsenior dnia Pon 15:49, 07 Mar 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dalida
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 17:22, 03 Lip 2011    Temat postu:

Też na temat avatarów, bo coś mnie zastanowiło przy okazji zmiany stylu. Okazało się, że u mnie opcja pokaż "avatary" tworzy nieładną ramkę. Nie da się tej opcji usunąć? Nie wspominając już o tym, że ta opcja i tak u mnie nie działa, akurat tym się nie przejęłam. Chodzi mi tylko o wyłączenie tej opcji-da się to zrobić?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:52, 04 Lip 2011    Temat postu:

Wyłącz Opcję "Pokaż avatary"!!
PA>>Ustawienia emblematów>>Włącz galerię emblematów>> tak/nie>>NIE>>Wyślij!

Ja na swoim forum testowym żadnych ramek dokoła avatarów nie mam! Mam styl Rainy Day.
A może to zależy od stylu?
U mnie opcja "pokaż avatary" jakoś też nie działa, choć kiedyś było dobrze.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pon 10:00, 04 Lip 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dalida
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:16, 05 Lip 2011    Temat postu:

Działaaa! Smile dzięki Smile chyba zależy od kolorystyki stylu, bo pierwszy raz skusiłam się na czarną i pierwszy raz taki numer. Ale już wszystko gra Smile Estetyczniej się zrobiło Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin