Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Użytkownik widmo!!

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darios
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 10:31, 10 Paź 2005    Temat postu: Użytkownik widmo!!

Witam, prowadzę forum w waszym serwisie i jakiś czas temu zauważyłem, że rejestrują mi się użytkownicy, którzy nawet chyba nie istnieją. Przeglądając ich profile z pod PA widać, jakie mają zmyślne nie istniejące adresy pocztowe oraz reklamują sobie strony WWW, które nawet nie działają.
Czy to nie są przypadkiem, programy, które zakładają sobie konta, bez większych celów?

Pytanie:jak się bronić przed kolejnymi takimi przypadkami? Usuwanie kont za każdym razem jest czasochłonne.

Pytanie: może wprowadzenie podobnego obrazka, jak przy wysyłaniu sms czy zakładaniu poczty, rozwiązałoby ten problem. Albo autoryzacja za pośrednictwem maila tak jak na tym forum?

Jeżeli ktoś wcześniej opisał taki przypadek, proszę podać mi, pod jakim hasłem znajdę to w opcji Szukaj


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tomek_XX
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 299
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pon 12:19, 10 Paź 2005    Temat postu:

to wez zrob tak zeby rejestrujacy sie musieli aktywowac konto wchodzac na swojego maila i wciskajac kod aktywacyjny i dopiero wtedy mogli sie logowac na forum

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Vanillacafe
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 27 Maj 2005
Posty: 159
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:24, 10 Paź 2005    Temat postu:

Darois - miałam to samo - to najprawdopodobniej są boty - my usuwamy pojedynczo niestety..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
darios
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:49, 10 Paź 2005    Temat postu:


Tomek_XX napisał:
to wez zrob tak zeby rejestrujacy sie musieli aktywowac konto wchodzac na swojego maila i wciskajac kod aktywacyjny i dopiero wtedy mogli sie logowac na forum


Dzięki wielkie, widziałem już tę opcje aktywacji maila gdzieś w FAQ, ale nie wiedziałem, że do tego się odnosi. Mam nadzieje, że to odstraszy boty jednak mam pewne obawy, co do aktywacji tych kont.

Weźmy na to, że bot poda, taki mail [link widoczny dla zalogowanych] załóżmy, że nie istnieje, to z mojej skrzynki pójdzie informacja do tego adresu i zostanie odesłany zwrot, że nie można tam wysłać maila. I tak może się to odbijać i będę dostawał masę nie potrzebnych maili. Miałem już taki przypadek, wysyłając masową korespondencje otrzymałem z powrotem wiadomość, że jestem [link widoczny dla zalogowanych] i że moje wiadomości nie dotarły, albo, że została zgłoszona rezerwacja w 4 gwiazdkowym hotelu.... Dostałem w tedy jednego dnia około 500 maili z tym samym tekstem, a ze stertą nie znanych mi maili.


Vanillacafe napisał:
Darois - miałam to samo - to najprawdopodobniej są boty - my usuwamy pojedynczo niestety..



Ja obecnie pokasowałem adresy stron w kontach tych użytkowników, poczekam na reakcje. Jeżeli to bot to nic z tym fantem nie zrobi, jeżeli to faktycznie użytkownicy, to napiszą mi skargę oraz wpiszą znowu te adresy. Zakładam, że mój tok myślenia będzie dobrym sposobem na sprawdzenie...

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sss
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:29, 10 Paź 2005    Temat postu:

u mnie też tak jest..... ale nie zawsze relkamuja swoje www -po prostu Bóg wie po co się rejestrują.....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin