Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Spory problem... Z funkcjami rangi.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haufos
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:16, 19 Cze 2008    Temat postu: Spory problem... Z funkcjami rangi.

Witam...

Założyłem rangę "Honorowa Rada Klanu" (czemu taka nazwa - nie pytajcie Razz) oraz założyłem temat na moim forum będący pod tą samą nazwą. Jak nietrudno się domyślić, starałem się sprawić aby tylko członkowie tej grupy mieli dostęp do tego forum (aby nawet żeby tylko oni je widzieli). Niestety nie udało mi się... Okazało się, iż jest tylko parę grup, które można wybrać: dla wszystkich, dla zarejestrowanych, prywatna (cokolwiek by to znaczyło), moderatorzy oraz admini.

Chciałbym więc aby tylko ta nowa grupa, stworzona przeze mnie mogła widzieć to forum. Jeżeli muszą przy tym widzieć je moderatorzy i admini, nie ma problemu. Chodzi tylko, aby nie dawać im rangi moderatorów, bo nie tak ma to się nazywać.


Proszę o pomoc i pozdrawiam,
Haufos Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:30, 19 Cze 2008    Temat postu:

Ranga to tylko obrazek i nazwa. Nie dasz jej zezwoleń. Dlatego wszystkich którym dasz tą rangę musisz dołączyć do grupy np. o tej samej nazwie co ranga.

Ustaw w zezwoleniach for i trybie zaawansowanym dział na widoczny, czytanie na prywatny. Następnie w zezwoleniach grup ustaw tej grupie dostęp do tych działów.

Na chwilę obecną to jedyne rozwiązanie. Może za jakiś czas admini wprowadzą modyfikacje w której będzie funkcja która automatycznie doda rangę osobom będącym w danej grupie.

Ustawiając na prywatny masz możliwość ustawienia w zezwoleniach użytkowników lub grup dać dostęp dla pojedynczych userów lub grup.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Haufos
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:48, 19 Cze 2008    Temat postu:

Dzięki wielkie! Bardzo mi pomogłeś

Temat chyba do zamknięcia Smile.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin