Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Reklama toplisty (dołączenie css'a do forum - przyp. kamilk)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel7
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:15, 21 Kwi 2008    Temat postu: Reklama toplisty (dołączenie css'a do forum - przyp. kamilk)

Jak zrobić żeby moja toplista była na samym dole mojego forum?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
House M.D
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:39, 21 Kwi 2008    Temat postu:

Pobawić się cssem, bo wbrew pozorom, jest to możliwe.
Wkrótce, tak na swoim forum zmienie położenie cboxa, ale jeszcze czytam jak, na razie mam w planach, przenieść "Oznaczenie działów jako przeczytane" na górę, ale nie będzie to łatwe, ale już mi się udało zmienić kolory linków w xandred bez uzywania tagow html w kodzie linków, do tego udało mi się tło w xandzie zrobić. Polecam się cssem pobawić!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez House M.D dnia Pon 17:41, 21 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:26, 21 Kwi 2008    Temat postu:


House M.D napisał:
Pobawić się cssem,... ale już mi się udało zmienić kolory linków w xandred bez uzywania tagow html w kodzie linków, do tego udało mi się tło w xandzie zrobić. Polecam się cssem pobawić!


Sprawdziłeś czy działa to pod innymi przeglądarkami niż FireFox Question Może nieświadomie, ale wykorzystujesz błędy w FF (głównie związanie z cache'owaniem stylu css dla bieżącej subdomeny, o ile gdzieś nie zmieniono tego stylu). To dzięki takim i temu podobnym drobiazgom FF działa znacznie szybciej niż np. IE Smile

pawel7 - obecnie istnieje możliwość dodania banneru w postaci kodu HTML wyłącznie w opisie forum.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Pon 18:28, 21 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
House M.D
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:11, 21 Kwi 2008    Temat postu:

W IE7 sprawdziłem i działa. W Operce też.
- Co prawda, trochę wolniej się tło wczytuje, ale się wczytuje, a zmiany od razu.
Zresztą sam patrz: [link widoczny dla zalogowanych]

Co prawda, wróciłem Cboxa do działu, bo np. w Konquerorze nie ładowało strony, ale mniejsze skrypty da sie robić i cały .css da się robić.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez House M.D dnia Pon 20:15, 21 Kwi 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:35, 21 Kwi 2008    Temat postu:

Heh. Sprawdziłem dokładnie jak to jest. Nie miałem racji co do cache'owania. House M.D wkleił link do swojego pliku css w nazwie forum. Z kolei każda nazwa forum jest zawarta w polu typu <SELECT> - "Skocz do" - jest ono widoczne na liście tematów i w samym temacie.

Przetwarzanie <link rel="stylesheet" ...> w polu typu <SELECT> moim zdaniem nie powinno być możliwe, ale widocznie programiści pracujący przy FF myśleli inaczej.

Wszędzie tam gdzie nie ma tej nazwy forum, w której jest link do css'a - nowy styl będzie niedostępny (chyba nawet na stronie statystyk).

W IE6-ce i Operce 9.26 - nie widać chociażby tła (poza stroną główną i listą tematów w forum, którego nazwę zmodyfikowano dodając link z plikiem do stylu).

Przyznać muszę, że pomysł nawet fajny Smile ale to tak trochę naokoło - chociaż w większości używanych stron przez użytkowników będzie taki sam styl jak zdefiniowany w pliku css, o ile namówi się ludzi do korzystania z FF lub IE7 (skoro mówisz House M.D, że w IE7 też działa).


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Pon 20:39, 21 Kwi 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
House M.D
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:52, 21 Kwi 2008    Temat postu:


kamilk napisał:
Heh. Sprawdziłem dokładnie jak to jest. Nie miałem racji co do cache'owania. House M.D wkleił link do swojego pliku css w nazwie forum. Z kolei każda nazwa forum jest zawarta w polu typu <SELECT> - "Skocz do" - jest ono widoczne na liście tematów i w samym temacie.

Przetwarzanie <link rel="stylesheet" ...> w polu typu <SELECT> moim zdaniem nie powinno być możliwe, ale widocznie programiści pracujący przy FF myśleli inaczej.

Wszędzie tam gdzie nie ma tej nazwy forum, w której jest link do css'a - nowy styl będzie niedostępny (chyba nawet na stronie statystyk).

W IE6-ce i Operce 9.26 - nie widać chociażby tła (poza stroną główną i listą tematów w forum, którego nazwę zmodyfikowano dodając link z plikiem do stylu).

Przyznać muszę, że pomysł nawet fajny Smile ale to tak trochę naokoło - chociaż w większości używanych stron przez użytkowników będzie taki sam styl jak zdefiniowany w pliku css, o ile namówi się ludzi do korzystania z FF lub IE7 (skoro mówisz House M.D, że w IE7 też działa).


Hmm... jest jeszcze jeden sposób, który działa i w operce i w IE6. Ale jest niebezpieczny, raz w nim zrobiłem błąd i rozjechało mi forum i naprawiarki musiałem użyć, a więc nie polecam ho... dać link do .css w nazwie, każdej kategorii, przynajmniej w tematach też on będzie w IE6 i w IE7, ale jak zrobi się mały błąd, może połączyć kategorie w jedną i zaburzyć wygląd forum tj. rozjechać je, może jak mi się uda to znajdę jeszcze inny sposób, ale ten póki co wydaje mi się optymalny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:08, 21 Kwi 2008    Temat postu:

Póki co radzę korzystać z css'a jaki jest, żeby nie było jęków typu: "A mi się forum popsuło bo przeczytałem na www.forum.fora.pl, że tak można". Można, ale wszystko co robicie, a czego nie udostępnia wprost PA forum, robicie na własną odpowiedzialność. Często w takich sytuacjach można popełnić drobny błąd i później jest płacz (i zgrzytanie zębów Wink ).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
House M.D
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:09, 21 Kwi 2008    Temat postu:

Dlatego robie kopie każdego kodu html na forum Wink.
Wpadłem na jeszcze jeden "bezpieczny" pomysł, ale dopiero go sprawdzam... mam nadzieje ze php na niego pozwala.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez House M.D dnia Pon 21:09, 21 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin