Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

problem z ustawieniem komentarzy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 14:51, 24 Cze 2005    Temat postu: problem z ustawieniem komentarzy

Witaj. Używając zwykłego odnośnika
Kod:
 <a href=nazwa użytkownika.fora.pl/ścieżka do posta>Komentarze</a>
umieściłem an swej stronie nwsa który posiada komentarze, mające swe źródło na stronie. Wszystko jest cacy tylko mam 1 problem mianowicie niewyświetla mi sie ilość postów na stronie. Chciał bym zmodyfikować jakoś mój kod albo zastąpić go innym tak aby wyświeltało mi sie na stronie obok odnośnika komentarze ilość postów jaka została zamieszczona. Prosił bym o jakieś rozwiązanie.
Powrót do góry
shadow
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:40, 24 Cze 2005    Temat postu:

Sam zrobić nic nie możesz takie rzeczy może robić tylko admin

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
po_lak
Postrach forum
Postrach forum



Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 858
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 16:48, 24 Cze 2005    Temat postu:

Da się. Ale nie mam zamiaru w tym pomagać :). Mógłbym udostepnić gotowe skrypty (API) do przekazywania na inne strony ilości postów, ale obawiam się znacznego wzrostu obciążenia. Bo jeśli ktoś ma mocno popularną stronę, i przy każdym wejściu na jego stronę includuował by się plik z naszego forum to mogło by trochę mulić.

Jesli bardzo chcesz, musiałbyś sobie napisać samemu skrypt w PHP, który wejdzie na stronę główną Twojego forum, zapisze jej zawartość gdzieś do zmiennej i za pomocą funkcji do operowania tekstem wytnie i zachowa potrzebne informacje (jak ilość postów czy userów). Najlepiej jeśli ten Twoj skrypcik będzie zapisywał to co godzine do pliku tekstowego, i odświeżał tylko raz na godzinę. A przy wejściu na Twoja stronę będzie includowany ten plik tekstowy z zakeszowaną zawartością. Wtedy obciążenie nie będzie duże.

Pzdr.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin