Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Problem z szerokością forum

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xybibzi
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:02, 07 Gru 2011    Temat postu: Problem z szerokością forum

Witam,

Chciałbym opisać najprościej problem z szerokością mojego forum.
Kilka dni temu postanowiłem zmienić styl deox modyfikując CSS. W PA wprowadziłem domyślny styl xandblue a pod nim zewnętrzny CSS. Pojawił się problem z modelem pudełkowym. Na ie8 szerokość menu strony głównej oraz poszczególnych tematów w działach jest poprawna i czytelna. W firefoxie, operze i chrome z kolei szerokość "wariuje" to znaczy, po każdym odśnieżaniu, przemieszczaniu się ze strony głównej do menu działów szerokość raz się zwęża, a raz poszerza.

Postanowiłem sprawdzić co jest tego przyczyną. W PA ustawiłem jako domyślny xandgrey, pole "Zewnętrzny plik CSS" zostawiłem puste oraz zaznaczyłem "Zignoruj Styl Użytkownika" na TAk. Ku mojemu zdziwieniu, problem nie znikł. Próbowałem tak ze stylami
xandgrey, xred, xgreen, deox,meadow wszędzie tak samo. Jedynie w subsilver i W podobnych sytach gdzie szerokość tabel jest na całej szerokości strony, problem nie występuję.

Założyłem nowe forum aby porównać konfigurację PA. Niestety różnic się nie doszukałem. Również na nim dodawałem nowe style deox, xand etc. szerokość się nie zmieniała. Z resztą "forum.fora . pl" używa deoxa który wyświetla mi się również poprawnie.
Pomyślałem więc, że to co poszerza menu, to być może logo lub shoutbox. Usunąłem jedno i drugie, wszystko co mogłoby poszerzać, wydłuzać menu oprócz obrazków które mam pod opisami działów i które i tak nie mają wpływu na szerokość tabel.

Biorąc to pod uwagę, mogę dojść do wniosku, że problem nie tkwi ani w pliku css, ani modelu pudełkowym, ani w mojej przeglądarce, ani w elementach na forum.

Zapytam się więc Was, co może być jeszcze przyczyną. Aby zobrazować w czym rzecz, pokaże fragmenty tego samego menu w stylu domyślnym bez własnego CSS

tak się wyświetla poprawnie w IE
img834. imageshack. us/img834/8897/64266737 . jpg

a tak w firefox, operze i z tego co się dowiedziałem od innych użytkowników w chrome również.

img15. imageshack. us/img15/6035/firefoxcyy . jpg

Różnica nie jest mała przez co czcionka jest malutka, nie wygląda to jak należy mówiąc w skrócie.

Proszę o ewentualne rady.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:59, 08 Gru 2011    Temat postu:

Przecież wiadomo, że każda przeglądarka troszkę inaczej wyświetla stronę internetową.
Wejdź w jakiejkolwiek przeglądarce w "źródło" i doczytaj się jaką masz szerokość tabeli w jednym i drugim stylu. Jeśli nie są zgodne to przeglądarki mogą różnie na to reagować.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
xybibzi
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:51, 08 Gru 2011    Temat postu:

Szerokość tabel była taka sama w źródle. Wystarczyło wyczyścić historię, ustawienia witryn. Temat można zamknąć.
Dzięki


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin