Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Problem z napisami w stylu Phore

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Striker
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:25, 04 Lip 2008    Temat postu: Problem z napisami w stylu Phore

No więc mój problem tkwi w tym, iż nie widać napisów... zamieszczę ss żeby pokazać o jakie napisy dokładnie chodzi:

Dodam też, że w PA przy edycji stylu zmieniałem kolory wszystkich rubryk związanych z napisami na czarny. Niestety nie pomogło. Czy da się jakoś temu zaradzić?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:20, 04 Lip 2008    Temat postu: Re: Problem z napisami w stylu Phore


Striker napisał:
No więc mój problem tkwi w tym, iż nie widać napisów... zamieszczę ss żeby pokazać o jakie napisy dokładnie chodzi:

Dodam też, że w PA przy edycji stylu zmieniałem kolory wszystkich rubryk związanych z napisami na czarny. Niestety nie pomogło. Czy da się jakoś temu zaradzić?


Nawet znalazłem rozwiązanie Smile

Wymaga to jednak jakiegoś (małego) miejsca na zewnętrznym serwerze na plik i znajomości CSS'a.

Co prawda ten styl tak ma, ale możesz go zmodyfikować przez użycie własnego stylu CSS (ustawiany w PA->Ogólne->Konfiguracja).

Wystarczy wyedytować odpowiedni fragment pliku css (w tym stylu jest to plik http://picsrv.fora.pl/phore/phore.css).

W 53 linijce tego pliku należy ustawić wybrany przez siebie kolor zamiast wartości transparent, który oznacza, że kolor tekstu jest przezroczysty.

Zmodyfikowany plik umieszczasz na zewnętrznym serwerze, ustawiasz w konfiguracji (wyżej już była wskazówka) odnośnik do tego pliku i to wszystko.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Pią 19:22, 04 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Striker
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:04, 04 Lip 2008    Temat postu:

Już chyba rozumiem, ale jak mam zedytować ten plik skoro nie mogę go nawet ściągnąć? Confused

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Striker dnia Pią 21:07, 04 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szymon3
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 63 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:03, 04 Lip 2008    Temat postu:

Kamilk może przydałby się poradnik ds. CSS'a Wink Question

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Eisenhower_
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 305
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:16, 04 Lip 2008    Temat postu:

Striker: wchodzisz w link http://picsrv.fora.pl/phore/phore.css i to co ci się pokaże kopiujesz do notatnika (wszyściutko). Następnie odszukujesz taką formułke w tym tekście:
Cytat:
color: transparent;
font-size: 11px;
font-weight: bold;
background-color: #A6C123;
white-space: nowrap;
padding: 0 5px;
text-align: center;
height: 26px;
Napis transparent zastępujesz jakąś nazwą koloru, w którym chcesz żeby ukazywał ci się napis który obecnie się nie wyświetla (nazwa koloru musi byc wpisana po angielsku) np. black. Następnie ten cały tekst z notatnika zapisujesz pod nazwą dajmy na to "phore.css" (w nazwie musi być .css). Zapisany plik zamieszczasz na jakiś serwer. Link do pliku wklejasz do PA -> Konfiguracja -> Zewnętrzny plik CSS i to wszystko

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Striker
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:15, 04 Lip 2008    Temat postu:

Zrobiłem tak jak mówisz. Po wgraniu tego znika wszystko poza logiem, legendą nazwami i opisami tematów. Także nie widać tła etc. Myślę, że dam sobie chyba z tym spokój i poczekam, aż fora.pl poprawi ten błąd. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:43, 05 Lip 2008    Temat postu:


Striker napisał:
Zrobiłem tak jak mówisz. Po wgraniu tego znika wszystko poza logiem, legendą nazwami i opisami tematów. Także nie widać tła etc. Myślę, że dam sobie chyba z tym spokój i poczekam, aż fora.pl poprawi ten błąd. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Smile


Widocznie nie zrobiłeś tak jak trzeba.

1. Ściągasz plik.
2. Zapisujesz na swoim dysku.
3. (W Twoim przypadku) wyszukujesz tekstu transparent i zamieniasz na kolor (nie polecam używania nazw angielskich jak zasugerował Eisenhower_ tylko użyj do tego kolorów w postaci heksadecymalnej np. #ff0000 - kolor czerwony - skorzystaj z Palety kolorów rang w PA - zresztą opis jest w tym dziale w jakimś z przyklejonych tematów.), który Ci odpowiada.
4. Wgrywasz zmodyfikowany plik na jakiś serwer.
5. PA -> Konfiguracja -> Zewnętrzny plik CSS - wstawiasz link
6. Musi być ustawiony styl, który modyfikujesz - czyli Phore (nie żaden inny, który Ty stworzyłeś przy pomocy PA->Style->Utwórz, tylko styl oryginalny).

To jest skomplikowane jak to się opisuje, ale samo zagadnienie jest łatwe (tak może powiedzieć ktoś niedoświadczony, lub banalne czy trywialne dla doświadczonych Smile).

Szymon3 - kursów CSS jest w sieci dużo - ba źle napisane - mnóstwo, aż za dużo Wink


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Sob 0:45, 05 Lip 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Eisenhower_
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 305
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 1:28, 05 Lip 2008    Temat postu:

Podejrzewam, że Striker mógł osadzić plik na serwerze, który nie generuje bezpośrednich linków do dokumentu, a maskowane z których można go ściągnąć (jak np. rapidshare czy inny) i dlatego nie poszło. Ale wziąłem ten plik, zmodyfikowałem (jak radził Kamilk zastąpiłem parametr color hex'em - ustawiłem czarny) i gotowy plik, którego adres można wkleić śmiało do Konfiguracji forum, jeśli ktoś zainteresowany (niestety tylko taki "serwer" posiadam Very Happy):
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Striker
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:12, 05 Lip 2008    Temat postu:

@Up & 2xUp
Działa! Wielkie dzięki. Z tym uploadem to masz rację, sorry.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Striker dnia Sob 14:15, 05 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
JDilla
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:52, 03 Kwi 2011    Temat postu:

trochę odkopuję, ale zauważyłem, że niestety w tym pliku od Eisenhowera co prawda napisy są już widoczne, ale zamiast tła takiego jakie jest w oryginalnym pliku ( http://picsrv.fora.pl/phore/images/tlo.gif ) było po prostu szare tło, ale trochę pokombinowałem (zielonym w css ) i udało mi się zrobić tak, że i tło zostało zachowane i napisy są widoczne, więc jakby ktoś dalej miał z tym "problemy", to poniżej link, do poprawnego pliku .css:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez JDilla dnia Czw 17:57, 14 Kwi 2011, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin