Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Pomówienia osób pubilcznych na forum - kwestia prawna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zagorz.fora.pl
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:29, 27 Sty 2007    Temat postu: Pomówienia osób pubilcznych na forum - kwestia prawna

Witam wszystkich,
jestem administratorem forum regionalnego ktore jest alternatywa dla innego tego typu forum w naszej gminie ktore zostalo ostatnio zamkniete. Na tamtym poprzednim forum byo duzo pomowien i zarzutow wobec osob publicznych i niepublicznych z naszej gminy (burmistrz, radni, inni pracownicy itd...). Chcialbym dowiedziec sie czy ja jako administrator mam obowiazek usuwac obrazliwe posty w ktorych sa postawiione rozne (czesto nieprawdziwe) zarzuty tym ludziom. Czy moge jesli nie usune tych postow to moge zostac pociagniety do odpowiedzialnosci prawnej?? Bardzo prosze o konkretna odpowiedz zorientowanych w temacie osob. Mile widziane linki do konkretnych ustawi i przepisow prawnych.
Dziekuje i pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ligowiec
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 1219
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z miasta sexu i biznesu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:47, 27 Sty 2007    Temat postu:

Odwiedź jakieś forum prawników, tam na pewno dostaniesz fachową poradę. Z moich doświadczeń wiem, że jako Admin masz taki obowiązek. Trzeba czasami rozróżniać krytykę od pomówień. Ja mam na swoim forum podobne problemy, bo często pojawiają się treści rasistowskie i nazistowskie. Usuwam je, ponieważ nauczyła mnie tego przygoda mojego kolegi, który miał na swoim serwisie takie wypowiedzi. Zniknęły one po wezwaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wtedy skończyło się tylko na ostrzeżeniu, ale jeśli sprawa się powtórzy problemy będzie miał zarówno on jak i ludzie takie wypowiedzi zamieszczający.

Najlepiej tak jak mówię, odwiedzić jakieś forum, na którym wypowiadają się prawnicy i spytać fachowca Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
17624
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:44, 28 Sty 2007    Temat postu:

Treści takie niezgodne są z Regulaminem serwisu Fora.pl:

§3 Zabrania się umieszczania, rozpowszechniania i propagowania treści niezgodnych z prawem obowiązującym na terytorium RP oraz treści obraźliwych i niekulturalnych.

Obraźliwe, rasistowskie itp. treści są sprzeczne z prawem. Za owe treści odpowiadałby sam serwis, gdyby nie było tego pkt. w Regulaminie. Ponieważ wzmianka taka jest, odpowiedzialność spada na założyciela forum. Suma sumarum - administrator forum odpowiada za treści niezgodne z prawem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
djdeaka
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 217
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5

PostWysłany: Pon 1:57, 29 Sty 2007    Temat postu:


Cytat:
Za owe treści odpowiadałby sam serwis, gdyby nie było tego pkt. w Regulaminie. Ponieważ wzmianka taka jest, odpowiedzialność spada na założyciela forum.

TAK ??

A co w sytuacji gdy wstawisz sobie na forum tekst:
"ADMINISTRATOR FORUM NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOSCI ZA TRESC WYPOWIEDZI UZYTKOWNIKOW"
?? Hę ?

Ja na swoim forum okresilem pewne zasady: http://www.moje2ja.fora.pl/viewtopic.php?t=768
i w nich zabezpieczylem sie przed ewentualnymi roszczeniami, m.in. takim zapisem:

Cytat:
Użytkownik publikuje swoje komentarze i przemyślenia wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
17624
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:42, 29 Sty 2007    Temat postu:

Gdy wyraźnie zaznaczysz, że odpowiedzialność za treść ponoszą sami użytkownicy, to nie ma problemu Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:53, 29 Sty 2007    Temat postu:

Jeśli są to pomówienia - prawdziwe zdarzenia i po prostu są to zarzuty - nie ma sprawy, tak może być i nawet powinno.


ale jeśli są to typowe bluzki na poziomie dziecka posiadającego - niezgodne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin