Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

panel admina - problem z czcionką, awatary nie wchodzą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NianiaOgg
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:19, 13 Mar 2013    Temat postu: panel admina - problem z czcionką, awatary nie wchodzą

Mam pytanie, w panelu administracyjnym nie mogę sobie poradzić z ustawieniem wielkości czcionki dla forum,
W zakładce Style, tam są pola w których wpisuje się wielkość czcionki, ale mimo wprowadzania zmian, czcionka nadal jest niezmieniona - a program pisze że zapisał zmiany.
2. jest nie aktywna funkcja avatatów pomimo właściwych ustawień w konfiguracji.
Program informuje że zapisał zmiany w profilu, ale awatar się nie pojawia.
Jedynym sposobem żeby program zapisał awatar, jest umieszczenie go w galerii i skopiowanie adresu, ale obawiam się że użytkownicy będą mieli z tym problem.
Czy to się da jakoś skorygować?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:58, 14 Mar 2013    Temat postu:

A nie!!
W PA tego się nie da zrobić. W zmiany stylu raczej się nie baw bo możesz sobie zupełnie zniszczyć forum (chyba, że dobrze znasz pracę stylami css)Możesz ustawić sobie większą czcionkę w przeglądarce której używasz. Np w IE - Widok>>Rozmiar tekstu>>wybierasz jakie chcesz mieć , w Firefoksie - Widok>>Powiekszenie>>wybierasz jakie Ci odpowiada
Albo uniwersalnie, tak jak pisał zdzisiek999999, to znaczy nigdzie nie wchodzisz, na klawiaturze kompa naciskasz klawisz "Ctrl" i ma myszce jedziesz "pokrętłem" w górę!

Z awatarem masz trzy sposoby przecież:
1. Wyślij Emblemat z twojego komputera:
2. Wyślij Emblemat z adresu:
Wpisz adres, pod którym zlokalizowany jest Twój Emblemat, zostanie on skopiowany na tę stronę.
3. Odnośnik do zewnętrznego Emblematu:
Wpisz adres Emblematu, który chcesz wykorzystać.
Najwygodniej i chyba niezawodnie jest używanie sposobu 3. bo nawet w ten sposób daje się "obejść" wielkość obrazka. Tylko musisz mieć awatarek zahostinowany gdzieś (oczywiście najlepiej na darmowym serwerze).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
NianiaOgg
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:55, 14 Mar 2013    Temat postu:

Dziękuję za odpowiedź.
Znam te metody wstawiania awatarów i stosowałam je już wcześniej na innych forach, ale tutaj to nie działa. Owszem, niby przyjmuje ten plik (we wszystkich trzech wymienionych przez ciebie metodach) a mimo to zamiast awataru wyświetla się takia malutka ikonka, pusty kwadracik. Może to jest jakiś problem z szablonem forum?
Metodą prób i błędów udało mi się , wgrywając zdjęcie do galerii. Ale reszta użytkowników jak widzę ma problem, nie potrafią tego zrobić. No dobra, zamieszczę instrukcję jak to zrobić przez galerię, chyba innego wyjścia nie ma.
Z czcionką to też kiszka, bo ona jest taka malutka tylko na stronie głównej forum, a już wchodząc w posty jest większa. Jeśli powiększę sobie widok przez IE, to z kolei w postach będą kobylaste te litery. Jak się nie obrócić tak plecy z tyłu.
Szkoda że się nie da przestawić jej na panelu. Teoretycznie program daje taką możliwość, bo jest miejsce w którym wpisujesz wielkość czcionki, ale i tak skubaniec go potem nie czyta.
Dziękuję za pomoc
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:46, 14 Mar 2013    Temat postu:

Te sposoby działają, jak widzisz, właśnie mam tak wstawiany własny na tym forum!
Może faktycznie to problem z szablonem forum, podaj link do forum, pooglądam i może coś wymyślę.

Na stronie głównej możesz w PA w opisach poszczególnych forów (Edycja) podać wielkość czcionki w html'u. Ja tak mam na swoim forum zmieniane wielkość i kolor!
(mam napisane w Kategorii) np.:<font size="+2"><font color="00FFFF" Część informacyjna</size></color>


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pią 11:50, 15 Mar 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
NianiaOgg
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 12:05, 15 Mar 2013    Temat postu:

Dzięki za pomoc, porada pomogła Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin