Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Nietypowy problem - zmienne ip. Proszę o pomoc!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Moongroow
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Skierniewice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 0:26, 14 Maj 2010    Temat postu: Nietypowy problem - zmienne ip. Proszę o pomoc!

Witam serdecznie.
Jestem administratorem forum, założonego na tym właśnie serwisie (fora.pl).
Mam nietypowy problem. Mianowicie, nasze forum jest forum tajnym - nikt z poza określonej grupy osób nie ma prawa czytać jego zawartości. Jednak od pewnego czasu, pewien gość wchodzi nieustannie na konta graczy i wykrada informacje z owego forum.
Sprawa była by prosta gdybym wiedział na które konta wchodzi, jednak nie mam o tym zielonego pojęcia. Do tego nic nie daje zbanowanie ip i zmiana wszystkich haseł, wszystkich kont. On i tak jakimś cudem czyta zawartość naszego forum.
Chciałbym się więc dowiedzieć, czy istnieje możliwość zbanowania adresu ip użytkownika neostrady, który jakimś cudem wchodzi na nasze forum, bądź wykrycie, z jakiego konta wchodzi? Nie pisze on żadnych postów więc sprawa jest tym trudniejsza, a admini fora.pl skierowali mnie właśnie tu po pomoc.
Cóż więc mogę zrobić?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:09, 14 Maj 2010    Temat postu:

Na neostradzie on ma każdym razem inne IP i banowanie określonego adresu nic i tak Ci nie daje.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Moongroow
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Skierniewice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:00, 14 Maj 2010    Temat postu:


jkw napisał:
Na neostradzie on ma każdym razem inne IP i banowanie określonego adresu nic i tak Ci nie daje.


Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem. Wiem o tym, że mi nic nie daje - więc szukam pomocy co jeszcze mogę zrobić z tym fantem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:19, 14 Maj 2010    Temat postu:

Ze zrozumieniem to ja czytam, ale Ty nic nie piszesz w swoim poście o tym, że rozumiesz zmienność jego IP, tylko że to neostrada.
Piszesz ze zrozumieniem?

Rozumiem, ze masz forum utawione tak aby widzieli je tylko ci co mają wg Ciebie do nich dostęp.

Jeśli to dobry hacker to raczej rady na niego nie znajdziesz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:34, 14 Maj 2010    Temat postu: Re: Nietypowy problem - zmienne ip. Proszę o pomoc!


Moongroow napisał:
Sprawa była by prosta gdybym wiedział na które konta wchodzi, jednak nie mam o tym zielonego pojęcia. Do tego nic nie daje zbanowanie ip i zmiana wszystkich haseł, wszystkich kont. On i tak jakimś cudem czyta zawartość naszego forum.
Chciałbym się więc dowiedzieć, czy istnieje możliwość zbanowania adresu ip użytkownika neostrady, który jakimś cudem wchodzi na nasze forum, bądź wykrycie, z jakiego konta wchodzi? Nie pisze on żadnych postów więc sprawa jest tym trudniejsza, a admini fora.pl skierowali mnie właśnie tu po pomoc.
Cóż więc mogę zrobić?


Skąd w takim razie administratorzy fora.pl mogą wiedzieć kto jest kto? Takie dane może posiadać jedynie operator (TP S.A.) i są to dane poufne. Jeśli ktoś szkodzi Twojemu forum i jest to według Ciebie niezgodne z obowiązującym prawem - sprawę możesz przekazać policji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:45, 14 Maj 2010    Temat postu:

Zbanuj początkowe cyfry IP. Tzw. banowanie na zakres. Użytkownicy neostrady mają odpowiedni zakres gdzie zmienia się im IP. Zazwyczaj zmianie ulega końcówka, początek zostaje taki sam.

Tylko taki sposób ma pewien minus. Jeśli ktoś inny, kto ma prawo do korzystania z Twojego forum będzie miał identyczny początek jak ten, który zbanowałeś - po prostu nie wejdzie na forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin