Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

naruszenie regulaminu

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p-trojmiasto
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:38, 13 Lut 2009    Temat postu: naruszenie regulaminu

Witam serdecznie!

W ostatnim czasie na moim forum ma miejsce niepoważny incydent.
Forum ulokowane jest pod adresem symulator.fora.pl
Gromadzi dodatki publikowane przez autorów, którzy dobrowolnie je udostępniają. Przy każdym pliku dodatkowo podany jest jego autor. Dodatki te, są polepszeniem możliwości symulacji NIEKOMERCYJNEGO, bezpłatnego symulatora.

Na stronie głównej w jednym z działów pojawił się komunikat następującej treści:
„UWAGA!!!
ADMINISTRACJA FORA.PL INFORMUJE, że należy zapoznać się z regulaminem serwisu i się do niego dostosować. Czas na reakcję - 7 dni (do 19.02.09). Po kasacji tego komunikatu bądź braku reakcji nastąpi usunięcie forum. Po zastosowaniu się do prośby, proszę o kontakt z [link widoczny dla zalogowanych].”

Osobiście, mnie - jako administratora forum, zbulwersowała taka informacja. Nie otrzymałem żadnego komunikatu z Państwa strony na pocztę e-mail ustawioną jako domyślny kontakt z administratorem niniejszego forum (virtualbus@tlen.pl) z wyjaśnieniem zaistniałego incydentu.

Start forum określa 10/04/2006 14:02 – witryna dyskusyjna funkcjonuje od tego momentu bezsprzecznie. Administracja forum wielokrotnie korespondowała z webmasterami serwisu fora.pl w sprawach technicznych i zapytaniach formalnych. Pracownicy wielokrotnie zaglądali na forum, które przez cały czas dostępne jest na tych samych zasadach. Do tej pory niekomercyjna działalność udostępniająca niekomercyjne dodatki nie spotkała się z żadnym sprzeciwem.

Bulwersuje i wprawia w zakłopotanie nagłówek umieszczony na stronie tytułowej przedmiotowego forum dyskusyjnego. Brak jakiegokolwiek innego kontaktu z administratorem i nierzetelność informacji dot. rzekomego naruszenia regulaminu fora.pl.

Informuję, iż z regulaminem fora.pl administracja w/w forum zapoznała się niejednokrotnie. Również teraz, szukając przyczyny takiego incydentu. Niestety nie poczuwamy się do winy, dla której nie przedstawiona została przyczyna, ani oficjalny kontakt. Pragniemy wyrazić chęć dalszej współpracy z FORA.PL nie narażając się na akty formalne – prosimy o kontakt z informacją dotyczącą podejrzenia naruszenia regulaminu użytkowania forum, a administracja niniejszego forum sprosta i usunie wszelkie treści niezgodne z publikacją w serwisie.

Podejrzewamy również opcję włamania na konto administratora forum.
Jeden z 3854 zarejestrowanych użytkowników w ostatnim czasie otrzymał poprzez Prywatną Wiadomość komunikaty następujących treści wysłanych z konta tego samego o dwóch rozbieżnych treściach.

Poniżej przedstawiam nadesłane wiadomości.


Cytat:
drogi555 napisał:
[tu wulgaryzm] kolejne beznadziejne forum!!!!
Po . wam to forum skoro nie można nic pisać bez zgody admina?
A z tego co mi wiadomo to forum jest do tego zeby porozmawiać, zapytać i dowiedzieć się ale widzę, że to co się tu odpierdala to jest przeciwieństwo forum.



Cytat:
drogi555 napisał:
czy wy [tu wulgaryzm] widzieliście jak sie tworzy forum? no chyba nie
To co tu się "robi" to jest jedno wielkie gówno, syf i gnój. Tutaj nie idzie się połapać o co chodzi wszystko w jednym temacie (kilka tysięcy postów) i czytaj to debilu i chciej pomagać innym! kto ma czas czytać kilka tysięcy postów!!! każdy user powinien zakładać temat a nie, że wszystko dzieje się w jednym temacie.
Zobacze jeszcze co mnie zdenerwuje to poprostu napisze do adminów fora.pl, że macie tu warez i zlikwidują was w ciągu kilku minut i skończy się wasza przygoda z forum a uwież zamkną was bo macie tu warez a na fora.pl nie można rospowszechniać plików bez licencji.
Wiem co mówie bo fora mam nie jedno i nie raz miałem podobne sytuacje.
Więc albo się poprawice w ciągiu 24H albo pisze do fora.pl
Pozdrawiam



Cytat:
drogi555 napisał:
Witam
Od tej pory Ja będę się z Panem kontaktował gdyż moj klient wyraźił takową wole.
Tak dla Pana wiadomości jestem prawnikiem i zajmuje się sprawną nielegalnych plików m.in na tym forum.
W poprzedniej wiadomości opisałem jakie poczynię kroki w tej sprawie.
Pozdrawiam
Prawnik Marcin Mękkal


Cytat:

drogi555 napisał:
Witam serdecznie
Niestety po sprawdzeniu forum przez naszą kancelarie okazuje się, że mały procent plików jest legalne.
Sprawa została zgłoszona na policje oraz do właścicielu serwisu fora.pl
w celu zablokowania tego forum i pociągnięcia do odpowiedzialności jego właścicieli.
Jeżeli to nic nie da sprawa trafi do sądu w ciągiu 7dni od otrzymania negatywnego wniosku od właścicieli portalu fora.pl
Pozdrawiam
Prawnik Marcin Mękkal


Wiadomości te zostały nadesłane na konto jednego z użytkowników (do wiadomości administracji).

Proszę o odpowiedź i szybką reakcję wyjaśniającą zaistniałą sytuację. Do tej pory NIE OTRZYMAŁEM ŻADNEJ OFICJALNEJ INFORMACJI od administracji FORA.pl - Postaram się odpowiedzieć i sprostać wszystkim rzekomym uchybieniom. Nie mniej jednak proszę o rzetelność i interwencję w tej sprawie. Jesteśmy skłonni do dalszej współpracy na ogólnie przyjętych warunkach przez administrację fora.pl – informuję raz jeszcze o zapoznaniu się z regulaminem fora.pl i niemożnością dojścia do konkretnego załamania któregoś z zawartych w nim paragrafów.

Z wyrazami szacunku:
Administrator forum symulator.fora.pl

Minęło 24h odkąd wysłane zostało zapytanie na adres [link widoczny dla zalogowanych] - nadal pozostajemy bez odpowiedzi. Martwimy się zaistniałą sytuacją, chcemy wyjaśnić sprawę, co jest nam skutecznie uniemożliwiane.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez p-trojmiasto dnia Pią 21:40, 13 Lut 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:48, 13 Lut 2009    Temat postu:

Szczegół jest taki, że serwis fora.pl zabrania udostępniania plików do pobiernia jeśli nie jest się jego autorem i właścicielem praw. To, że zostaje dodana inforamacja kto jest autorem to akurat nie jest istotne, bo i bez tej inforamcji łatwo to sprawdzić.
Suma summarum wg regulaminu fora.pl udostępniamy pliki, których jesteśmy właścicielami.

Tak czy inaczej radziłbym się zastosować to polecenia fora.pl, bo faktycznie pewnego dnia nie zarestrujecie się już więcej pod tym adresem.
Skoro napisali taki komunikat to musza być pewni tego co piszą. Jeśli łamiecie regulamin to jest to zrozumiałe. Webmasterzy fora.pl to nie są dzieciaki bawiące się w serwis.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BASF dnia Pią 21:52, 13 Lut 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
p-trojmiasto
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:08, 13 Lut 2009    Temat postu:

Dlaczego nikt nie skontaktował się z administratorem?
For tego typu jest więcej, nie celem jest tu ich wymienianie.
Autorzy tych dodatków sami dobrowolnie je publikują. Nadal czekam na oficjalne stanowisko.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:23, 13 Lut 2009    Temat postu:

oficjalne stanowisko serwisu zawiera regulamin serwisu, do którego także Wy macię się stosować.

powiem tak, macie działy download, które znając życie nie zawierają plików przez Was tworzonych. tak więc tworzycie forum działające nielegalnie.

do tego macie skrypt z dołączoną reklamą, a jakakolwiek reklama poza tymi z Fora.pl jest zabroniona.

odpowiedź z [link widoczny dla zalogowanych] może płynąć znacznie dłużej niż jedna doba.

jak zostało powiedziane wcześniej, bez powodu Wasze forum nie zostałoby w ten sposób ostrzeżone przez administrację.

p.s. co do tego "prawnika" to nie wydaje mi się, aby to była prawdziwa sytuacja, po prostu ktoś Was sypnął.

pradziwy prawnik pisze poprawnie stylistycznie ^^


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
p-trojmiasto
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:41, 13 Lut 2009    Temat postu:

O który skrypt chodzi? Proszę o wskazanie, dostosujemy się do wymogów.

Ogrom forum, uzyskana pozycja, liczba użytkowników zarejestrowanych oraz liczba dziennych wizyt została wypracowana dzięki długiej pracy poświęconej na to forum, nie chciałbym nie tylko ja, ale i (wszyscy) korzystający użytkownicy, aby zostało ono utracone. Liczba użytkowników, to przecież także profity dla serwisu fora.pl.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez p-trojmiasto dnia Sob 0:03, 14 Lut 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:08, 16 Lut 2009    Temat postu:


p-trojmiasto napisał:
O który skrypt chodzi? Proszę o wskazanie, dostosujemy się do wymogów.

Ogrom forum, uzyskana pozycja, liczba użytkowników zarejestrowanych oraz liczba dziennych wizyt została wypracowana dzięki długiej pracy poświęconej na to forum, nie chciałbym nie tylko ja, ale i (wszyscy) korzystający użytkownicy, aby zostało ono utracone. Liczba użytkowników, to przecież także profity dla serwisu fora.pl.


To jest nieoficjalne forum serwisu Fora.pl.

Jeśli masz jakieś pytania - kieruj je do osób, które są w stanie udzielić Tobie odpowiedzi - korzystaj z formularza kontaktowego na stronie głównej - www.fora.pl


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin