Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

naruszenie praw autorskich??
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Val
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:45, 16 Kwi 2006    Temat postu: naruszenie praw autorskich??

Na jednym z for zauważyłam, że moderator wkleił zdjęcie pochodzące z mojej strony internetowej. Zdjęcie jest robione przez kogoś innego, od kogo mam prawa autorskie, po za tym było edytowane przeze mnie w specyficzny sposób (dla potrzeb mojej strony, dlatego wiem, że z niej pochodzi).

Zdjęcie wklejone na tamtym forum znajduje się na zupełnie innym serwerze.

Czy, jeśli ktoś ściąga zdjęcie bez praw ani moich, ani rzeczywistego autora (bez którego zgody i tak nikomu bym tych praw nie udzieliła) i wkleja je na forum z innego serwera to jest naruszenie praw autorskich? Jakie mogą być tego konsekwencje?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kolesssss
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: z garażu

PostWysłany: Nie 11:52, 16 Kwi 2006    Temat postu:

nie wiem o co ci chodzi mów jasniej ale jak przeciesz inny kopiuja sobie zdjęcie które chcą i wklejają na forum przez fotosika więc nie wiem w czym problem

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pppiekarz
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 344
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: z odległej galaktyki...

PostWysłany: Nie 12:02, 16 Kwi 2006    Temat postu:

Naruszyłaś bardzo poważny problem w internecie. To czy uważasz to za naruszenie twoich praw to tylko od ciebie zależy. Na pewno w jakiś sposób powinien cię powiadomić o tym, że weźmie twoje zdiątko na forum. Mozesz go skarżyć, jak cie to boli, ale jak dla mnie szkoda zachodu. Jeśli na prawdę uważasz, że tego tak nie zostawisz, to konsekwencje mogą być takie, że gość może dostać karę pieniężną (jeśli wygrasz sprawę) a ty w sumie chyba nic z tego nie będziesz miała, może poza satysfakcją i straconą kasą na prawników itp. Na prawie sie nie znam, ale wydaje mi sie, ze to naruszenie nie jest aż takie straszne, żeby ciągać ludzi po sądach Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ahmed
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: łódz

PostWysłany: Nie 12:58, 16 Kwi 2006    Temat postu: Re: naruszenie praw autorskich??


Val napisał:
Na jednym z for zauważyłam, że moderator wkleił zdjęcie pochodzące z mojej strony internetowej. Zdjęcie jest robione przez kogoś innego, od kogo mam prawa autorskie, po za tym było edytowane przeze mnie w specyficzny sposób (dla potrzeb mojej strony, dlatego wiem, że z niej pochodzi).

Zdjęcie wklejone na tamtym forum znajduje się na zupełnie innym serwerze.

Czy, jeśli ktoś ściąga zdjęcie bez praw ani moich, ani rzeczywistego autora (bez którego zgody i tak nikomu bym tych praw nie udzieliła) i wkleja je na forum z innego serwera to jest naruszenie praw autorskich? Jakie mogą być tego konsekwencje?


Ja niewidze zadnego problemu Smile

P.S
Mozesz podac adres tego forum ??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pppiekarz
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 344
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: z odległej galaktyki...

PostWysłany: Nie 13:05, 16 Kwi 2006    Temat postu:

Ale niektórym może sie nie podobać jak inni używają na swoich stronach, tudzież forach ich pracy. To jest naruszanie praw i jeśli ktoś może czuć sie pokrzywdzony...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:34, 16 Kwi 2006    Temat postu:

Jest to serwis, koleś może skopiować od Ciebie całe forum a Ty nic mu nie możesz zrobić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
S Jacko
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 584
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdynia - Oksywie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:07, 16 Kwi 2006    Temat postu:


Zychukp1 napisał:
Jest to serwis, koleś może skopiować od Ciebie całe forum a Ty nic mu nie możesz zrobić.

W sądzie wygrasz, bo zamieszczanie cudzych zdjęć bez zgody jest naruszeniem praw autorskich.
Tylko szkoda zachodu. Stwierdzą małą szkodliwość i gościu dostanie tylko zakaz publikowania tego zdjęcia. A Ty stracisz czas i kasę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:34, 16 Kwi 2006    Temat postu:

heehhe no chyba że chcesz do idź do sądu Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
moderatorsalam
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 15 Gru 2005
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Nie 14:34, 16 Kwi 2006    Temat postu: Re: naruszenie praw autorskich??


ahmed napisał:

Val napisał:
Na jednym z for zauważyłam, że moderator wkleił zdjęcie pochodzące z mojej strony internetowej. Zdjęcie jest robione przez kogoś innego, od kogo mam prawa autorskie, po za tym było edytowane przeze mnie w specyficzny sposób (dla potrzeb mojej strony, dlatego wiem, że z niej pochodzi).

Zdjęcie wklejone na tamtym forum znajduje się na zupełnie innym serwerze.

Czy, jeśli ktoś ściąga zdjęcie bez praw ani moich, ani rzeczywistego autora (bez którego zgody i tak nikomu bym tych praw nie udzieliła) i wkleja je na forum z innego serwera to jest naruszenie praw autorskich? Jakie mogą być tego konsekwencje?


Ja niewidze zadnego problemu Smile

P.S
Mozesz podac adres tego forum ??

Za przeproszenie Ahmed, ale Tobie już niejednokrotnie za reklamowanie konkurencji u konkurencji uwae zwracano. Nie widzisz problemu, bo jeszcze nigdy nikt tobie gdy już się na pracujesz nic nie ukradł, lub żeruje na twoim z konkurencją.
Sprawa jest na prawdę poważna, sama mam z tym od dłuższego czasu problem, od kiedy coś mogę nazwać swoim i się pod tym podpisać (a i sprzedać) a kiedy nie.
Czysta przyzwoitość nakazuję się wpierw spytać czy można. Ma się fart jak trafi się na właąciciela a nie kolejnego po drodze złodzieja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
moderatorsalam
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 15 Gru 2005
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Nie 14:37, 16 Kwi 2006    Temat postu:

Możesz też zgłosić się z problemem do adminów serwera. Może on zareagują jakoś. To nic nie kosztuje, a może ten złodziejaszek czegoś się nauczy. - rozumiem że zdjecie specyficzne. ...jak przerabiane pod forum to ewnie to widział - dla mnie to jasny sygnał,że trochę (nie ważne ile) pracy w to włożyłaś, że jest twoje, powienien zapytać Neutral

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Val
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:49, 18 Kwi 2006    Temat postu:


moderatorsalam napisał:
Możesz też zgłosić się z problemem do adminów serwera. Może on zareagują jakoś. To nic nie kosztuje, a może ten złodziejaszek czegoś się nauczy. - rozumiem że zdjecie specyficzne. ...jak przerabiane pod forum to ewnie to widział - dla mnie to jasny sygnał,że trochę (nie ważne ile) pracy w to włożyłaś, że jest twoje, powienien zapytać Neutral

Żadne argumenty nie trafiaja do admina, a moderator, który zdjecie wkleił śmieje mi się w twarz ==; . Admin twierdzi, że guzik ją obchodzi, że zdjęcie z mojej stronki jest specyficzne i nie zgadzam się, żeby ktoś wycierał sobie nim buty Evil or Very Mad.

Napisałam do adminów serwisu, może zareagują...

Po za tym forum prowadzi dział, w którym regularnie rozpowszechnia się pliki z muzyką (i nie tylko), a z tego, co wiem, to już jest zabronione przez regulamin serwisu Rolling Eyes.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:01, 18 Kwi 2006    Temat postu:

Była kiedyś o tym gadka, Administrator nic w tym nie zrobi.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
arturborowiecki
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 160
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Warszawa/Polska

PostWysłany: Wto 9:40, 18 Kwi 2006    Temat postu:

Współczuje trochę.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 9:58, 18 Kwi 2006    Temat postu:

umiecie czytac ze zrozumieniem?

ona to zdjecie na samym poczatku wziela od kogos od kogo dostala pozwolenie...i wie ze od tamtej osoby ta co ukradła nie dostala by pozwolenia....

a Val je dostała i równiez dostała pozwolenie na przerobienie tego....


wg mnie jest to troche inna sytuacja - nie wiem co to za zdjecia - bo ja wnioskuje ze nie jest ono ot tak sobie dostepne na necie...

tak jak zostalo juz to tutaj napisane - w sadzie powinnas wygrac - ale czy jest sens tak to rozwiazywac?Smile

no chyba, ze naprawde to zdjecia jest tego warte.... Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
RobertMHT
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:45, 18 Kwi 2006    Temat postu:

na przyslosc jak sie ktos z was napracuje nad jakims zdjeciem, obrazkiem itp to polecam na nim zapisac adres swojej strony. To skutecznie zniecheca do kopiowania go do siebie Smile no i jeszcze jak wam zalezy to zawsze mozna zablokow2ac prawy przycisk myszy. Wiem ze to latwo obejsc no ale cuz. W sumie i tak wiekszosc osob ktore znam nie uialyby sobie z tym poradzic Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin