Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Mam kilka pytań.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ovocek
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:27, 11 Lut 2009    Temat postu: Mam kilka pytań.

Forum www.lawinasquot.fora.pl

1. Prawie od początku istnienia forum mam problem ze skasowaniem działu o nazwie wiersze rymowane - nie da się! Nie widzę go w ogóle w PA w zarządzaniu forami, jest tylko w zezwoleniach. To to już ukrywałam, robiłam go widocznym i nic - nadal nie pojawia się w zarządzaniu forami. Na forum też go jako tako nie widać, ale jak rozwijam sobie okienko skocz do, wtedy jest na liście i tylko tym sposobem można wejść.
Jednym słowem zrobiłam melinkę, której nie da rady skasować.
Co teraz?

2. Zedytowałam jedną skórkę i teraz mam jakby częściowo swoją, z kolorami takimi, jakie mi się podobają. Jednak chciałabym dać użytkownikom możliwość wyboru. Wszystko jest w porządku, bo skórki są wgrane itp. Ale jak ustawiam w PA możliwość wyboru dla użytkowników (oczywiście linku do zewnętrznego pliku css nie kasuję - wiadomo), tracę tą zedytowaną skórkę. A chciałabym po prostu, żeby była możliwość wyboru mojej i też jakiejś innej.

3. Jak już problem numer 2 uda mi się rozwiązać, chciałabym stworzyć więcej skórek i żeby każdy mógł sobie wybrać między moimi, załóżmy dwiema skórkami i trzecią już gotową, w której nie szperałam, czy da radę tak?

Co do tych skórek, to nie pisałam od nowa na tym arkuszu css (tzn. to nie ja sama to robiłam, bo jestem za ciemną masą), tylko wzięłam jakiś inny i zedytowałam kolory itp.

4. I ostatnie: Czy ktoś może mi podpowiedzieć, w którym miejscu jest fragment dotyczący:

a.
tego jak wyglądają linki na forum, bo nie odróżniają się i chciałabym je chociaż podkreślić i nie wiem jak to zrobić.

b. tego jak wyglądają na stronie głównej ikonki nowych postów. Mało się odznaczają (tak już było nawet w oryginale). Chciałabym tylko zmienić kolor, żeby informacja o nowych postach w tematach/działach była widoczniejsza.

[link widoczny dla zalogowanych]


Dziękuję ślicznie za poświęcony czas nad tym strasznie długim tekstem!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ovocek dnia Śro 17:36, 11 Lut 2009, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:09, 11 Lut 2009    Temat postu:

1. zrób synchronizację for. ewentualnie wprowadź forum do naprawiarki (może to błąd w tabelach).

2. i 3. - niemożliwe jest używanie dwóch styli, z czego jeden jest zmodyfikowany przez .css

ktoś ustawiając styl niezmodyfikowany, "łapie" też link do modyfikacji .css pierwszego stylu i jest z tego ciapa.

4. a. - nie jestem pewien, więc teraz nie powiem. jak sprawdzę to dam znać.

b. - nie da się.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ovocek
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 18:49, 11 Lut 2009    Temat postu:

1. Spróbuję z synchronizacją, ale właściwie co to jest ta synchronizacja (wiem, gdzie jest ta opcja, tylko nie wiem za co dokładnie jest odpowiedzialna), ale czy nie stracę nic z danych?
Naprawiarka odpada. Raz korzystałam z innego powodu i jakby miała pomóc, to by się przy okazji skasowało, a tu nic - zostało niestety.

2. Szkoda. Wydawało mi się, że widziałam na jednym forum taką możliwość (w serwisie fora.pl). Może jest jakiś sposób, żeby to sprytnie obejść? No nie wiem. Sad

3. Ok. Będę bardzo wdzięczna.

Dziękuję Ci X-alien.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:22, 12 Lut 2009    Temat postu:

1. Synchronizacja - zazwyczaj naprawia wartości liczników (kiedyś były z tym większe problemy - linki do nieistniejących stron itp.)

2. Zewnętrzny CSS jest używany tylko dla niezalogowanych lub dla wszystkich jeśli jest ustawiona opcja "Zignoruj styl użytkownika".

Jak podkreślić linki Question - np. przez zewnętrzny styl CSS (potrzebna jest znajomość CSS Smile ).

Można to np. zrobić w taki sposób:

Kod:

a {
    text-decoration: underline;
}


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ovocek
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:45, 16 Lut 2009    Temat postu:

Dzięki za pomoc. Melinka została niestety, ale dobra, niech już będzie. Nie mam do niej siły.
Można zamknąć. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin