Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Kolor tytułu tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:13, 10 Lut 2011    Temat postu: Kolor tytułu tematu

Witam. Niedawno pisałem na tym forum posta z zapytaniem ''jak dać kolor dla tytułu tematu?'' i kolega BASF odpowiedział ''tego nie zrobisz na fora.pl'' jak nie? A jak jest na housemd.fora.pl ? Zajrzyj do działu ''Biuro Administracji'' i tam są pokolorowane tytuły tematów! Więc da się? Nie ładnie tak oszukiwać, i to jeszcze na Oficjalnym forum pomocy serwisu fora.pl! Tutaj przecież wszyscy co pomagają powinni wszystko wiedzieć!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WormsPC
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:03, 10 Lut 2011    Temat postu:

Ech...

Kod:
<font color=KOLOR>Nazwa tematu</font>


Prościej by było podejrzeć link po najechaniu na nazwę tematu myszką...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:59, 10 Lut 2011    Temat postu:

To właśnie tak robię, i niema zakończenia </font>. Jest <font color=kolor> tekst. I to wszystko:-( niewiem jak pokolorować, wpisywałem tak samo jak jest na właśnie tej stronie ale żadnych efektów nie widać na moim forum:-(. Pisałem do Admina tamtego forum a on odpisał:

Cytat:
U nas odbywa się to za pomocą kodów umieszczanych przed tytułem tematu. I jest tak:
- przy czym druga literka to pierwsza literka koloru w języku angielskim, dlatego ten kod właściwy jest dla koloru czerwonego.

Rozumiecie coś z tego? Bo ja niewiem o co chodzi.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez dam dnia Pią 10:23, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:51, 11 Lut 2011    Temat postu:

Nie ma nic łatwiejszego.
robisz tak:
PA >Edycja > edytuj forum/temat wpisujesz np. <font color="800080"> tekst nazwy </font> klikasz Wyślij.
Jasna sprawa, że "numer" koloru wybierasz sobie z podanej w PA Tabeli kolorów - to tzw. kolory bezpieczne, które zawsze niezależnie od przeglądarki i systemu na jakich działa komputer jest wyświetlana identycznie.

I przy okazji - zmiana koloru Kategorii:
PA >Edycja > edytuj kategorię wpisujesz np. <font color="#800080"> tekst nazwy </font> >Aktualizuj
Ale potem kody html'a znikają! Mimo iż wyświetla się prawidłowo - czyli kolor jaki się wpisało.


Można także posługiwać się nazwami kolorów.

Wejdź na moje forum (podpis jest linkowany a duża część forum jest dostępna dla gości którzy nie są zalogowani) jako gość i sobie zobacz efekty.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pią 10:56, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:21, 11 Lut 2011    Temat postu:

Dzięki za te info. Nie obraź się, ale chodzi mi o tytuł tematu, a nie o nazwę kategorii, forum, czy opisu działu. Mi chodzi że nie wchodzę w PA bo żeby utworzyć Nowy Temat w jakimś dziale nie jest potrzebne wchodzenie do PA. Tylko chodzi mi o to, że wybieram któryś dział i w nim klikam na Nowy Temat i chodzi mi o tytuł tego tematu, żeby on był kolorowy gdy się kliknie na ten dział i tam będą tematy utworzone i żeby ich tytuły mieli kolor. Już wiesz o co mi chodzi? To może zrobim tak, ja na swoim forum utworze nowy temat w dziale ''Kosz'' np. będzie miał tytuł Test i właśnie żeby to miało jakiś kolor, czyli tytuł tematu.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez dam dnia Pią 12:23, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:28, 11 Lut 2011    Temat postu:

Aaa, teraz rozumiem!
Ale jeszcze się z kolorowaniem "Nowego Tematu" nie zetknęłam! Nie wiem czy tak można. Poprzez edycję stylu na pewno można, ale w sposó "prosty, łatwy i przyjemny" - chyba nie! Ale nie wiem "na pewno". Poczytam! Faktycznie na forum jakie cytujesz tak jest i to nawet w kilku kolorach.
......HHmmmmmmm...!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pią 12:36, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 13:08, 11 Lut 2011    Temat postu:

No właśnie:-) chodzi mi o to. Jak byś coś na ten temat znalazła czy dowiedziała się jaki na to kod jest lub czy trzeba coś w stylu zmienić, to daj znać tutaj:-)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WormsPC
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 13:47, 11 Lut 2011    Temat postu:


dam napisał:
Jak byś coś na ten temat znalazła czy dowiedziała się jaki na to kod jest lub czy trzeba coś w stylu zmienić, to daj znać tutaj:-)


A sam sobie nie możesz poszukać?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:04, 11 Lut 2011    Temat postu: h:fr Jak

W tym problem tkwi że szukałem gdzie się da! I nie znalazłem, dlatego pisałem do Admina tamtego forum a on odpisał (sprawdź w moim cytacie podanym wcześniej). I dalej niewiem. Nawet koleżanka jkw nie wie. Poczyta, poszuka. A Ja już mam to za sobą, i nic nie znalazłem na ten temat. Jak takiś mądry:-) to podaj mi link (jeśli oczywiście uda Ci się znaleźć coś na ten temat). Bo nigdzie w internecie nic niema jak to zrobić.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez dam dnia Nie 22:52, 13 Lut 2011, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:40, 11 Lut 2011    Temat postu:

Owszem jest, ale niestety to co znalazłam dotyczy jedynie phpBB by Przemo ... oni tam mogą ustawiać kolorowanie dla użytkownika, Moderatora , Admina - w PA.

U nas chyba to niest możliwe, my jesteśmy na BBcode.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:57, 11 Lut 2011    Temat postu:

Mam kolejną wskazówkę od tamtej Adminki, napisała:

Cytat:
Kod brzmi (bez spacji):
h : f r (po r spacja, a następnie nazwa tytułu).

Rozumiecie coś z tego cytatu?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez dam dnia Pią 20:04, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:41, 12 Lut 2011    Temat postu:

Już rozwiązałem ten problem:-)
Na tamtym forum stworzyłem temat, i przed tytułem tematu umieściłem ten kod:
h:fr tekst. I działa, a na moim forum nie:-(. Może to jest jakieś BBCode trzeba dodać swoje na forum? Bo na tamtym jak wpiszę ten kod to na pasku strony na samej górze wyświetla się <font color=red> tekst. Czyli albo trzeba coś zmienić/dodać w stylu, albo znacznik BBCode na własne forum?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:30, 13 Lut 2011    Temat postu:


dam napisał:
To właśnie tak robię, i niema zakończenia </font>. Jest <font color=kolor> tekst. I to wszystko:-( ...


Dlatego, że nie ma tego zamknięcia tagu (</font>) kolor nie będzie wyświetlony.

Wynika to z ograniczenia długości pola tematu. Dlatego, gdy nazwa tematu jest krótka, możliwa jest zmiana koloru.

Dlatego jedynym dobrym sposobem jest użycie zewn. pliku CSS, ale konieczna jest bardzo dobra znajomość CSS i HTML - bez tego ani rusz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dam
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:49, 13 Lut 2011    Temat postu:

Aha, ale dla mnie jest to dziwne, że na tamtym forum też na fora.pl da się kolorować tytuł tematu za pomocą krótkiego kodu wpisywanego w rubryce do tematu i jest to:
h:fr Tytuł tematu. Czy u mnie na forum też mogę tak zrobić? Może to jest własny BBCode?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 11:16, 14 Lut 2011    Temat postu:

To ja też komplenia jakaś głupia jestem, bo u siebie na forum testowym też nie mogę wymusić tego kolorowania nowego tematu w danym forum.

I obojęnie jak piszę ten kod

Cytat:
Kod brzmi (bez spacji):
h : f r (po r spacja, a następnie nazwa tytułu).



używając <...> lub nie, zamykając </font> lub nie to i tak nie zmienia koloru, kie licho! Nawet jedej litery pisanej jako nazwy tematu (długość tematu)) nie zmienia.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pon 11:20, 14 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin