Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Kilka pytań

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karmen666
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:07, 27 Lip 2012    Temat postu: Kilka pytań

Witam.
Przeszukałam wszystkie opcje parę razy, ale nie wiedzę nigdzie miejsca, gdzie mogłabym uruchomić przy rejestracji okno "Potwierdź, że masz 18 lat". Gdzie mogę to zrobić?

Zastanawiam się też, jak usunąć tekst "Subfora". To znaczy - pod danym forum, np. Regulamin, mam napisane "Subfora", a dopiero później owe subfora są wymienione. Bardzo mi to przeszkadza, aczkolwiek jak nic się nie da z tym zrobić, to przeżyję.

I jeszcze jedna sprawa - chcę dać użytkownikowi rangę. Nie jest to ranga specjalna, ani nie jest też uzależniona od ilości wpisów (jest to forum gdzie każdy wciela się w jakąś postać i są one podzielone na trzy rangi). Jak to zrobić? Nigdzie nie widzę takiej opcji...

Będę wdzięczna za jak najszybszą pomoc. Jeśli podobne pytanie się już pojawiło, to przepraszam najmocniej (przeglądanie wszystkich tematów zajęłoby mi wieki całe).

PS: Swoją drogą FAQ jest bardzo nieświeże. Wiem, bo chciałam z niego skorzystać. Np. dodawanie shoutboxa nieco się zmieniło, a o dodaniu forum do Google, to już nawet nie wspomnę - tak, jak z tym pierwszym dałam sobie radę, tak drugiego absolutnie nie umiem ogarnąć... (więc w sumie i w tym przydałaby mi się pomoc). W każdym razie, przydałoby się owe FAQ trochę odświeżyć.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Karmen666 dnia Nie 23:50, 29 Lip 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WormsPC
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:42, 01 Sie 2012    Temat postu:

1. Nie można.
2. Chodzi o rangi dla grup? Jeżeli tak , to też się tak nie da.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmen666
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:07, 01 Sie 2012    Temat postu:

Nie można czego? Usunąć napisu "subfora", czy może ustawić opcji przy rejestracji "Potwierdź, że masz 18 lat"?
Jeśli to pierwsze jest niemożliwe, to przeżyję. A jeśli drugie, to po kiego grzyba w regulaminie fora.pl jest, tu cytuję "Administrator zakładający Forum zawierające treści i materiały dla osób pełnoletnich zobowiązany jest do stosowania mechanizmów weryfikacyjnych dla Użytkowników Serwisu pozwalających na ograniczenie dostępu do takiego Forum osobom poniżej 18 roku życia."?
Bo nie wiem, na które pytania dałeś odpowiedź (biorąc pod uwagę, że zadałam 3 + prośba o pomoc w dodaniu forum do google, zawarta w PS


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WormsPC
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 12:57, 02 Sie 2012    Temat postu:

Napisu "Subforum" się nie usunie. A co do rejestracji - są tylko opcje "Zgadzam się na te warunki" i "Nie zgadzam się na te warunki". Jest tak dlatego , że w innej wersji phpBB2 jest właśnie coś podobnego , a na tej wersji skryptu musiało być jak zwykle coś zmienione...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmen666
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:36, 02 Sie 2012    Temat postu:

No to trochę do du... Mam w takim razie nadzieję, że moje forum nie zostanie usunięte dlatego, że nie ma zapytania o wiek, bo się przy nim narobiłam jak głupia =_=". No nic, dziękuję ci bardzo ^^.

Teraz zostało więc tylko wytłumaczenie mi, jak do jasnej Anielki wklepać moje forum do Google, bo na razie jak wpisuję cokolwiek z nim związanego, to się nie wyświetla i jakoś nie wydaje mi się, żeby sam z siebie miał to robić... Chyba, że się jednak mylę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mondry
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:51, 02 Sie 2012    Temat postu:


Karmen666 napisał:

Teraz zostało więc tylko wytłumaczenie mi, jak do jasnej Anielki wklepać moje forum do Google, bo na razie jak wpisuję cokolwiek z nim związanego, to się nie wyświetla i jakoś nie wydaje mi się, żeby sam z siebie miał to robić... Chyba, że się jednak mylę.

FAQ punkt 60.
http://www.forum.fora.pl/pomoc-i-pytania,3/faq,24708.html

Po jakimś czasie, Twoje forum zacznie się pokazywać w Google.
Moje po wpisaniu nazwy w Google, pokazuje się na pierwszym miejscu, no ale ja mam nietypową nazwę forum Mr. Green


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mondry dnia Czw 21:53, 02 Sie 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WormsPC
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:06, 04 Sie 2012    Temat postu:

Karmen , możesz wpisać tagi w PA , pod którymi będzie się ukazywać link do twojego forum Smile.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmen666
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:05, 07 Sie 2012    Temat postu:

mondry - otóż jak napisałam za pierwszym razem, FAQ jest dość nieświeże i jeśli chodzi akurat o wklepanie forum do Google, zupełnie nieprzydatne, bo wiele się zmieniło.

WormsPC - dzięki ^^. Zobaczę czy to coś da ^^.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmen666
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 3:47, 09 Sie 2012    Temat postu:

Dobra, może truję tyłek, ale mam kolejne trzy pytania pytania (kto pyta, nie błądzi ):

1) Wiem już, że nie da się zlikwidować napisu "subfora". A da się chociaż tak zrobić, żeby te subfora się nie zwijały? Tzn. gdy jest ich więcej niż określona ilość, to nie widać ich wszystkich, tylko jest "zobacz więcej" czy jakoś tak... Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.

2) Czy pod belką "kto jest na forum" da się coś jeszcze napisać? Chodzi mi o to, że chciałabym zrobić miejsce na bannery innych forum na samym dole forum, a nie przed miejscem na logowanie, czy właśnie tym "kto jest na forum". Czy jest to możliwe? Jeśli nie, to tworzy się trzecie zagadnienie.

3) Jeśli odpowiedź na pytanie drugie brzmi "NIE" to czy ktoś przynajmniej pomoże mi zrobić taki temat na moim forum, żeby się "zwijał" (zrobiłam takie okienko podobne do miejsca na SB, ale chciałabym, żeby się nie rozciągał w miarę dodawania bannerów, tylko właśnie się zwijał z możliwością scrollowania w dół i w górę)? Byłabym wdzięczna, bo nie wiem, jak to zrobić, a już dwa bannery dość mocno rozszerzyły to okienko.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin