Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Jakim cudem?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz005
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:40, 10 Lis 2009    Temat postu: Jakim cudem?

Na moim forum było już kilka tysięcy postów i kilkaset tematów, jakim cudem z dnia na dzień z forum to wszystko zostało wyczyszczone Neutral

To forum istniało już od kilku lat a z dnia na dzień cały dorobek forum wyparował.

Może mi ktoś wyjaśnić co to ma znaczyć??? Tylko nie mówcie mi że to wina któregoś z administratorów bądź moderatorów mojego forum.
Czy jest chociaż jakaś możliwość przywrócenia wszystkich postów i tematów.

smyk.fora.pl/


Ehhhhh to jest dla mnie nauczka aby już nigdy więcej nie korzystać z fora.pl


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Mariusz005 dnia Śro 0:15, 11 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:07, 11 Lis 2009    Temat postu:

Raczej wina moderatora/administratora.

Administrator może wykorzystać opcje ACP -> Fora -> Czyszczenie lub włączyć automatyczne czyszczenie w ACP -> Fora -> Zarządzaj, wystarczy zedytować jakiś dział i włączyć automatyczne czyszczenie i będzie wywalać tematy automatycznie co określony czas.

A moderator, to chyba nie trzeba tłumaczyć, ma klawisz usuń posty, a aby szybciej mu to poszło może wejść w jakiś dział i na samym dole z prawej strony jest coś takiego:

Cytat:
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach
Możesz moderować to forum


Wystarczy kliknąć na "moderować to forum", następnie zaznaczyć wszystkie i kliknąć usuń.

Jedyne co możesz teraz zrobić to skorzystać z formularza kontaktowego prosząc o przywrócenie backupu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:33, 11 Lis 2009    Temat postu: Re: Jakim cudem?


Mariusz005 napisał:
Ehhhhh to jest dla mnie nauczka aby już nigdy więcej nie korzystać z fora.pl


To nie wina serwisu, tylko błędu człowieka a w tym przypadku jestem przekonany, że tym człowiekim jest ktoś z administracji/moderacji forum.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BASF dnia Śro 11:35, 11 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mariusz005
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:38, 11 Lis 2009    Temat postu:

Nikt z administracji nie majstrował przy opcjach czyszczenia forum, w ostatnim czasie tylko ja pełniłem rolę moderatora i administratora.

W ustawieniach ACP nigdy nie majstrowałem.



Zresztą to już nie pierwszy raz, bo to samo stało się z innym moim dawnym forum.

Mam nadzieję że uda się przywrócić backup


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:47, 12 Lis 2009    Temat postu: zabezpieczenia

To może ktoś dostał się do Twojego konta. Jakby zobaczyć to fora.pl nie ma limitu błędnych logowań. Wystarczy wykodzić sobie prosty program + słownik haseł. Polecam na fora.pl używać bardzo skomplikowane hasła.

Tylko teraz ktoś powie, iż trudne hasła są nie do zapamiętania. Jednak, można pamiętać swoje hasło mimo iż będzie bardzo trudne.
Np. wymyśl sobie hasło takie aby zapamiętać, jednocześnie aby nie było za łatwe. Chociażby forumsmyk24$ - jednak takie hasło można w miarę łatwo złamać. Dlatego wystarczy to zakodować jakimś algorytmem. Przykładowo możemy skorzystać z SHA-1
[link widoczny dla zalogowanych]
W okienku "Input" wpisz swoje hasło: forumsmyk24$ i kliknij na klawisz "SHA-1" wynikiem będzie: ece08772d55ec4aea1262d87f3a5c9de84735bcf

Takie hasło wpisz w swoim profilu. Przyznasz mi chyba rację, że jest skomplikowane, a wpisanie przez drugą osobę takiego hasła wiąże się z cudem. Mimo to Ty sobie poradzisz bo wiesz co się znajduje w tym hashu Wink

Oczywiście pamiętajmy by nie używać nigdzie tych samych haseł - to podstawa.

Polecam tą metodę, może nie wszędzie ale przynajmniej na fora.pl bo jak już wspomniałem tutaj można wpisywać błędne hasło ile razy się chce. Powinien być jakiś limit, po którym byłaby automatyczna blokada konta na x minut, niestety takiej modyfikacji fora.pl nie raczyła zainstalować.

Drugi sposób na włam to przez email, trzeba równie dobrze pilnować własnej skrzynki. Polecam używać gmail.com. Przetestowałem większość skrzynek i śmiem twierdzić iż gmail.com jest najbardziej bezpieczne. Najgorsze bezpieczeństwo zapewniają portale o2.pl/tlen.pl oraz gery.pl. Na o2.pl jak poczytacie to wystarczy podrobiony, dodatkowo zeskanowany dowód osobisty. Czyli wystarczy tylko photoshop Smile

Innej możliwości by uzyskać nieupoważniony dostęp na fora.pl nie ma. Na co dzień pracuję przy zabezpieczeniach informatycznych i pozwoliłem sobie kiedyś sprawdzić bezpieczeństwo fora.pl. Poza brakiem limitu przy logowaniu z błędnym hasłem nie ma poważniejszych błędów/luk.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez cleXter dnia Czw 9:50, 12 Lis 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coder
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 260
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 5/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 17:53, 12 Lis 2009    Temat postu:

cleXter mylisz się, łamanie hasła na fora.pl (słownikowo lub brutalnie) w rozsądnym czasie jest nierealne, wykluczając oczywiście najsłabsze hasła...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:26, 13 Lis 2009    Temat postu:

uuu zdziwiłbyś się... Pomyśl jaki przedział wiekowy maja posiadacze fora na fora.pl. W większości przedział 10-15lat - takie osoby nie ma co mówić, w większości nie mają dużego doświadczenia w korzystaniu z internetu. Zazwyczaj używają prostych haseł. Myślisz, że słowniki są takie małe?

Jak sądzisz dlaczego jest tyle podmienionych stron w internecie przez script kiddies? W większości korzystają z jakiś gotowych oprogramowań aby wyciągnąć hasło. W 90% dostają zakodowane hasło - dokładniej mówiąc hash, który jest skrótem w jedną stronę. Nie da się go zdekodować, jednak używając słowników w 60% odnoszą sukces. Sam na co dzień pracuję jako audytor security IT - dokładniej sprawdzam aplikacje webowe pod kątem bezpieczeństwa, zanim zostaną opublikowane w Internecie.

Chociaż wiadomo iż nie jest to 100% metoda, jednak nie zdziwiłbym się jakby dało się złamać w taki sposób co 3 forum.

Jednak pamiętaj, że jest możliwość dostania się na email - co czasami nie należy do trudności Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin