Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

IP UŻYTKOWNIKA

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pytalski
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:35, 25 Lut 2008    Temat postu: IP UŻYTKOWNIKA

Witam,
pewnego pięknego dnia na forum, które mam przyjemność prowadzić wlazła osoba, która ze względu na nieprzestrzeganie pewnych zasad została wywalona. Od tego czasu, dziwnym zbiegiem okoliczności, zarejestrowało się na forum sporo osób. Przypuszczam, iż jest to zawsze ta sama osoba.
Czy jest sposób aby rejestrujący się użytkownicy byli mniej anonimowi i czy jest możliwość weryfikacji numerów IP takiego logującego się człowieczka?
Co można zrobić w tej sytuacji aby wyplemić tego chwasta?
Bardzo proszę o pomoc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:49, 25 Lut 2008    Temat postu:

Można dać Bana na IP.

Panel Administracyjny->Użytkownicy->Banicja (tam powinieneś się zorientować - ban po adresie IP).

http://www.forum.fora.pl/pomoc-i-pytania,3/faq-aktualizacja-26-08-2007,24708.html

Pisząc dwa tematy na tym samym forum o tej samej sprawie (nawet jeśli piszesz w inny sposób) sam "tworzysz" spam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pytalski
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:55, 25 Lut 2008    Temat postu:

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź aczkolwiek chyba zupełnie się nie zrozumieliśmy.
Zdaję sobie sprawę że kogoś można zbanować bo tak właśnie zostało to uczynione z opisaną w poście osobą. Sęk w tym, że numer IP jest widoczny tylko w momencie gdy dana osoba jest akurat na forum. Nie mam tyle czasu aby gapić się 24h na dobę w ekran w oczekiwaniu na zalogowanie się danej osoby. Stąd pytanie czy jest jakaś możliwość aby np. numer IP był widoczny dla administratora nawet jakiś czas po wylogowaniu forumowicza.

Wydaje mi się również, że konkretne pytanie o IP jest innym pytaniem od ogólnego jak poradzić sobie w danej sytuacji. Nie jest to więc spam tylko rozpaczliwa chęć znalezienia pomocy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:01, 25 Lut 2008    Temat postu:

Bylo zglaszane w propozycjach modow by byla statystyka usera kiedy byl na forum ostatnio i z jakiego IP sie logowal. NIestety na chwile obecna nie ma odzewu na ten temat. Szkoda. Bo byla by to dosc przydatna modyfikacja.

Moze nowy admin kamilk pomoze przekonac administratorow serwera do kilku potrzebnych modow? Bylibysmy wdzieczni.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:04, 25 Lut 2008    Temat postu:

IP zostaje np. po napisaniu posta, więc nie uważam, żeby takie przechowywanie dodatkowych danych (ale wciąż tych samych) było potrzebne.

Jeśli ktoś ma zmienne IP, to jedyne co można zrobić to zablokować całą podklasę adresów, ale przez to inni np. z tej samej miejscowości/dzielnicy, nie będą mieli dostępu do waszych for.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Pon 17:05, 25 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pytalski
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:05, 25 Lut 2008    Temat postu:

To ja bym była bardzo wdzięczna gdyż mam zdecydowanie mniej czasu niż osoby logujące się na forum tylko po to by rozładować swoje problemy osobowościowe.
Może jakaś petycja ? Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ciacho
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 303
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ja się taka słodka wzięłam?
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:42, 26 Lut 2008    Temat postu:


pytalski napisał:
Stąd pytanie czy jest jakaś możliwość aby np. numer IP był widoczny dla administratora nawet jakiś czas po wylogowaniu forumowicza.

Jeśli ta osoba napisała posta, to znajdziesz przy nim opcję "Zobacz IP autora". Po kliknięciu w nią masz "IP dla tego postu" oraz "Inne IP, z których pisał ten użytkownik". To nie wystarczy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pytalski
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:10, 26 Lut 2008    Temat postu:

Nie wiem jak u innych potrzebujących ale u mnie nie wystarczy. Mam powody przypuszczać, że po tym jak użytkownika wywaliłam zaczął się logować pod innymi nazwami. Ponieważ nie pisze postów nie mam jak zweryfikować poprawności swoich przypuszczeń.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robi
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:16, 26 Lut 2008    Temat postu:

Jeżeli jakiś użytkownik nie napiszę ani jednego posta mogę sprawdzić jak on ma IP Question

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:43, 26 Lut 2008    Temat postu:


Robi napisał:
Jeżeli jakiś użytkownik nie napiszę ani jednego posta mogę sprawdzić jak on ma IP Question
Jesli trafisz jak jest na forum to w PA bedziesz widzial


pytalski napisał:
Nie wiem jak u innych potrzebujących ale u mnie nie wystarczy. Mam powody przypuszczać, że po tym jak użytkownika wywaliłam zaczął się logować pod innymi nazwami. Ponieważ nie pisze postów nie mam jak zweryfikować poprawności swoich przypuszczeń.

Wlasnie o to chodzi by ten mod pomagal w takich sytuacjach. IP z ostatniego logowania bardzo by sie przydalo.


kamilk napisał:
IP zostaje np. po napisaniu posta, więc nie uważam, żeby takie przechowywanie dodatkowych danych (ale wciąż tych samych) było potrzebne.

Przeciez zachowanie ostatniego IP to niewiele danych. Nie potrzeba by rejestrowalo IP z wszystkich wejsc, a tylko pokazywalo z ostatniego. Poprzednie by "kasowalo" Wiecej danych zapisuja statystyki ostatnio wprowadzone. Ktore zreszta ciagle sa niedopracowane i czekamy na poprawki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:24, 27 Lut 2008    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:

Przeciez zachowanie ostatniego IP to niewiele danych. Nie potrzeba by rejestrowalo IP z wszystkich wejsc, a tylko pokazywalo z ostatniego. Poprzednie by "kasowalo" Wiecej danych zapisuja statystyki..


Nie wiem, skąd Twoja pewność, że statystyki są zapisywane Question

Padło pytanie:


pytalski napisał:
Czy jest sposób aby rejestrujący się użytkownicy byli mniej anonimowi i czy jest możliwość weryfikacji numerów IP takiego logującego się człowieczka?
Co można zrobić w tej sytuacji aby wyplemić tego chwasta?


Odpowiedź:

Nie. Jedyne co mogę jeszcze doradzić, to ban na IP lub e-mail. Jeśli to nie pomaga to skąd masz pewność, że akurat ktoś, kto się zarejestrował, to akurat ktoś "niepożądany" Question

IMHO forum powinno być dostępne dla możliwie największej liczby osób (jeśli chodzi o samo przeglądanie) inaczej traci sens. Jeśli jednak chcesz poukrywać jakieś tematy to np. skorzystaj z uprawnień dla GRUP i do nich pododawaj osoby mile widziane na forum.

Stałe przeglądanie IP nic Ci nie da Exclamation Chyba, że masz inne zdanie, to opisz jaką możliwość dało by Tobie przechowywanie takich danych - IP logujących się osób, do czego byś to użył Question


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:53, 27 Lut 2008    Temat postu:


kamilk napisał:

Dr.Kidler napisał:

Przeciez zachowanie ostatniego IP to niewiele danych. Nie potrzeba by rejestrowalo IP z wszystkich wejsc, a tylko pokazywalo z ostatniego. Poprzednie by "kasowalo" Wiecej danych zapisuja statystyki..


Nie wiem, skąd Twoja pewność, że statystyki są zapisywane Question

W obu przypadkach byla by ta sama zasada. Jedne to statystyki forum, drugie statystyki usera. Jesli glowne statystyki nic nie zapisuja to i w tym wypadku bylo by identycznie. W by Przemo istnieje taka funkcja i nie obciaza serwera zapisywanymi danymi.


kamilk napisał:

Stałe przeglądanie IP nic Ci nie da Exclamation Chyba, że masz inne zdanie, to opisz jaką możliwość dało by Tobie przechowywanie takich danych - IP logujących się osób, do czego byś to użył Question

Dokladnie opisane jest tu:

pytalski napisał:
Nie wiem jak u innych potrzebujących ale u mnie nie wystarczy. Mam powody przypuszczać, że po tym jak użytkownika wywaliłam zaczął się logować pod innymi nazwami. Ponieważ nie pisze postów nie mam jak zweryfikować poprawności swoich przypuszczeń.

Czesc for jest zakladana tylko dla wybranej grupy osob. Np osoby tylko z jednej sieci gzie po IP osob zarejestrowanych widac ze przynalezy taka osoba do tej grupy.

Nie wszystkie fora sa zakladane dla wszystkich. Niestety nie ma mozliwosci by to nadzorowac. Bany na IP i email nie rozwiarza sprawy. Email mozna zalozyc nowy i po problemie. Ban na IP przy neo blokuje naprawde ogromna ilosc ludzi niepotrzebnie. Czasem userow bedacych za natem tez mozna zablokowac niepotrzebnie. Majac ostatnie IP osob niechcianych mozna usera zlokalizowac.

Na chwile obecna nie ma mozliwosci by na forach ustawic rejestracje na np. zaproszenie, lub calkowicie wylaczyc rejestracje majac wlaczone forum. Pokazujac ostatnie IP z logowania ulatwi walke z userami nieporzadanymi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 13:03, 27 Lut 2008    Temat postu:

Ja tylko nie wiem skąd wiesz, że ktoś jest "chwastem" (jak to napisał pytalski) tylko na podstawie nazwy użytkownika, adresu e-mail, IP czy też dlatego, że nie pisze postów czy coś Question Serio, nie rozumiem jak byście chcieli usuwać takich użytkowników - tzn. na jakiej podstawie Question

Nie wiem jakiej wielkości są wasze fora (podejrzewam, że jest niewielu użytkowników), ale przypuśćmy, że macie dużą "oglądalność" i codziennie rejestrują się setki osób.

IMHO zezwolenia GRUP to odpowiedź na wasze bolączki Smile

Edit:

IP z ostatniego logowania przydałoby się tylko i wyłącznie gdy ktoś pisze jakieś posty obraźliwe - w celu stwierdzenia, czy ma zmienne IP i czy warto banować takiego użytkownika per IP. W przypadku problemu, który zgłosił pytalski polecam grupy.

Zamykam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Śro 13:30, 27 Lut 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin