Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

groźby włamania na forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mar00
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:56, 08 Gru 2008    Temat postu: groźby włamania na forum

czy dobrze zrobiłem podając, IP tego człowieka, jego wypowiedź, i prosząc o rade/pomoc w mailu do fora.pl?

Dobrze że kolega się na tym zna to mi powiedział w miarę co i jak, dał adres jakiejeś strony z programami do wbijania na fora zrobione w phpBB, żebym zczaił o co chodzi tamtemu, który wysyła aluzyjne wiadomości na forum, (jedną bezpośrednią że wystarczy coś tam zrobić), e dodatku, oferuje swoją odpłatną pomoc, po czym znowu swoje..

Wszystko zaczęło się jak kolega zrobił, forum, dla uczniów mojej szkoły, nie pisze tam nawet która to szkoła, tylko pisze o jakim profilu ona jest.

Szkoła ma forum swoje, przy swojej stronie, i w chwili kiedy ludzie wyrazili zainteresowanie naszym, to zaczęły się kłopoty, z ich wrednym adminem.
W szkole nie da się również zaprzestać, bo dyrekcja "poszukuje", adminów naszego forum, i jest jakoś wrogo nastawiona, tamten napisał że dużo sie się starali z tym swoim i nie będzie tego tolerował, że moi znajomi odwiedzają moje forum.

Co o tym sądzicie? Co waszym zdaniem powinienem zrobić. I co sie robi w takich sytuacjach?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:31, 08 Gru 2008    Temat postu: Re: groźby włamania na forum


mar00 napisał:


Co o tym sądzicie? Co waszym zdaniem powinienem zrobić. I co sie robi w takich sytuacjach?


co powinieneś zrobić... dokładnie to... nic. to, że komuś nie podoba się Twoje forum to nie znaczy że nie możesz go mieć.

gadać to sobie każdy może, włamanie na czyjeś forum/stronę jest karalne w Polsce.

w przypadku gdy ktoś to zrobi i daje na to dowoy, sam pod siebie kopie dołek.

Ty nie masz się czym przejmować - tematykę można dla swojego forum wybrać dowolną


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mar00
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:37, 08 Gru 2008    Temat postu:

dziękuje, czekam jeszcze na odpowiedź od fora.pl, bo już wysłałem wiadomość mailem, mam nadzieję ze sytuacja zakończy się pokojowo, i że to tylko groźby - dzięki za rade, x-alien.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mar00 dnia Wto 18:46, 09 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Betsy
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Leszno
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 23:34, 20 Kwi 2009    Temat postu:

podpinam się pod temat

u mnie doszlo do wlamania na forum
jedna z uzytkowniczek dostala sie do zamknietego dzialu na forum (dostepny tylko dla modow) i szantazowala informacjami jedna z adminek

nie miala tam nigdy dostepu, nikt nie podawal jej swojego hasla itp a jednak znala tresci postow z tegoż działu

napisałam do fora.pl tak jak radziliście
odpowiedzi wsparcia technicznego rozłożyły mnie na łopatki...

rozumiem, że własciwie fora.pl za duzo nie zrobią pewnie
ale na moje sugestie, że fora.pl powinny wzmocnic zabezpieczenia aby takich sytuacji uniknac w przyszlosci, pani z obslugi technicznej pyta sie mnie jakie mam propozycje i co maja wzmocnic...

Neutral

fajne wsparcie.. nie ma co..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coder
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 260
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 5/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 11:23, 21 Kwi 2009    Temat postu:


Betsy napisał:

napisałam do fora.pl tak jak radziliście
odpowiedzi wsparcia technicznego rozłożyły mnie na łopatki...

rozumiem, że własciwie fora.pl za duzo nie zrobią pewnie
ale na moje sugestie, że fora.pl powinny wzmocnic zabezpieczenia aby takich sytuacji uniknac w przyszlosci, pani z obslugi technicznej pyta sie mnie jakie mam propozycje i co maja wzmocnic...
Neutral
fajne wsparcie.. nie ma co..


Sprawa jest taka że nie jest (oficjalnie) znana jakaś luka która pozwoliłaby na włamanie, gdyby taka się pojawiła to jakieś działania pewnie byłyby wszczęte. A jak na razie to zabezpieczenia są takie jak wszędzie, czyli standardowe dla phpBB. W sumie to można by coś zrobić... może za rok o tym pomyślą Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Betsy
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Leszno
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:16, 21 Kwi 2009    Temat postu:

no OK
ale rozwala mnie tekst, ze ja mam panience wskazac co fora.pl maja zrobic...
Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mk2
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:57, 22 Kwi 2009    Temat postu:

zastanawia mnie fakt szantażowania, co za problem wywalić wszystko z tego działu tak aby już nikt tego nie widział, no i of course tłumaczyć że "ktoś" tam sobie coś ubzdurał-- posprzątane Smile Przy okazji wykorzystać bana za wprowadzanie w błąd i gits

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mk2 dnia Śro 17:58, 22 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bardzozuy
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:08, 09 Maj 2009    Temat postu:


mk2 napisał:
zastanawia mnie fakt szantażowania, co za problem wywalić wszystko z tego działu tak aby już nikt tego nie widział, no i of course tłumaczyć że "ktoś" tam sobie coś ubzdurał-- posprzątane Smile Przy okazji wykorzystać bana za wprowadzanie w błąd i gits


Istnieje multum sposobów na uwiecznienie treści strony i skoro ktoś posuwa się do szantażu to należy zakładać że jakieś zaplecze ma.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin