Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Forum - tło

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DrCormier
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 12:33, 12 Wrz 2014    Temat postu: Forum - tło

Hej, mam problem. Chcę zmienić tło na moim forum, ale ciągle nie chce się włączyć. Zrobiłam wszystko ze wskazówkami podanymi na FAQ. Najpierw próbowałam zeedytować styl i dodać forum i nic. Potem ściągnęłam styl css, zeedytowałam go, wkleiłam tło, jakie chcę, zlinkowałam, wkleiłam w opcję styl zewnętrzny CSS i tło zrobiło mi się czarne, zamiast takie, jak chciałam. Jak to zrobić, żeby było dobrze? Pozdrawiam.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:32, 12 Wrz 2014    Temat postu:

COŚ musisz robić nieprawidłowo. Sposób opisany w FAQ działa prawidłowo.
Pod warunkiem, ze wszystko jest zrobione dobrze.
Jeszcze raz przypominam FAQ:
"41. Jak zmienić tło na forum?

Aby zmienić tło należy wejść do PA-->Style-->Zarządzaj i tam zeedytować styl, w którym chcemy dodać tło.
Uwaga! Jedyne co tam robimy to usuwamy, kolor tła (kasujemy wszystkie znaki w tym polu) i klikamy "Zapisz ustawienia"

Następnie wchodzimy do
PA-->Fora-->Zarządzaj-->Tworzymy nowe forum i w jego opis wklejamy następujący skrypt:

Kod:
<body background="Adres url obrazka">

W miejscu "Adres url obrazka" wklejamy bezpośredni link do obrazka, który chcemy dać na tło forum.

Jeżeli nasz obrazek nie ma adresu URL, należy wrzucić go na jakiś hosting ( patrz pkt. 16 )

Jak już stworzymy nowe forum, należy go ukryć przed użytkownikami:

PA-->Fora-->Zezwolenia-->Wybieramy forum ze skryptem na tło forum i ustawiamy je na "Prywatne [ukryte]"

Istnieje także inny sposób na zmianę tła na forum, który pozwoli na ustawienie dowolnego obrazka tła w każdym stylu!

Polega on na odpowiednim zmodyfikowaniu pliku CSS danego stylu.

W tym celu należy wkleić ten oto kod:

Kod:
body {
background-image: url("http://bezposredni.adres.do/obrazka.jpg");
}

Następnie zapisać plik CSS i wrzucić go na serwer. Po uzyskaniu bezpośredniego linka do pliku, należy wejść do:

PA-->Ogólne--Konfiguracja-->Zewnętrzny plik CSS

i tam przekopiować ów link. Klikamy "Wyślij" i cieszymy się nowym wyglądem forum "


Sprawdź czy wszystko po kolei robisz prawidłowo - bo jeśli (jak piszesz kolor zmienia się na czarny ) to jednak COŚ!!! się dzieje
Może źle/nieprawidłowo ściągnęłaś plik css stylu? Jak to zrobiłaś?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Pią 19:35, 12 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DrCormier
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:04, 12 Wrz 2014    Temat postu:

Kurcze, nie wiem. To wszystko wyżej podane robiłam po kilka razy, sprawdzałam, nie wiem, co jest. Może faktycznie źle.
Potem próbowałam z tym linkiem zewnętrznym CSS. Miałam program do CSS, ściągnęłam styl, potem wklejam link do tła, zmieniam, na podglądzie jest prawidłowo. Zlinkowałam na stronce strefa.pl, ktoś tutaj ją podał z forum, link skopiowałam i wkleiłam w opcję link zewnętrzny CSS. I tło jest czarne. Jak jest coś, co robię źle, to daj znać Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 6:11, 13 Wrz 2014    Temat postu:


DrCormier napisał:
Kurcze, nie wiem. To wszystko wyżej podane robiłam po kilka razy, sprawdzałam, nie wiem, co jest. Może faktycznie źle.
Potem próbowałam z tym linkiem zewnętrznym CSS. Miałam program do CSS, ściągnęłam styl, potem wklejam link do tła, zmieniam, na podglądzie jest prawidłowo. Zlinkowałam na stronce strefa.pl, ktoś tutaj ją podał z forum, link skopiowałam i wkleiłam w opcję link zewnętrzny CSS. I tło jest czarne. Jak jest coś, co robię źle, to daj znać Smile


Czyli to nie jest styl ściągnięty z fora.pl
Może w jakiś sposób on nie jest "kompatybilny" z fora.pl , albo link jest nieprawidłowy ?
Podaj co wklejasz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DrCormier
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:25, 13 Wrz 2014    Temat postu:

You know what? Nie mogę wkleić HTML. bo nie upłynęło 24h od mojej rejestracji. Potem spróbuję jeszcze raz i Ci wyślę.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ana972
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:59, 20 Paź 2014    Temat postu:

Mam ten sam problem i robię tak jak wyżej napisane i mam czarne tło,nie wiem co robię źle.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 5:31, 21 Paź 2014    Temat postu:

Nie wiem CO i jak robisz, bo nie napisałaś. Problem trzeba opisać dokładnie jeśli mamy Ci pomóc.
Przypominam raz jeszcze

Cytat:

"41. Jak zmienić tło na forum?

Aby zmienić tło należy wejść do PA-->Style-->Zarządzaj i tam zeedytować styl, w którym chcemy dodać tło.
Uwaga! Jedyne co tam robimy to usuwamy, kolor tła (kasujemy wszystkie znaki w tym polu) i klikamy "Zapisz ustawienia"

Następnie wchodzimy do
PA-->Fora-->Zarządzaj-->Tworzymy nowe forum i w jego opis wklejamy następujący skrypt:

Kod:
<body background="Adres url obrazka">

W miejscu "Adres url obrazka" wklejamy bezpośredni link do obrazka, który chcemy dać na tło forum.

Jeżeli nasz obrazek nie ma adresu URL, należy wrzucić go na jakiś hosting ( patrz pkt. 16 )

Jak już stworzymy nowe forum, należy go ukryć przed użytkownikami:

PA-->Fora-->Zezwolenia-->Wybieramy forum ze skryptem na tło forum i ustawiamy je na "Prywatne [ukryte]"

Istnieje także inny sposób na zmianę tła na forum, który pozwoli na ustawienie dowolnego obrazka tła w każdym stylu!

Polega on na odpowiednim zmodyfikowaniu pliku CSS danego stylu.

W tym celu należy wkleić ten oto kod:

Kod:
body {
background-image: url("http://bezposredni.adres.do/obrazka.jpg");
}

Następnie zapisać plik CSS i wrzucić go na serwer. Po uzyskaniu bezpośredniego linka do pliku, należy wejść do:

PA-->Ogólne--Konfiguracja-->Zewnętrzny plik CSS

i tam przekopiować ów link. Klikamy "Wyślij" i cieszymy się nowym wyglądem forum "

Napisz w który sposób próbowałaś zmienić tło forum i dokładnie krok po kroku to opisz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ana972
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:08, 21 Paź 2014    Temat postu:

Pierw weszłam w PA - Style - Zarządzaj i następnie z eedytowałam styl w którym chcę umieścić tło i tam jak piszę kolor tła usunęłam w tym okienku wszystkie znaki i zapisałam ustawienia.

Następnie weszłam w PA -Zarządzaj - fora i utworzyłam nowe forum i w opis wkleiłam <body background="http://e-fotek.pl/images/85870617895524656982.png"> i zapisałam i pojawiło się czarne tło.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 5:47, 22 Paź 2014    Temat postu:

Dobrze, to część tego co powinnaś zrobić wg tego co było napisane, kolejne to:

Cytat:

Jak już stworzymy nowe forum, należy go ukryć przed użytkownikami:

PA-->Fora-->Zezwolenia-->Wybieramy forum ze skryptem na tło forum i ustawiamy je na "Prywatne [ukryte]"

Tego już nie zrobiłaś?
Zamiast .png bezpiecznie stosować .jpg albo .gif, ale to większego znaczenia nie ma.
Mimo tego co napisałaś COŚ robisz nie tak jak trzeba.

Sprawdziłam na swoim forum testowym mnie pojawił się obrazek dookoła, a w edycji stylu pojawił się adres obrazka w polu adres obrazka.

Może nie w każdym ze stylów to działa. Wgraj styl subsilver , w Rainy dai (który sprawdzałam - zmienia tło główne, mam taką obwódkę wokół for, ale tam mam dużo zmian)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Śro 6:25, 22 Paź 2014, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
misseras
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:33, 27 Paź 2014    Temat postu:

aż dziw że nie działa ;o

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin