Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Forum
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cristiano17
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:11, 18 Sty 2009    Temat postu: Forum

Witam
Czy jest opcja by przenieść forum z fora.pl na inny (bardziej rozbudowany serwer) fora.pl ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:14, 18 Sty 2009    Temat postu: Re: Forum


Cristiano17 napisał:
Witam
Czy jest opcja by przenieść forum z fora.pl na inny (bardziej rozbudowany serwer) fora.pl ?

Nie ma takiej możliwości by przenieść forum z serwera fora.pl na inny. Musiałbyś od 0 zaczynać


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cristiano17
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:34, 18 Sty 2009    Temat postu:

Z tego co widzę w sieci jest już możliwość przenoszenia bazy danych na inne serwery
i chyba się zdecyduje na takie zamówienie

fora.pl jest żałowe

- brak fora admina
- brak ikonek raportowania
- brak nadawania kolorów nowym tematom
- brak nadawania koloru zwykłym userom

itd. !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:50, 18 Sty 2009    Temat postu:


Cristiano17 napisał:
Z tego co widzę w sieci jest już możliwość przenoszenia bazy danych na inne serwery
i chyba się zdecyduje na takie zamówienie

fora.pl jest żałowe

- brak fora admina
- brak ikonek raportowania
- brak nadawania kolorów nowym tematom
- brak nadawania koloru zwykłym userom

itd. !!!
Z tego co wiem takie przenoszenie o którym piszesz jest nielegalne i serwis sprawę już "załatwia" Chcesz się w to wmieszać - zamawiaj.

Co do Twoich uwag to było nie zakładać. "Widziały gały co brały" Teraz zostało Ci albo to zaakceptować i czekać na nowe modyfikacje które napewno będą, albo zakładać sobie forum w innym miejscu. Nie sądzę by ktoś kogoś tu trzymał na siłę.

- brak fora admina - było już pisane że trzeba ustalić do jakich części forum ma mieć dostęp JA. Jakoś do tej pory nikt nie wysunął propozycji czego oczekujemy.
- brak ikonek raportowania - bo nie ma raportowania. Od tego jest PW
- brak nadawania kolorów nowym tematom - Choinka na forum?? Wg mnie zbędne
- brak nadawania koloru zwykłym userom - można nadawać kolory userów w danej randze. Wystarczy stworzyć rangę specjalną dla jakiegoś usera i masz go kolorowego.

Większość nie potrafi skutecznie wykorzystać tego co jest. Wystarczy troszkę poczytać o HTMLu i CSS i robi się więcej możliwości


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
malarz2
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 3/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:58, 18 Sty 2009    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:

Większość nie potrafi skutecznie wykorzystać tego co jest.


Wielu zwykłych i banalnych opcji nie ma. Nawet czegoś takiego jak kolejność wyświetlania postów.

Ech...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:10, 18 Sty 2009    Temat postu:


Cristiano17 napisał:
Z tego co widzę w sieci jest już możliwość przenoszenia bazy danych na inne serwery
i chyba się zdecyduje na takie zamówienie



jasne, jeżeli chcesz mieć problemy i konflikty z prawem... pewnie, czemu nie Question


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cristiano17
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:51, 19 Sty 2009    Temat postu:


Cytat:
Z tego co wiem takie przenoszenie o którym piszesz jest nielegalne i serwis sprawę już "załatwia" Chcesz się w to wmieszać - zamawiaj.

Co do Twoich uwag to było nie zakładać. "Widziały gały co brały" Teraz zostało Ci albo to zaakceptować i czekać na nowe modyfikacje które napewno będą, albo zakładać sobie forum w innym miejscu. Nie sądzę by ktoś kogoś tu trzymał na siłę.

- brak fora admina - było już pisane że trzeba ustalić do jakich części forum ma mieć dostęp JA. Jakoś do tej pory nikt nie wysunął propozycji czego oczekujemy.
- brak ikonek raportowania - bo nie ma raportowania. Od tego jest PW
- brak nadawania kolorów nowym tematom - Choinka na forum?? Wg mnie zbędne
- brak nadawania koloru zwykłym userom - można nadawać kolory userów w danej randze. Wystarczy stworzyć rangę specjalną dla jakiegoś usera i masz go kolorowego.

Większość nie potrafi skutecznie wykorzystać tego co jest. Wystarczy troszkę poczytać o HTMLu i CSS i robi się więcej możliwości







Nielegalne? nie rozśmieszaj mnie, wystarczy trochę poczytać [link widoczny dla zalogowanych]


fora admin - oczekujecie propozycji? proszę bardzo, ma mieć dostęp do zarządzania użytkownikami (bany, avatary, itp.) + możliwość dodawania nowych tematów przez forum

ikonki raportowania - po co mają spamować CAŁEJ administracji na pw, ze ktoś łamie regulamin? nie łatwiej jest kliknąć tylko "!" (czyli ikonkę raportowania)

kolory - może wg Ciebie zbędne, możliwość nadawania kolorów tematom jest bardzo przydatne, można łatwo wyróżnić z innych tematów na przykład REGULAMIN!

userzy - po co mam komuś tworzyć nowa range (specjalna w dodatku) skoro na fora.pl mogę zrobić to bez tego?!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Fanta88
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 15:30, 19 Sty 2009    Temat postu:


Cristiano17 napisał:
fora admin - oczekujecie propozycji? proszę bardzo, ma mieć dostęp do zarządzania użytkownikami (bany, avatary, itp.) + możliwość dodawania nowych tematów przez forum

ikonki raportowania - po co mają spamować CAŁEJ administracji na pw, ze ktoś łamie regulamin? nie łatwiej jest kliknąć tylko "!" (czyli ikonkę raportowania)

kolory - może wg Ciebie zbędne, możliwość nadawania kolorów tematom jest bardzo przydatne, można łatwo wyróżnić z innych tematów na przykład REGULAMIN!

userzy - po co mam komuś tworzyć nowa range (specjalna w dodatku) skoro na fora.pl mogę zrobić to bez tego?!


fora admin - jak masz zaufaną osobę to i admina normalnego możesz dać (z określeniem czym ma się zająć)
ikonki raportowania - może i by się przydała ale i bez tego da się przeżyć spokojnie, i tu nasuwa się pytanie "kto odwiedza twoje forum jeżeli musisz tyle warnów stawiać ?" może przydałaby się większa ilość moderatorów skoro obecni nie dają rady
kolory - jest tyle sposobów żeby uwidocznić ważne tematy że kolory są naprawdę zbędne, wystarczy tylko użyć mózgu
userzy - nie trzeba tworzyć rangi specjalnej żeby zwykły użytkownik miał kolorek, a to że nie widać tego koloru bezpośrednio zaraz po wejściu na główną stronę na forum to nawet lepiej przynajmniej oczopląsu się nie dostanie


Kiepskiej baletnicy to i rąbek spódnicy przeszkadza, a wystarczy tylko trochę pogłówkować. Rolling Eyes
Gdyby to były naprawdę istotne rzeczy to myślę że nie byłoby tyle wspaniałych for na fora.pl. Laughing


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:48, 19 Sty 2009    Temat postu:


Cristiano17 napisał:

Nielegalne? nie rozśmieszaj mnie, wystarczy trochę poczytać [link widoczny dla zalogowanych]


rozśmieszać Question pośmiejemy się kiedy do Twoich drzwi zapuka policja Wink

widzisz, dopóki ktoś może na Tobie zarobić to będzie Ci wmawiał, że coś jest legalne. to, że o tym mówimy to nie kwestia złośliwości czy coś w tym stylu - Fora.pl liczy ponad 90 mln wypowiedzi - gdyby zabrakło kilku tysięcy to nikt nie będzie ubolewał. kwestia tego, że nieuświadomionych użytkowników należy "oświetlać".

bajkę, którą wypisuje w swoim FAQ autor tej strony można łatwo sobie przyswoić... tyle, że nie wspomina o tym kto jest właścicielem bazy danych. a tym "kimś" jest Fora.pl - bez względu na to kto zakłada forum - baza danych jest na serwerze Fora.pl i do nich należy. jakiekolwiek "ruszenie jej" jest zwykłą kradzieżą, czytaj - przestępstwem. i tłumaczenie tego na sto innych sposobów, że to tylko maile itd. jest po prostu głupie - połączenie wszystkiego daje całość, która jest czyjąś własnością (w tym wypadku - serwisu).

jeżeli myślisz, że kiedy ktoś zapuka do Twoich drzwi i pokażesz mu to FAQ to ujdzie Ci płazem - źle myślisz.

ta sprawa była już wielokrotnie poruszana. powiem więcej, już wcześniej byli tacy, którzy oferowali nawet na Allegro przenoszenie for z Fora.pl - tyle, że ślad po nich zaginął. jeżeli chcesz dać się nacignąć, a w bonusie wejść w konflikt z prawem - proszę bardzo, nikt nie broni.

tylko potem nie mów, że nikt Cię nie uprzedził.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
CzarnyElo
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 136
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pią 17:39, 30 Sty 2009    Temat postu:

x-alien Twoja wypowiedź jest dla mnie śmieszna Laughing Masz chyba znikome pojęcie co to jest baza forum i jak pracuje bot Wink Zresztą będąc na fora.pl nie zdobędziesz takiej wiedzy Razz Według tego co tu napisałeś, to jeżeli użytkownik zechce przenieść swoje forum założone na fora.pl, będzie kopiował wszystkie wypowiedzi swoich użytkowników i na swoim własnym forum tworzył takie same tematy i wklejał te skopiowane treści postów to złamie prawo? Laughing W którym miejscu widzisz tutaj jakikolwiek kontakt z tak zastrzeganą przez Ciebie bazą forum, która leży na fora.pl? Żałosne i śmieszne Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bazafora
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:42, 30 Sty 2009    Temat postu:


x-alien napisał:

bajkę, którą wypisuje w swoim FAQ autor tej strony można łatwo sobie przyswoić... tyle, że nie wspomina o tym kto jest właścicielem bazy danych. a tym "kimś" jest Fora.pl - bez względu na to kto zakłada forum - baza danych jest na serwerze Fora.pl i do nich należy. jakiekolwiek "ruszenie jej" jest zwykłą kradzieżą, czytaj - przestępstwem. i tłumaczenie tego na sto innych sposobów, że to tylko maile itd. jest po prostu głupie - połączenie wszystkiego daje całość, która jest czyjąś własnością (w tym wypadku - serwisu).


Wyobraź sobie taką sytuację:

1. mam forum na fora.pl
2. zamykam je / usuwam
3. uruchamiam nowe, własne, ale już z postami i kontami użytkowników, które fizycznie nie istnieją (lub nie powinny istnieć, bo poprzednie forum jest zamknięte)

Lepiej:

3a. właściciel forum usuwa wszystkie posty na fora.pl, potem uruchamia nowe forum z tymi postami, których wcześniej zrobił kopię.

Lepiej:

Pod nazwą "stareforum.fora.pl" powstaje nowe forum.

Wynik:

1. oryginalne posty nie istnieją,
2. oryginalne forum nie istnieje
3. oryginalna baza naszego forum nie istnieje

Do czego pretensje ma zgłaszać instytucja pod nazwą fora.pl lub policja?

To tak jakby ktoś oskarżył kogoś o nielegalne skopiowanie utworu, który już nie istnieje.

PS. Sam proces kopiowania działa podobnie jak działają nasze przeglądarki:

fora.pl -> mój dysk -> przeglądarka www

fora.pl -> mój dysk -> nowa baza -> forum na nowym serwerze

Jak widać, zaraz po zgraniu plików .html na dysk (tak jak to robi ff czy opera, a to przestępstwem nie jest), pierwszy człon może przestać istnieć (właściciel usuwa forum):

mój dysk -> nowa baza -> forum


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bazafora dnia Pią 17:54, 30 Sty 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:55, 30 Sty 2009    Temat postu:

no tak, oczywiście Smile

powiem tak, nikt wcześniej kto się tym zajmował nie miał do tego uprawnień. co do Twojej oferty... uważasz swoje działania za legalne Question to wystaw mi fakturę VAT za usługi.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez x-alien dnia Pią 20:58, 30 Sty 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
CzarnyElo
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 136
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Sob 8:29, 31 Sty 2009    Temat postu:

x-alien po co straszysz użytkowników, że im policja zapuka do drzwi? Wiesz doskonale, że oni niczym nie ryzykują Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
x-alien
Moderator
Moderator



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 3538
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 80 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:55, 31 Sty 2009    Temat postu:


CzarnyElo napisał:
x-alien po co straszysz użytkowników, że im policja zapuka do drzwi? Wiesz doskonale, że oni niczym nie ryzykują Smile


a ty masz bardzo krótkowzroczne spojrzenie propagując działalność niezgodną z prawem.

wybierz się do kancelarii prawniczej gdzie wytłumaczą Ci jak działają wszystkie mechanizmy a potem będziemy mogli pogadać na ten temat.

do tego momentu nie wypowiadaj się jakbyś był dzieckiem z podstawówki nie znającym podstaw funkcjonowania prawa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bazafora
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:20, 01 Lut 2009    Temat postu:


x-alien napisał:
no tak, oczywiście Smile

powiem tak, nikt wcześniej kto się tym zajmował nie miał do tego uprawnień. co do Twojej oferty... uważasz swoje działania za legalne Question to wystaw mi fakturę VAT za usługi.


Faktura będzie zbędna, przeniosę Ci forum za darmo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin