Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Dostęp do działu dla wybranych osób

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Buka
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:27, 24 Kwi 2008    Temat postu: Dostęp do działu dla wybranych osób

Dostęp do działu dla wybranych osób (nie moderatorów) - możliwe?

1. Wiem, że nie można ustawić na dział hasła (wielka szkoda...).
2. Wiem, że nie ma możliwości ustalenia dostępu od pewnej ilości postów.

Więc jak? Kombinowałem i szukałem na forum, ale nic z tego, pewnie za późna pora Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:12, 24 Kwi 2008    Temat postu:

Jesli chcesz by dostep do dzialu mieli wybrani przez Ciebie userzy ustaw dzial widoczny i o czytania jako prywatne.

Nastepnie bedziesz musial w PA - Uzytkownicy Zezwolenia wybrac usera ktoremu chcesz dac dostep do dzialu i w linijce tego dzialu ustawic dostep zezwolony. Kazda osobe bedziesz musial w ten sposob pojedynczo ustawic. Sporo pracy przy duzej ilosci osob.

Mozesz tez pojsc latwiejsza droga.

Tworzysz grupe PA - Grupy - zarzadzaj ktora jest ukryta ustawiajac siebie jako moderatora grupy. Nastepnie przechodzisz do PA - Grupy - zezwolenia i ustawiasz dostep do wybranego dzialu. Teraz wystarczy wrocic na strone glowna forum i wejsc w Grupy i wybrac ta co stworzyles. Tam dodasz osoby ktore beda mialy dostep do dzialu, a ustawi sie on juz sam automatycznie. Nie bedziesz musial teraz wchodzic do PA by ustawiac dostep dla kazdego z osobna. Wystarczy ze dodasz na forum kogos do tej grupy.

2 metoda jest dobra dlatego ze tylko raz ustawiamy zezwolenia. Potem juz wystarczy dodac osobe do grupy. Na moderatora grupy mozemy ustawic dowolna osobe ktora bedzie dodawala do tej grupy userow.

Ustawienie grupy na ukryta powoduje ze nikt nie wie ze istnieje. Tylko admini. Grupa zamknieta - jest widoczna ale moze dodawac do niej czlonkow tylko moderator grupy lub admini. Grupa otwarta - kazdy bedzie mogl wyrazic chec dolaczenia do grupy. Moderator grupy lub admin bedzie mogl odrzucic lub zaakceptowac przyjecie osoby do grupy.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Buka
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:12, 25 Kwi 2008    Temat postu:

Wielkie dzięki za dokładny opis Smile

Edycja:
Ale w PA - Grupy - Zezwolenia mam tylko możliwość ustawienia statusu moderatora, a właśnie tego chcę uniknąć, czyli żeby osoby z Grupy nie mogły sobie wzajemnie usuwać tematów. Zezwolenia na pisanie, czytanie itd. są nieaktywne, zarówno w trybie prostym jak i zaawansowanym Confused

Edycja2:
Dzięki, teraz już wszystko jest jak powinno Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Buka dnia Pią 16:51, 25 Kwi 2008, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 6:31, 25 Kwi 2008    Temat postu:

Musisz najpierw zrobic dzial ktory bedzie mial zezwolenia ustawione na widoczny (o ile chcesz go ukryc) czytanie i pisanie na prywatne. Wtedy w zezwoleniach pojawi sie wiecej.

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin