Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Dodanie forum do stron zaufanych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agulinda
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:12, 20 Gru 2016    Temat postu: Dodanie forum do stron zaufanych

Witam,
Bardzo proszę o informację, jak to zrobić aby na nowo dodać moje forum (z fora.pl) do stron zaufanych. Dawno temu tak zrobiłam,niestety nie pamiętam jak to wtedy ustawiałam, w dodatku to było jeszcze na WindowsXP, a teraz to Win7, zamierzam przejść na wersję 10 (nie wiem czy to coś z tym wspólnego).
Próbowałam wejść w ustawienia przeglądarki, ale nie wiem co mam zrobić.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Agulinda


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:18, 20 Gru 2016    Temat postu:

To zależy od przeglądarki na jakiej pracujesz.
IE
Oto jak dodać witrynę sieci Web do zaufanej strefy:
1. Otwórz program Internet Explorer, klikając przycisk Start , a następnie klikając pozycję Internet Explorer.
2. Przejdź do witryny sieci Web, którą chcesz dodać do określonej strefy zabezpieczeń.
3. Kliknij przycisk Narzędzia, a następnie kliknij pozycję Opcje internetowe.
4. Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij strefę zabezpieczeń (Lokalny intranet, Zaufane witryny lub Witryny z ograniczeniami).
5. Kliknij przycisk Witryny.
6. Jeśli w poprzednim kroku została kliknięta pozycja Lokalny intranet, kliknij pozycję Zaawansowane.
7. Witryna sieci Web powinna zostać wyświetlona w polu Dodaj tę witrynę sieci Web do strefy. Kliknij przycisk Dodaj.
Jeśli dana witryna nie jest zabezpieczona (protokołem HTTPS), wyczyść pole wyboru Żądaj weryfikacji serwera (https:) dla każdej witryny w tej strefie.
8. Kliknij przycisk Zamknij, a następnie kliknij przycisk OK. (Jeśli w kroku 4 została kliknięta pozycja Lokalny intranet, kliknij przycisk OK dwa razy).

Opera
Aby dodać źródło do listy zaufanych witryn:
Z menu wybierz Ustawienia > Preferencje> Zaawansowane > Bezpieczeństwo.
Kliknij przycisk „Zaufane witryny”.
Wybierz odpowiednią kartę: Rozszerzenia lub Bezpieczne hosty wewnętrzne
Kliknij „Dodaj” i wpisz adres witryny. Możesz też edytować dodane wcześniej wpisy lub je usuwać.
Mozilla
Po uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox należy przejść w zakładkę „Narzędzia” następnie wybrać „Opcje…”, Otworzy się okno „Opcje”- przejść na zakładkę „Zawansowane” następnie zakładkę „Szyfrowanie”
i wybrać „Wyświetl certyfikaty”. Otworzy się okno „Menedżer certyfikatów” wybrać „Dodaj wyjątek”. W oknie „Dodanie wyjątku bezpieczeństwa” w polu Adres wpisujemy adres strony
i wybieramy „Pobierz certyfikat”

Chrome
Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome. Z listy rozwijalnej wybierz Ustawienia
Kliknij polecenie Pokaż ustawienia zaawansowane (przewiń stronę w dół, jeśli nie widać tego polecenia)
Znajdź sekcję HTTPS/SSL (przewiń stronę w dół, jeśli nie widać tej sekcji), i kliknij przycisk Zarządzaj certyfikatami...
W oknie dialogowym Certyfikaty kliknij kartę Zaufane główne urzędy certyfikacji
Na karcie tej kliknij przycisk Importuj...
wpisujesz adres strony

W razie czego to są google!!!


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agulinda
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:56, 20 Gru 2016    Temat postu:

Wielkie dzięki Smile Zaraz się za to zabieram.

Tak, wiem że że można też zwrócić się do wujka google, jednak porady które tu od Was otrzymywałam w sprawach obsługi forum były (i są nadal) bardziej ludzkim językiem. A ja nie informatyczka Wink

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję.
Agulinda


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agulinda
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:46, 28 Gru 2016    Temat postu:

Zrobiłam jak mi radziłaś. Ale chyba sobie z tym nie poradziłam, nie wiem co jeszcze mogę zrobić, aby skutecznie zaszyfrować forum w przeglądarce. Czy to czasami nie zależy również od ustawień przez właściciela na serwerze?

Agulinda


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 7:11, 29 Gru 2016    Temat postu:


Agulinda napisał:
nie wiem co jeszcze mogę zrobić, aby skutecznie zaszyfrować forum w przeglądarce. Czy to czasami nie zależy również od ustawień przez właściciela na serwerze?

To co napisałam to jedynie dodanie stron zaufanych w Twojej przeglądarce!!! - tzn. na Twoim komputerze, a o to pytałaś

Agulinda napisał:
jak to zrobić aby na nowo dodać moje forum (z fora.pl) do stron zaufanych Dawno temu tak zrobiłam,niestety nie pamiętam jak to wtedy ustawiałam, w dodatku to było jeszcze na WindowsXP, a teraz to Win7, zamierzam przejść na wersję 10 ...Próbowałam wejść w ustawienia przeglądarki, ale nie wiem co mam zrobić.

To nie ma najmniejszego wpływu na globalne ustawienia (szyfrowanie lub nie) Twojego forum które rzecz jasna zależą od fora.pl


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marysia
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:09, 24 Mar 2017    Temat postu:

Witam, a ja zapytam o to samo, tylko w przypadku używania Safari ? Jak to ustawić?

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Marysia dnia Pią 22:02, 24 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 7:22, 25 Mar 2017    Temat postu:

Najmocniej przepraszam, ale nie wiem o co pytasz.

Marysia napisał:
Witam, a ja zapytam o to samo, tylko w przypadku używania Safari ? Jak to ustawić?

Myli mnie znak zapytania po Safari. Czy chodzi Ci o to jak ustawić w Safari czy pytasz czy to dotyczy również przeglądarki Safari.

Oczywiście przeglądarki Safari dotyczy to również. Na każdej przeglądarce trzeba ustawić strony zaufane jeśli nie są one szyfrowane.

W przeglądarce Safari strony zaufane ustawia się w sposób następujący:
W menu Safari kliknij Edytuj.
Kliknij Preferencje, a następnie kliknij ikonę Bezpieczeństwo.
Kliknij polecenie „Tylko ze stron, które odwiedzam”.
Kliknij zaznaczenie X w górnym rogu, aby zamknąć tę stronę.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marysia
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:11, 26 Mar 2017    Temat postu:

Dziękuję bardzo Jkw za pomoc Smile A czy w urządzeniu iPad z przeglarka Safari tez się da? Szukam wejścia do ustawień internetowych i nie mogę ich znaleźć Sad
Pozdrawiam serdecznie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 5:57, 27 Mar 2017    Temat postu:

Szukaj w GOOGLE!
My tutaj od fora.pl jesteśmy i na takie pytania odpowiadamy. Pytania techniczne dotyczące konkretnych urządzeń to już nie tutaj.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin