Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Długość postu i czas trwania sesji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Debi
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:45, 02 Maj 2010    Temat postu: Długość postu i czas trwania sesji

Cześć
Założyłam niedawno forum i pojawiły mi się pewne problemy. Bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź, radę...
Pierwszy kłopot polega na tym, iż forum jest dostępne oraz widoczne tylko i wyłącznie dla użytkowników zarejestrowanych, a pomimo to w panelu administratora widzę że "goście" przeglądają normalnie forum w sensie chodzą normalnie po działach. Sprawdzałam kilkanaście razy ustawienia i nie mam pojęcia co może być tego powodem.
Drugim problem jest to, że kilku użytkowników nie może wstawić dłuższej wypowiedzi- po prostu ich post nie jest publikowany- nie mam pojęcia czy to wina serwisu fora.pl czy może jakiś ustawień o których nie mam pojęcia
I ostatnie pytanie jakie mam. Co może być przyczyną, że użytkownik jest wylogowywany automatycznie z forum co kilka minut? I czy mogę temu jakoś zapobiec Wink
Z góry dzięki za pomoc Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Debi dnia Nie 16:03, 02 Maj 2010, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:04, 02 Maj 2010    Temat postu: Re: Kilka pytań- Ważne


Debi napisał:
Cześć
Założyłam niedawno forum i pojawiły mi się pewne problemy. Bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź, radę...
Pierwszy kłopot polega na tym, iż forum jest dostępne oraz widoczne tylko i wyłącznie dla użytkowników zarejestrowanych, a pomimo to w panelu administratora widzę że "goście" przeglądają normalnie forum w sensie chodzą normalnie po działach. Sprawdzałam kilkanaście razy ustawienia i nie mam pojęcia co może być tego powodem.

Jeśli dział jest tylko widoczny z zewnątrz to każde kliknięcie w ten dział powoduje że w Panelu administracyjnym widzimy że użytkownik przegląda ten dział. Jemu się pokazuje strona logowania.
Najlepiej sprawdź sama przeglądając forum jako gość.
Domyślam się że masz ustawione w zezwoleniach działów Widoczny, Czytanie, Pisanie, Odpowiedzi na zarejestrowany? Bo tak powinno to wyglądać.


Debi napisał:
Drugim problem jest to, że kilku użytkowników nie może wstawić dłuższej wypowiedzi- po prostu ich post nie jest publikowany- nie mam pojęcia czy to wina serwisu fora.pl czy może jakiś ustawień o których nie mam pojęcia
Z tego co kojarzę to jest jakieś ograniczenie, jednak jest to naprawdę spora ilość znaków (linii) dozwolona do napisania w jednym poście więc trzeba by sporo napisać by się do tego ograniczenia załapać. Zresztą gdy ono zadziała to ucina w miejscu które przekracza dozwoloną ilość i nie publikuje tylko tego co to miejsce przekroczy.
Problem raczej leży po stronie tych osób niż po stronie serwisu.


Debi napisał:
I ostatnie pytanie jakie mam. Co może być przyczyną, że użytkownik jest wylogowywany automatycznie z forum co kilka minut? I czy mogę temu jakoś zapobiec Wink
Za długość zalogowania odpowiada wartość wpisana w konfiguracji Długość Sesji [ sekundy ]

Tak na marginesie to staraj się nazywać tematy by odrobinę nakierowywały o czym piszesz. Bo Kilka pytań- Ważne nie jest pomocne w razie gdy ktoś będzie szukał rozwiązania podobnych problemów co Twoje


Post został pochwalony 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Debi
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:09, 02 Maj 2010    Temat postu:

Dzięki i już poprawiłam Wink

Natomiast jeśli chodzi o moje pierwsze pytanie, to moja koleżanka sprawdzała i dalej nie wiem jakim cudem normalnie bez logowania widzi całe forum a w ustawieniach mam zarejestrowani [ukryte]
Tak samo dałam jeden z działów jako subforum prywatne[ukryte] a znalazł się gość który bez logowania tam prawdopodobnie wlazł
Z początku myślałam, że to władze wyższe coś sprawdzają jednak 4 dni pod rząd to tak chyba niespecjalnie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:23, 02 Maj 2010    Temat postu:

Spróbuj ustawić zezwolenia dla każdego działu w trybie zaawansowanym. Tryb prosty jest zbyt ogólny. Dlatego nie polecam.
Widoczny - Ustawiony na wszyscy spowoduje ze będą widzieli też goście. Ustawiony na zarejestrowany ukryje gościom.
Czytanie, Pisanie, Odpowiedzi, Edycja - W Twoim wypadku ustaw zarejestrowany
Dalsze już wg. Twojego uznania.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Debi
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 17:02, 02 Maj 2010    Temat postu:

Ale właśnie w tym rzecz, że potem zmieniłam na tryb zaawansowany i tak jak mówisz ustawiłam widoczny- zarejestrowani, czytanie- zarejestrowani, pisanie-zarejestrowani itd i znowu kurka belka miałam nie pożądanych gości, w działach w których powinni być tylko zarejestrowani użytkownicy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:30, 02 Maj 2010    Temat postu:

To w panelu administracyjnym zawsze oszukiwało. Nieraz boty które zindeksowały Twoje forum właziły gdzie się da i czasem coś ustrzelą albo z poprzednich indeksowań, czasem z linków które możesz mieć umieszczone po innych forach itp. Pokazywało je jako gości przeglądających te działy choć ich nie widziały.

Najlepiej daj linka do swojego forum i się przekonamy czy widzimy działy o których piszesz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:41, 02 Maj 2010    Temat postu: Re: Długość postu i czas trwania sesji


Debi napisał:
Drugim problem jest to, że kilku użytkowników nie może wstawić dłuższej wypowiedzi- po prostu ich post nie jest publikowany- nie mam pojęcia czy to wina serwisu fora.pl czy może jakiś ustawień o których nie mam pojęcia


Prawdopodobnie, jeśli pole odpowiadające za treść postu w bazie danych jest typu TEXT, to możliwe jest zapisanie w tym polu maksymalnie 65,535 znaków.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Należy pamiętać, że nie istnieją nieograniczone systemy informatyczne Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Nie 19:43, 02 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Debi
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 8:39, 03 Maj 2010    Temat postu:

Dzięki Wam bardzo za pomoc Wink
link wrzucę jak minie już 24 godziny Wink

A mam jeszcze dwie sprawy Wink (sorry że tak męcze i dręcze ;] )
1)Może to zabrzmi dziecinnie i głupio, jednak miałam pewną sprzeczkę z adminem innego forum. Przez pewien czas zostawiał on na moim forum dość nie miłe wypowiedzi na temat mojej osoby i nie tylko. Mogłabym go zabanować, jednak chyba się to mija się to z celem kiedy ma on dynamiczne IP nie??
2) Wczoraj późnym wieczorem (koło północy) zauważyłam coś dziwnego. Wchodziłam w niektóre tematy i nagle nie wiem jakim cudem ubywały posty przykładowo temat ma 80 stron nagle było 75. Myślałam że zwariowałam, ale inni użytkownicy też mi zgłosili takie spostrzeżenia. Teraz jest niby wszystko ok, ale jestem ciekawa czym to mogło być spowodowane??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:07, 03 Maj 2010    Temat postu:


Debi napisał:

A mam jeszcze dwie sprawy Wink (sorry że tak męcze i dręcze ;] )
1)Może to zabrzmi dziecinnie i głupio, jednak miałam pewną sprzeczkę z adminem innego forum. Przez pewien czas zostawiał on na moim forum dość nie miłe wypowiedzi na temat mojej osoby i nie tylko. Mogłabym go zabanować, jednak chyba się to mija się to z celem kiedy ma on dynamiczne IP nie??

Faktycznie ban na IP jest utrudniony. Można zbanować na pierwsze człony IP tej osoby typu 83.17.*.* Jednak z tym bardzo ostrożnie. Zakładając bana na taki człon wszystkie osoby które będą miały w IP właśnie taki początek nie wejdą na forum. Są bany jeszcze na nick i na email. Ban jednak to ostateczność. Lepiej w jakiś sposób złagodzić sprawę.

Debi napisał:

2) Wczoraj późnym wieczorem (koło północy) zauważyłam coś dziwnego. Wchodziłam w niektóre tematy i nagle nie wiem jakim cudem ubywały posty przykładowo temat ma 80 stron nagle było 75. Myślałam że zwariowałam, ale inni użytkownicy też mi zgłosili takie spostrzeżenia. Teraz jest niby wszystko ok, ale jestem ciekawa czym to mogło być spowodowane??

Jeśli masz moderatorów lub innego admina to możliwe że Oni coś kasowal? Może też być że jeśli masz ustawione w zezwoleniach for w trybie zaawansowanym: Usuń na zarejestrowany. Wtedy każdy mógłby sam swoje posty kasować.
Jest jeszcze możliwość że zmieniłaś w PA opcję Postów na Stronę Jej zmiana spowoduje że będzie więcej widocznych postów na stronie jednak patrząc na ilość stron zrobi się ich mniej.
W PA - Fora - Zarządzaj pokazują Ci się wszystkie działy przy każdym z nich masz Synch. Jest to synchronizacja. Czasem pomaga na różne zawirowania z znikającymi postami.

Możesz też spróbować użyć naprawiarki dostępnej w PA. ustaw na TAK opcje:
Napraw tabele
Optymalizuj tabele
Napraw strukturę bazy danych
Napraw liczniki

Resztę przestaw na NIE i wciśnij Uruchom usługę naprawiarki


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin