Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Czy to tak ma być?

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amid
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:03, 01 Cze 2011    Temat postu: Czy to tak ma być?

No własnie tak jak w temacie. Po chwilowych zawirowaniach na fora.pl - wiele i różne dolegliwości były - ja np. nie mogłam się wogóle zalogować na forum. (zresztą inni też to zgłaszali) Teraz mogę się zalogować, ale za każdym razem, przechodząc ze strony na stronę, wyskakuje mi okno z informacją "Ostrzeżenie o zabezpieczeniach" i jest pytanie i trzeba kliknąć na "tak" lub "nie".

Jak kliknę na "tak" to pokazuje się taka strona:
https://forum.fora.pl/

Jak kliknę na "nie" to odrazu otwiera się właściwa sterna. Nie wiem czy to tak ma juz być, czy to przejściowe, czy tylko u mnie? Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sandrasandra
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Pruszków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:26, 01 Cze 2011    Temat postu:

Prawdopodobnie przeglądarka alarmuje Cię bo coś jest nie tak z https'em. Jak pisałam już wczoraj coś z nim nie gra na wszystkich forach i niezbyt mi się to podoba.
Dla przykładu informacja przy tym forum:


Cytat:
"Połączenie z domeną forum.fora.pl jest szyfrowane za pomocą klucza o długości 256 bitów. Strona zawiera także niezabezpieczone zasoby. Zasoby te mogą być odczytywane przez innych użytkowników podczas przesyłania i mogą zostać zmodyfikowane przez intruza w celu zmiany sposobu działania forum"


Niech się fora wreszcie za to zabierze -.-


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:12, 01 Cze 2011    Temat postu:

Wystarczy stronę dodać do wyjątków bezpieczeństwa w przeglądarce. Powinno załatwić sprawę.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 7:36, 02 Cze 2011    Temat postu:

Na moim forum mam dokładnie to samo - "Informacja o zabezpieczeniach"
Dodanie strony do wyjątków - owszem, sprawę załatwi ale nie każdy zna się na tyle na komputerze aby to zrobić!
Część userów (w tym moich) tego z pewnością nie zrobi bo nie potrafi.
Raczej miałabym prośbę do fora.pl o przywrócenie stanu z przed tych zawirowań!
Na Mozilli dodanie wyjątków dało rezultat pozytywny, na IE trzeba wejść w Narzędzia>Opcje Internetowe>Zabezpieczenia>Internet>poziom niestandardowy>Wyświetl zawartość mieszaną - ustawić na WŁĄCZ> OK>zastosuj>OK

Powinno być dobrze.
Ale UWAGA:
Jeśli dodamy nasze forum jako stronę zaufaną komunikat pojawia się nadal! Niezależnie jak ustawimy dla Wyjątków, czyli stron zaufanych "poziom niestandardowy"> Wyświetl zawartość mieszaną


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkw dnia Czw 11:12, 02 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amid
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:12, 02 Cze 2011    Temat postu:


jkw napisał:
Na moim forum mam dokładnie to samo - "Informacja o zabezpieczeniach"
Dodanie strony do wyjątków - owszem, sprawę załatwi ale nie każdy zna się na tyle na komputerze aby to zrobić!
Część userów (w tym moich) tego z pewnością nie zrobi bo nie potrafi.
Raczej miałabym prośbę do fora.pl o przywrócenie stanu z przed tych zawirowań!

Dokładnie tak! i to powinno być przywrócone sprzed tych zawirowań i tu uklon w stronę fora.pl


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Amid dnia Czw 11:18, 02 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sandrasandra
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Pruszków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:35, 02 Cze 2011    Temat postu:

Prędzej czy później to naprawią. Choć jak "znam forę" to raczej później. Na każdą moją wiadomość z jakimkolwiek pytaniem odsyłają mnie na to forum. To wręcz śmieszne.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amid
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:10, 02 Cze 2011    Temat postu:


sandrasandra napisał:
Prędzej czy później to naprawią. Choć jak "znam forę" to raczej później. Na każdą moją wiadomość z jakimkolwiek pytaniem odsyłają mnie na to forum. To wręcz śmieszne.


Bardzo śmieszne, chociaż ja nie mam co narzekać, bo jakoś zawsze do tej pory byłam grzecznie tam załatwiana, czego nie mogę powiedzieć, nie tyle o samym forum tu, jak o jego "opiekunach". Bo co powiedzieć o takim pm , który otrzymałam od jednego z opiekunów: ? (ze wzgledu na kulturę przez duże K nie ujawnię go)

"Informacja: zostałeś/-łaś ostrzeżony/-na przez jednego z opiekunów forum.
Link do posta: kliknij.
powód: Nazwa tematu musi wskazywać zawartą w nim treść. Użytkownicy niestosujący się do tego zalecenia będą "nagradzani" ostrzeżeniami. "


Chodzi o ten temat tu. Przecież to przerost ambicji nad rozumem! A gdzie grzeczność? która nakazuje poprawić jak uważał że nie tak postawione pytanie i ma dostęp to tego. Dla mnie postawione jest właściwie! Bo były różne zawirowania, a u mnie akurat to!

Także "opiekunie" nie wiesz do kogo piszesz z drugiej strony, a nawet jakbys wiedział to w obu przypadkach obowiązuje kultura przez duże K i wiecej grzeczności.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:36, 02 Cze 2011    Temat postu:

Nie wiem czy wiecie, ale wcześniej było nie zabezpieczone logowanie. Wprowadzili zabezpieczenia w postaci szyfrowania. To akurat powinno być już od dawna zrobione. Zrobili to teraz i chwała Im za to. Nie sądzę by zmienili na to co było wcześniej. Tym bardziej że opcja istnieje na większości stron z logowaniem wiec raczej wypada przywyknąć że będzie i tu. Dlatego z tym odsyłają na forum. Bo raczej nic nie zrobią w tej kwestii.

Amid. Poczytaj regulamin i dowiesz się że chodzi o to, byś nazywał temat w taki sposób by nakierować na jego zawartość. Nazwanie tematu "Czy to tak ma być?" nic o nim nie mówi. Ale gdybyś nazwał np. "Ostrzeżenie o zabezpieczeniach - Czy to tak ma być?" Już nikt by się nie czepiał. Punkt w regulaminie jest od kilku lat i teraz gdy dodano nowych "opiekunów" za nieprzestrzeganie tego będą "bonusy". I to Kultura z Twojej strony jest nie na miejscu. Bo nawet nie chciało Ci się zapoznać z zasadami forum. Możesz się z tym nie zgadzać ale tak jest i już będzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amid
Aktywny amator
Aktywny amator



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:26, 02 Cze 2011    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:
Nie wiem czy wiecie, ale wcześniej było nie zabezpieczone logowanie. Wprowadzili zabezpieczenia w postaci szyfrowania. To akurat powinno być już od dawna zrobione. Zrobili to teraz i chwała Im za to. Nie sądzę by zmienili na to co było wcześniej. Tym bardziej że opcja istnieje na większości stron z logowaniem wiec raczej wypada przywyknąć że będzie i tu. Dlatego z tym odsyłają na forum. Bo raczej nic nie zrobią w tej kwestii.

Amid. Poczytaj regulamin i dowiesz się że chodzi o to, byś nazywał temat w taki sposób by nakierować na jego zawartość. Nazwanie tematu "Czy to tak ma być?" nic o nim nie mówi. Ale gdybyś nazwał np. "Ostrzeżenie o zabezpieczeniach - Czy to tak ma być?" Już nikt by się nie czepiał. Punkt w regulaminie jest od kilku lat i teraz gdy dodano nowych "opiekunów" za nieprzestrzeganie tego będą "bonusy". I to Kultura z Twojej strony jest nie na miejscu. Bo nawet nie chciało Ci się zapoznać z zasadami forum. Możesz się z tym nie zgadzać ale tak jest i już będzie.


Prima! Jestem pani Amid, a nie "to byś wiedział" I powtarzam, jak było źle napisane to trzeba było poprawić, dla mnie było i jest w dalszym ciągu bardzo dobrze! Szanowny pan ma za mało latek, żeby do mnie tym tonem i w ten sposób. Ja tu w ogóle rzadko zaglądam i pytanie tak sformułowałam jak uważałam, bardzo jasno i klarownie wyjaśniłam o co chodzi. To tyle w kwestii wyjaśnienia.

Teraz proszę potwierdzić moje pytanie, czyli tak jak napisane powyżej należy w przeglądarce stronę dodać do wyjątków bezpieczeństwa? A ja nie wiem o co tu chodzi i tego nie potrafię sobie zrobić, bo się na tym nie znam i co w moim przypadku?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:43, 02 Cze 2011    Temat postu:

W takim wypadku proponuję się doszkolić i użyć Google. Nikt nie zwalnia z umiejętności obsługi swojej przeglądarki. Zresztą nie jestem jasnowidzem i nie wiem jaką masz. Domyślam się że masz w niej opcję pomoc. Tam znajdziesz informację.

Grzecznie i kulturalnie napisałem odpowiedzi na zadane pytania. Forum ma swoje zasady które należy przestrzegać. Złamałaś je i przyznano Ci ostrzeżenie. Co ciekawsze nawet nie ja. Nie odpowiadają Ci regulaminy na forum, to wystarczy opuścić to miejsce. Co do wieku to zdecydowanie podnoszę średnią wieku na forum i nie masz do czynienia z gówniarzem. Twoje posty pokazują że raczej do najstarszych nie należysz. Zresztą zapoznaj się z netykietą to się dowiesz że w internecie nie ma podziału na wiek.

Na tym kończę temat bo są w nim potrzebne odpowiedzi by zrozumieć zagadnienie, a nie mam chęci w tak gorący dzień na dziecinne pyskówki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BASF
Moderator
Moderator



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1182
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:33, 02 Cze 2011    Temat postu:

Tym złośnikiem, który ośmielił się niewinnej niewieście zwrócić uwagę, poprzez nadania ostrzeżenia byłem ja.
Zostało dokonane to co należało, pretensje do siebie.
Proszę również sobie oszczędzić czasu na pisanie do mnie PW.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BASF dnia Czw 16:37, 02 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin