Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Czy każdy moderator widzi adresy IP?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TW Bond
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob 20:11, 25 Sie 2007    Temat postu: Czy każdy moderator widzi adresy IP?

Witam,

Pierwszy raz piszę na tym forum. Prowadzę swoje własne forum na serwisie, zastanawiam się nad ustanowieniem tam moderatora(-ów).

Mam 2 pytania:

1. Czy każdy moderator może widzieć adresy IP użytkowników? Czy jest to stała opcja, czy można ją zmodyfikować?

2. Jak długo maksymalnie można nie logować się, aby forum nie zostało zlikwidowane (kiedy też może się tak stać?)?

3. Czy aby przekazać uprawnienia admina komukolwiek, wystarczy po prostu zmienić jego rangę w odpowiednim panelu? Czy wtedy będzie dwóch adminów, czy już tylko ten nowy?

Pozdrawiam wszystkich! Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ligowiec
Boss mafii postowej
Boss mafii postowej



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 1219
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z miasta sexu i biznesu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:31, 25 Sie 2007    Temat postu:

ad. 1 Tak, każdy moderator widzi IP. Opcja w żaden sposób nie można zmodyfikować Wink

ad. 2 Nie wiem czy na stronie www.fora.pl jest coś w tej kwestii napisane, musiałbyś poczytać. Wiem natomiast, że w serwisie są fora pozakładane kilka lat temu, których nikt nie odwiedza, a i tak nie są usunięte. Chyba, że ktoś zgłosi się do Adminów z prośbą o udostępnienie zajętego adresu. Wtedy zapewne władza musi przyjąć jakieś kryterium działania, wg którego mogą zlikwidować komuś forum Wink

ad3. Zmiana rangi nic nie da. Musisz zmienić uprawnienia w ten sposób: Panel Administracyjny -> Użytkownicy -> Zezwolenia -> U góry zaznaczyć Administrator. Wtedy oczywiście będzie już dwóch adminów. Pierwszemu żadna krzywda się nie stanie Wink

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TW Bond
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon 15:39, 27 Sie 2007    Temat postu:

Aha, rozumiem. Dzięki. Smile

Ale jeszcze mam takie 2 pytania:

1. Oczywiście w takiej sytuacji, gdy jest dwóch adminów, każdy może "zdegradować drugiego" w dowolnym momencie i ten drugi nic na to nie poradzi? Chodzi mi tutaj o teoretyczną sytuację, chcę mieć pełen obraz sprawy.

2. Czy style forów goro85(.)ovh(.)org/index.html można modyfikować w ten sposób, że np. na stylu bladesofgrass goro85(.)ovh(o)rg/slides/bladesofgrass.html (napisałem w tak dziwaczny sposób te adresy, bo normalnych linków jeszcze nie mogę podawać, a chciałem pokazać źródło) da się umieścić duże napisy - czy style są raczej niemodyfikowalne? Po prostu podoba mi się kolor tego stylu, ale sposób prezentacji treści już nie.

3. W ogóle, dużo tych stylów, a większość bezużytecznych - przydałoby się kilka, a dobrych. Czy są/będą dostępne jakieś inne style, właśnie z dużymi napisami (najlepiej by było, gdyby można było umieścić tytuł pismem gotyckim)? I kiedy ewentualnie?

Pozdrawiam. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Furiat
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 728
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 11:04, 28 Sie 2007    Temat postu:

1. nie można zdegradować głównego admina, ale można zdegradować innego admina i wtedy ten drugi nic na to nie poradzi.
2. nie można edytować wielkości czcionki, ale można edytować np. jej kolor.
PA>style - edytuj>wybierasz ten styl, który chcesz i edytujesz go> zapisujesz w tym samym szablonie
3. może adinfinitum?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TW Bond
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Śro 15:16, 29 Sie 2007    Temat postu:

Rozumiem, dzięki. Jeszcze tylko mam pytanie, czy gdzieś mogę przetestować edytowane style, czy muszę to robić "na ślepo"? - te wszystkie cyfrowe oznaczenia są dla mnie nieczytelne.

Adinfinitum trochę za ponury, przynajmniej według mnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miroesa
Administrator
Administrator



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 3592
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:24, 29 Sie 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TW Bond
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Śro 15:27, 29 Sie 2007    Temat postu:

Znam tę stronkę, dzięki. Coś muszę pokombinować. Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin