Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Antywirusowa ochrona forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ellen13
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:53, 09 Cze 2009    Temat postu: Antywirusowa ochrona forum

Witam Smile

Mam pytanie - jak wygląda sprawa zabezpieczenia antywirusowego na fora.pl.
Nie chodzi mi o zabezpieczenia komputerów przez indywidualnych użytkowników mojego forum, lecz przez zabezpieczenia na serwerze.
Pytanie takie zadał mi jeden z userów mojego forum , który walczy w tej chwili z Trojanem i podejrzewa , że złapał go przez forum lub przez Picasa.
Nadmieniam , że na moim komputerze Panda Security nie wykrywa żadnego wirusa ani programu szpiegującego.
Mam nadzieję,że uzyskam tutaj wyczerpującą odpowiedź,którą będę mogła przekazać na swoim forum.

Pozdrawiam serdecznie Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:09, 09 Cze 2009    Temat postu:

A nie wydaje Ci się że gdyby wirus był na forum to złapało by go więcej osób?? Podejrzewam że wira "dostali" by wszyscy z for z serwera na którym byłby wirus.

Chyba że ktoś na Twoim forum umieścił linka do zainfekowanej strony lub pliku. A to już nie była by wina serwisu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ellen13
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:43, 09 Cze 2009    Temat postu:

Dr.Kidler Smile Dziękuję za odpowiedź . Wszystko to co napisałeś jest oczywiste , ale moje pytanie brzmiało :

"Mam pytanie - jak wygląda sprawa zabezpieczenia antywirusowego na fora.pl.
Nie chodzi mi o zabezpieczenia komputerów przez indywidualnych użytkowników mojego forum, lecz przez zabezpieczenia na serwerze."

Chodzi mi o stronę techniczną. Drugą sprawą jest zabezpieczenie konkretnego forum.Czy istnieje taka możliwość i co ja jako administrator mogę w tej kwestii zrobić ? Oczywiście (tu uprzedzę Twoją wypowiedź ) poza usuwaniem linków.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:53, 09 Cze 2009    Temat postu:

Sadzisz że serwis Ci opisze z jakich zabezpieczeń korzysta itp?? Może też niech podadzą hasła do serwerów? Każdy serwis posiadający zabezpieczenia nie chwali się tym bo po co?? Była by to tylko furtka dla "hackerów" którzy by wiedzieli w jaki sposób i czy wogóle da się te zabezpieczenia ominąć.

Fora.pl należy do GG Network i zapewniam Cię że mają zabezpiecznone serwery przed wirusami. Nad tego typu zabezpieczeniem pracuje zapewne sporo ludzi. Tym bardziej że spółka ma dużą ilość serwerów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
coder
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 260
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 5/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:54, 09 Cze 2009    Temat postu:

to juz jakis admin musi sie wypowiedzieć, ale nawet jeśli na serwerze jest jakiś wirus nie oznacza że tak łatwo może się przenieść na twój komputer...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ellen13
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:02, 09 Cze 2009    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:


Fora.pl należy do GG Network i zapewniam Cię że mają zabezpiecznone serwery przed wirusami. Nad tego typu zabezpieczeniem pracuje zapewne sporo ludzi. Tym bardziej że spółka ma dużą ilość serwerów.


I właśnie o taką odpowiedź mi chodziło Dr.Kidler. Smile Myślę,że będzie ona satysfakcjonująca dla Usera mojego forum. Smile

Pozostaje jeszcze pytanie co ja jako admin mogę zrobić na swoim forum ...
Cierpliwie czekam na jasną i prostą odpowiedź ( nie każdy jest młodym informatykiem z wieloletnią praktyką ) Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 15:44, 10 Cze 2009    Temat postu:

W razie jak ktoś umieści Ci linka na forum do pliku lub strony z wirusem to jedynie możesz edytować posta i ten link usunąć lub skasować posta. Usera "nagrodzić" banem. Nic więcej nie zrobisz.

Jednak wykrycie tego wiąże się z tym że musisz kliknąć w link i antywirus Cię powiadomi o tym że jest tam wir. Dlatego warto mieć dobry antywirus. Ostrzegam ze nie taki typu Avast. Bo to jest tylko parodia antywirusa która jest ślepa na większość wirusów i niejednokrotnie pokazuje zdrowe pliki jako wiry.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ellen13
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:27, 10 Cze 2009    Temat postu:


Dr.Kidler napisał:
W razie jak ktoś umieści Ci linka na forum do pliku lub strony z wirusem to jedynie możesz edytować posta i ten link usunąć lub skasować posta. Usera "nagrodzić" banem. Nic więcej nie zrobisz.

Jednak wykrycie tego wiąże się z tym że musisz kliknąć w link i antywirus Cię powiadomi o tym że jest tam wir. Dlatego warto mieć dobry antywirus. Ostrzegam ze nie taki typu Avast. Bo to jest tylko parodia antywirusa która jest ślepa na większość wirusów i niejednokrotnie pokazuje zdrowe pliki jako wiry.


Dziękuję Dr.Kidler za wyczerpującą odpowiedź . Smile

Osobiście korzystam z Pandy IS 2009 , natomiast co do Avasta to też mam podobne do Twojego zdanie ( kilka lat temu korzystanie z tego programu zakończyło się dla mnie utratą wszystkich danych ). Od tamtej pory zaprzyjaźniłam się z Pandą i jak na razie nie zawiodłam się na niej.
Smile
Natomiast od wczoraj poświęciłam swój czas by dowiedzieć się skąd może pochodzić Trojan , który zainfekował komputer mojego Usera.Chodzi o Win32Fujack . I wszystko stało się dla mnie jasne.Z tego co się orientuję , dziecię mojego Usera korzysta z gier online .... A z jakich stron ... ? To już nie moja sprawa i nie mój problem. Cool

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za poświęcenie mi Twojego wolnego czasu i okazaną pomoc. Very Happy

Pozdrawiam serdecznie Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:28, 12 Cze 2009    Temat postu:

Jeśli można coś zasugerować to zmień Pandę na Nod32. Panda mocno obciąża komputer, i choć dzisiejsze komputery są bardzo szybkie to jednak szkoda zawalać niepotrzebnie pamięć i procesor czymś co można zmienić i uzyskać lepsze parametry.

Wirusów jest tak dużo że trudno na nie nie trafić w sieci. Strony z crackami, xxx są tym tak przesączone że wystarczy nieraz kliknąć w jeden link by mieć u siebie dużo nieproszonych gości. Dodatkowym "wspomagaczem" w ściąganiu wirusów jest przeglądarka Internet Explorer. Lepiej z niej nie korzystać. Jest to wg. mnie wirus wyprodukowany przez Microsoft. Dzięki niemu ktoś o odpowiedniej wiedzy bez problemu przejrzy nam komputer i co na nim posiadamy. Np używając przeglądarki Opera jesteśmy narażeni na dużo mniej wirusów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ellen13
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 7:16, 15 Cze 2009    Temat postu:

Dr.Kidler Smile Na razie nie zmienię Pandy , chociaż przyznaję , że obciąża komputer.... Ale jak sam wiesz licencję odnawia się co jakiś czas i właśnie tym "czasem" jestem związana.Miałam kiedyś okazję poznać antywirusa NOD32 (wersję testową) i powiem Ci,że nie zachwycił mnie ten program.To samo było z Nortonem.Przyzwyczaiłam się przez kilka lat do Pandy a przyzwyczajenie jest podobno drugą naturą człowieka Laughing
Co do przeglądarek to całkowicie się z Tobą zgadzam,z IE nie korzystam i nigdy nie korzystałam bo od początku mam Firefoxa,IE od początku nie przypadł mi do gustu.Na poprzednim swoim komputerze miałam Operę i korzystałam z niej,jednak po wymianie sprzętu nie
zainstalowałam tej przeglądarki. Rolling Eyes Nawet nie wiem dlaczego nie ściągnęłam do tej pory Opery.

Pozdrawiam serdecznie Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin