Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Administrator a rejestracja nowych użytkowników na forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
silvy
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:47, 21 Cze 2009    Temat postu: Administrator a rejestracja nowych użytkowników na forum

Witam. Mam pytania odnośnie funkcji administratora jeśli chodzi o rejestrację nowych użytkowników na jego forum.
Jak na razie (będąc administratorem forum) dobrnęłam do tego: PA/Ogólne - Konfiguracja/Generalne ustawienia forum/Włącz aktywację kont (zmieniłam na admin). Myślałam, że będzie to działało na zasadzie - nowy użytkownik się rejestruje, ja dostaję na pocztę maila i dopiero to ja decyduję czy konto danego użytkownika będzie w ogóle istniało na moim forum czy nie. A jest trochę inaczej, bo teraz dostaję maila i tam mogę skorzystać tylko z linku aktywującego konto, przy czym konto i tak już istnieje, i dana osoba jest już zarejestrowana - a chciałabym żeby to konto, do czasu mojej akceptacji, jeszcze nie było zarejestrowane (i nie było widoczne w statystykach na głównej stronie forum), zatem jak to zrobić?
I drugie pytanie: Co się dzieje wówczas gdy admin, mając do dyspozycji możliwość jedynie aktywacji konta nowego użytkownika na jego forum, nie aktywuje tego konta za pomocą linka z maila? Czy nowo zarejestrowany użytkownik, do czasu akceptacji przez moderatora, ma jakąś blokadę? Czy jak to wygląda?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez silvy dnia Nie 10:50, 21 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
McDONALD
Maniak postów
Maniak postów



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 100
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 3/5

PostWysłany: Nie 11:24, 21 Cze 2009    Temat postu:

Ad. 1 Z tego co wiem na fora.pl nie jest to możliwę.

Ad. 2 Tak użytkownik czeka qaż zostanie aktywowany.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maggi
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:11, 11 Lip 2009    Temat postu:

A ja chciałam zapytać, czy zawsze powinien przyjść do mnie e-mail informujący o rejestracji nowego użytkownika? Do tej pory miałam aktywację przez użytkownika, ale z racji trolli nawiedzających moje forum, ustawiłam aktywację przez admina, a maile do mnie nie przychodzą. Czy to jakiś błąd i jak sobie z tym poradzić?
Ewentualnie czy tymczasowo jest opcja, która pozwala zobaczyć listę użytkowników dodanych w ostatnim czasie, ułożonych chronologicznie, którzy nie mają aktywacji konta?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
striker994
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gniezno (Wlkp)
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:16, 11 Lip 2009    Temat postu:

http://www.forum.fora.pl/pomoc-i-pytania,3/pytanie-o-moje-forum-bardzo-prosze-o-pomoc,36722.html -link do podobnego tematu.

Troche skifne to jest w phpbb,bo zeby edytowac uzytkownika na 'aktywny',musze go znalezc poprzez wpisanie jego nicku w wyszukiwarce,a skad mam wiedziec jaki ma nick?Uroki Very Happy

Pozdrawiam!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez striker994 dnia Sob 10:17, 11 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maggi
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:36, 11 Lip 2009    Temat postu:

Ten temat już widziałam. Niezbyt pomógł Smile Może ktoś zna rozwiązanie?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cleXter
Wymiatacz
Wymiatacz



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 570
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:00, 11 Lip 2009    Temat postu:

Aktywacja przez admina to musisz edytować każdego nowego usera zaktywować jego rejestrację. Aktywacja przez maila to, że user który się rejestruje dostaje maile z akceptacją a nie administrator forum!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:25, 11 Lip 2009    Temat postu:

Admin dostaje maila jak ktoś się zarejestruje nowy na forum a jest ustawiona rejestracja przez admina. Tylko że musi być wpisany email w PA o ile dobrze pamiętam

Co do sprawdzenia kto jest nie aktywowany to wystarczy zajrzeć do Usuń nieaktywne konta i tam kliknąć Lista kont bez postów lub lista nieaktywnych kont. Wyświetli nam. Szkoda tylko że nie da się po przez kliknięcie w tej tabeli w nick wejść bezpośrednio w ustawienia użytkownika


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin